Het moment dat Waylon zijn stoel omdraaide...' 'Ik moet meer lachen, zegt Ali' 20 MEE VINCENT LUISTERT RADIO Ik luister een podcast vandaag. Podcasts zijn radioprogramma's die nooit via de ether zijn uitgezonden. Het kunnen lezin gen zijn, cursussen of radiodocumentaires. Man Met De Microfoon heet deze podcast. Het is een serie verhalen van Chris Bajema. Ik ken hem al langer, Bajema is een radio maker die als geen ander oog, oor en neus heeft voor verhalen. Hij ziet een rommelig stukje grond, 'het landje' aan de rand van de stad, pakt zijn microfoon en laat mensen praten. Zo hoor je verhalen die niemand ooit hoorde. Maar wat ik nu van Bajema beluister, is echt onvoorstelbaar, en zo heet deze afleve ring dan ook. Als iemand dit verhaal in ro manvorm bij een uitgever had aangeboden, zou het meteen retour gezonden zijn met een kort briefje: Te ongeloofwaardig. Maar het is echt gebeurd. Het is gecheckt en ge- dubbelcheckt, goed onderzocht en allemaal waar bevonden. Het begint met een telefoontje naar een cd-zaak waar ene Marijtje werkt. Een oudere vrouw belt. Haar man, niet meer in leven, zat altijd overal op te trommelen. Hij beweerde dat hij vroeger drummer was geweest. On langs heeft ze van iemand gehoord dat er in Rotterdam, in de muzikantenbuurt, een straat naar hem vernoemd is, de Maurice van Kleefstraat. Of Marijtje misschien muziek van Maurice van Kleef op cd kan vinden. Douwe Bob op 4 mei bij Westerbork TV-serie Doris wordt een film Wie er ook wint vanavond, The voice of Holland behoort aan een jonkie. De oudste van de vier finalisten is 19 jaar. Vinchenzo, Pleun, Thijs en Isabel bespreken zichzelf en elkaar. Bajema gaat op zoek: Wie was Maurice van Kleef? Er ontspint zich een verhaal dat loopt vanaf de jaren 30 van de vorige eeuw tot nu. Hij was inderdaad een groot drummer, hij speelde met grote jazzmuzikanten. Maar hij was ook Jood. De Tweede Wereldoorlog brak zijn carrière. Hij verloor zijn vrouw en zijn zoontje ontmoette... Nee, meer kan en wil ik niet verraden. Beluister dit verhaal en de an dere podcasts van Bajema. Je vindt ze in de podcast-app op je telefoon of via www.man- metdemicrofoon.nl. Hij laat zich overigens sponsoren door de Coffee Company. De reclamespots zijn zeer origineel. In deze aflevering is de reclame een minidocumentaire over het branden van Colombiaanse koffie. Podcasts, ontdek ze, je weet niet wat je hoort. Wat een wereld, ik zou eigenlijk moeten stoppen met werken om ze allemaal te kunnen beluisteren. Dat gaat niet, maar misschien wel een sabbatical podcastyear? Quote van de dag Elke naald, elke beweging, het was héérlijk. Echt zó fijn. Podcast vrijdag 17 februari 2017 MUZIEK Douwe Bob brengt op 4 mei een eerbetoon aan de slacht offers van de Tweede Wereld oorlog. Bij de herdenking bij het Nationaal Monument Westerbork speelt hij enkele nummers. FILM De makers van Gooische Vrou wen brengen in 2018 de bios coopfilm Doris, gebaseerd op de gelijknamige tv-serie met Tjitske Reidinga in de hoofdrol. De film is opge zet door Will Koopman. De finalisten van The Voice over... de finalisten Dennis Jansen Reageren? vincent@persgroep.nl Presentatrice Wendy van Dijk vertelt in haar eigen maandblad hoe ze een tattoeage liet zetten voor haar overleden vader. Naam: Pleun Bierbooms Leeftijd: 18 jaar Woonplaats: Lieshout Opleiding: marketing com municatie, tweede jaar mbo Genre: „Ballads, soul, Adele, iets klassieker." Voorbeeld: „Adele, zo tof. Ze is goed, heel puur en laat haar emoties zien." Instagram: @pleunbierbooms Aantal volgers: 41.000 Snapchat: @pleunbierbooms Coach: Waylon Beste coachtip: „Zóveel! Hij weet precies wat hij moet doen of zeggen of welk moment. Waylon begrijpt me." Voicesingle: What Hurts the Most Over The voice of Holland: „Het was één groot leerproces met als hoogtepunt The Blind Auditions. Het moment dat Waylon zijn stoel omdraaide, als eerste van de coaches, zal ik nooit meer vergeten. Toen kwam er een droom uit. Daarna heb ik mezelf goed kunnen ontwikkelen. Ben zelfverzekerder gewor den. In mijn muziek smaak, in kleding, in alles. Ik ben veel meer mezelf geworden.Ik zou zó graag carrière willen maken, het liefst internationaal. Ben al heel blij dat ik de finale gehaald heb. En dan rustig aan? Nee! Hierna gaat het pas begin nen, gaan we gas geven." Grote favoriet: „Ik lees veel mijn naam, haha. Ik ga me 100 procent geven." Naam: Vinchenzo Tahapary Leeftijd: 17 Woonplaats: Tiel Opleiding: Havo 5 „Examen jaar, ja, ik moet nog veel inhalen door The Voice, maar ik word goed begeleid. Het liefst zou ik zo snel mogelijk slagen en dan de muziek in gaan." Muziekgenre: ,De combi R&B, hiphop, soul en pop." Voorbeeld: „Michael Jackson." Instagram: @vinchenzomusic Aantal volgers: 43.000 Snapchat: @VinchenzoT Coach: Ali B. Beste coachtip: „Meer lachen. 'Met mijn ogen open', zegt Ali. Dan is het leuker voor het publiek en smelten de meisjes. Zegt hij, hoor, haha." Single: Steady Love Over The voice of Holland: „Zo tof. Ik heb veel geleerd. Als je ziet hoe het begon. Met duizend volgers op Insta gram. Er zijn zo veel fans bijgekomen. Ik heb daar zelf nog niet heel veel van gemerkt. Als we op locatie opname maakten, ben ik wel op de foto ge weest met mensen. Heel leuk, maar verder ben ik amper buiten geweest. Zat 24/7 in de studio en als ik vrij ben, op zaterdag en zondag, pak ik mijn rust. Er is zo veel op mijn pad geko men door The Voice. Mijn droom is om te leven van muziek. Zingen, optreden, met bekende muzikanten werken. Ik zou graag een mix willen zijn van Drake, The Weekend, Justin Bieber, Bruno Mars en Zayn." De grote favoriet: „Ik hoop ikzelf, haha. Maar persoonlijk denk ik dat Pleun een goede kans maakt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20