II corendon iw 1 sêt 13 vrijdag 17 februari 2017 gevechten die het vooralsnog niet wist te winnen. Komt de chaos voort uit oner varenheid? Dat speelt mee - zowel Trump als veel leden van zijn team hebben nooit eerder met lands bestuur te maken gehad. Trump mist ook mankracht. Hij is er nog niet in geslaagd mensen te benoe men op belangrijke posten. Ondertussen woedt een machtsstrijd tussen twee facties in de regering: de medestanders van stafchef en partijtijger Reince Prie- bus, en de volgelingen van politiek strateeg en adviseur nummer één Steve Bannon, een nationalistische populist die het hele politieke sys teem een opdoffer wil geven. De twee groepen hebben soms tegen gestelde boodschappen en geven elkaar de schuld van problemen. Trump gedijt bij chaos - het doorbreken van normen en tradi ties is precies wat hem in het Witte Huis bracht. Maar zo pakt de rivaliteit in het Witte Huis niet uit. In alle onrust is er bijvoorbeeld nog geen plan voor de beloofde nieuwe zorgwet of belastingher vorming. Er moet iets veranderen, conclu deert de Trumpgezinde New York Post. „Als Adele na 45 seconden een liveoptreden tijdens de Grammy-uitreiking kan stoppen en opnieuw beginnen, dan kan Donald Trump dat ook", schrijft Reagans voormalige speech- schrijver John Podhoretz in die krant. „Het ontslag van Michael Flynn kan T rumps Adele-moment zijn." Het is een puinhoop in het Witte Huis. Schandaal volgt op schan daal, medewerkers lekken infor matie die de president bescha digt en de top is verwikkeld in een machtsstrijd. Karlijn van Houwelingen Washington Het kantoor van Trumps vertrou weling Michael Flynn was amper leeg, of een nieuwe donkere wolk pakte zich samen boven het Witte Huis. Russische geheim agenten hadden vorig jaar uitvoerig contact met campagnemedewerkers en be kenden van Trump, meldden The New York Times en CNN op basis van anonieme bronnen uit de in lichtingenwereld. Het is onduidelijk waarover het ging en of de Amerikanen wisten dat ze met Poetins geheime dien sten van doen hadden. Maar de laat ste loot aan de groeiende stam van aan Rusland gerelateerde schanda len en verdenkingen doet Trump nog verder wegzakken in het moe ras dat zijn regering al was. Er hangt de president nu mogelijk een diep gaand onderzoek boven het hoofd. De indruk dat er onoorbare ban den tussen Trump en de Russische overheid bestaan, is haast niet meer weg te poetsen. Ook enkele Repu blikeinen lijkt een speciale onder zoekscommissie een goed idee. Het verhaal toont ook aan dat de president is verwikkeld in een oor log met zijn eigen inlichtingen diensten. Medewerkers spelen voortdurend informatie door aan de media. Trump lijkt zich dat zelf op de hals te hebben gehaald door de diensten herhaaldelijk onder vuur te nemen. Agenten zouden uit frustratie en bezorgdheid over zijn gedrag de buitenwereld inlichten. Volgens Trump ligt het anders, en proberen politieke tegenstan ders hem te raken door selectief ge gevens te lekken. Het Witte Huis is zo lek als een mandje - zelfs versla- Roerige eerste weken voor president Trump. fotoronsachs/photonews Het ontslag van Michael Flynn kan het Adele-moment van Trump zijn gen van Trumps nijdige telefoon tjes met leiders van Mexico en Aus tralië belandden op straat. Ook zijn vriend en vijand het er inmiddels over eens dat de on doordachte invoering van het inreisverbod voor burgers van ze ven landen in het Midden-Oosten een mislukking was. In het land barstte fel protest los en de rege ring kreeg te maken met juridische Nu tijdelijk met 9 DAGEN NUVANAF Negombo Paradise Holiday Village kkt Logies Ontbijt Negombo Camelot Beach kkkw 9 DAGEN NU VANAF Logies Ontbijt Of boek een rondreis 9 dagen nu vanaf C999 Zomer S.OT7 nu ook corendon.nl ®023 75106 06 |l'B§L Chaos regeert in Witte Huis J. Podhoretz in de New York Post 3.10 17 MAART Geen overstap, dus non-stop en dat met de allernieuwste Dreamliner van Gezellig complex in een levendige omgeving De beste pnjs-kwaüteitverhouding Op korte afstond van het privéstrand Halfpension ook mogelijk Gratis wifi in de lobby en in de kamer Klantbeoordeling 7.4 VERTREK 3.10 17 MAART Twee zwembaden en aan het strand Heerlijke cocktails bij de hippe strandbar Genieten van een massage in het Spa Center Gratis wifi Halfpension ook mogelijk Klantbeoordeling 8.0 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 9 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en reserveringskosten per boeking. Prijzen zijn exclusief vakantiekorting (per boeking). Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13