Hoogste omzet ooit bij veiling FloraHolland E 17 Wel tegen overnames We kunnen zo schuiven dat we onze toestellen daar inzetten waar de economie zich goed ontwikkelt En weer kan hij met trots zijn cijfers presenteren, net als vorig jaar. Het KLM van topman Pieter Eibers doet het inmiddels zoveel beter dan de collega's van Air France dat het bijna ongemakkelijk wordt. „Hij heeft zich uitgelaten over de verhouding bin nen het concern. Ik heb daar niet zo veel aan toe te voegen. Belangrijk is dat zowel Air France als KLM vooruit moeten gaan. Afgelopen jaar was er veel voortgang bij KLM. Air France had last van terro ristische aanslagen en stakingen. De vaststelling dat daar iets moet gebeuren steun ik." „Dat ligt er een beetje aan wat de definitie is van een concurrent. Maar als je onze cijfers vergelijkt met die van easy Jet, bijvoorbeeld, dan zijn ze min der. Ik vergelijk het met een spelletje Risk. Als jij er steeds één leger bij mag zetten en je concurrent twee, dan ga je het uiteindelijk verliezen. Dus we moeten ervoor zorgen dat we ook legers bij kun nen zetten." „We groeien in Europa, dat hebben we de afgelo pen jaren ook gedaan. Op verre vluchten is ons voordeel dat we eigenlijk een wereldwijde dek king hebben. We kunnen zo schuiven dat we onze toestellen daar inzetten waar de economie zich goed ontwikkelt. Zuid-Amerika was de afgelopen jaren best lastig, met name Brazilië. Daar gaan we nu weer wat bijzetten. We zijn flexibel." „We zouden arrogant zijn als we daar onze ogen voor zouden sluiten. Dat kunnen we niet doen. Ik denk dat we twintig jaar geleden als Europese maatschappijen collectief onderschat hebben wat prijsvechters op de Europese markt zouden bete kenen. Vliegmaatschappij RyanAir is inmiddels de grootste in Europa qua passagiers. Ik vind dat we de opkomst van prijsvechters op verre bestem mingen, zoals Norwegian Air, op dezelfde manier moeten bekijken. Daarom verlagen we onze kos ten, delen we onze toestellen anders in op bestem mingen waar minder behoefte is aan businessclass stoelen, en zorgen we dat ons netwerk op orde is. We zijn nu aan het anticiperen, in plaats van reageren." De veilingreus maakte gisteren be kend dat er in de dagen tot Valen tijnsdag een recordomzet van 142 miljoen euro was geboekt. Logischerwijs waren het vooral bloemen die gretig aftrek vonden. De ruikers waren goed voor een omzet van 100 miljoen euro. Ook dit was een record. Ten opzichte van een jaar eerder steeg de omzet met 9 procent. De stijging komt volledig op het conto van prijsstijgingen. Het aan tal bloemstelen dat werd verhan- De bloemen worden opgekweekt in Afrika en naar Schiphol gevlogen deld - dus de rozen, tulpen en ger- bera's - daalde met 5 procent tot 300 miljoen. Rozen en tulpen waren elk goed voor een derde van het totaal. De aanvoer van tulpen en rozen staat volgens FloraHolland wel onder druk. Zo werd 8 procent minder ro zen aangevoerd en daalde het aantal tulpen met 11 procent. Circa 80 pro cent van de rozen komt uit het bui tenland. De ruikers worden opge kweekt in Afrika en per vliegtuig naar Schiphol gevlogen. De omzet bij planten steeg met 11 procent, vooral doordat er meer planten werden aangevoerd. Flora- Holland had in 2015 een jaaromzet van 4,6 miljard euro. Er werden toen 12,6 miljard bloemen en plan ten verkocht. Zo'n 250.000 mensen verdienen een boterham aan de bloemenhandel. DEN HAAG Minister Kamp van Economische Zaken wil voortaan het laatste woord over overnames van belang rijke Nederlandse telecombe- drijven. Kamp wil kopers kunnen weren die banden hebben met de onderwereld, kopers die kunnen omvallen of waarvan onduidelijk is wie er de dienst uitmaakt. De wet die de minister aan het parle ment wil voorleggen geeft hem het recht overnames te verbieden of terug te draaien. Dat geldt niet alleen voor te lefonieaanbieders als KPN, maar ook bijvoorbeeld voor grote datadienstverleners en internetknooppunten. vrijdag 17 februari 2017 KLM-topman Eibers staat de pers te woord bij de presentatie van de jaarcijfers, FOTO ANP Pieter Eibers 'We mogen de prij svechters niet opnieuw onderschatten' Topman Jean-Marc Janaillac noemt de situatie niet gezond. Bent u het daarmee eens? Janaillac zegt dat het bedrijf als geheel achterloopt op concurrenten. Geldt dat ook voor KLM? Jullie mogen de capaciteit dit jaar weer met 3 tot 4 procent uitbreiden: waar gaat die extra capaciteit heen? Ook op de langeafstandsvluchten beginnen prijsvechters zich te roeren. Hoe kijkt u daarnaar? Bloemenveiling FloraHolland heeft een uniek record geves tigd. De periode voorafgaand aan Valentijnsdag, afgelopen dinsdag 14 februari, gaat voor de gezamenlijke bloemenhande laars de boeken in als de week met de hoogste omzet ooit. ANP Aalsmeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17