II 8 15 maart Mijn partij is de grootste onder Antillianen. Die zijn helemaal niet tegen Zwarte Piet PVV-ideoloog Martin Bosma pleit morgen in de Tweede Kamer voor het wettelijk vastleggen van de uiterlijke kenmerken van Zwarte Piet. „Het gaat om de verdediging van onze westerse cultuur." Martin Bosma geeft niet vaak inter views, hoe wel zijn po sitie interes sant genoeg is. Hij heet de ideoloog van de PW te zijn. De raadgever van Geert Wilders. Als hij tijdens het gesprek vergeleken wordt met Do nald Trumps adviseur Steve Ban- non, lacht hij. Maar Bosma ont kent het niet. Liever spreekt het PW-Tweede Kamerlid over Zwarte Piet. In de 'aanval' op die Nederlandse traditie ziet hij een symptoom van 'hoe onze cultuur wordt vernacheld'. „We hebben moeten wachten op het advies van de Raad van State en de SGP wilde nog een vragen ronde. Het ligt dus helaas niet aan mijn briljante politieke inzicht dat die wet kort voor de verkiezingen komt." „Uiteindelijk gaat dit over de vraag: wat voor land willen we zijn? Een kleine groep zoge naamde antiracisten voert een campagne om onze cultuur on deruit te halen, te vernachelen. Dat gaat soms over lullige dingen als negerzoenen, het kruis op de mijter van Sinterklaas, kerststol len die plots feeststollen heten, kinderen die op scholen halal moeten eten. Wij Nederlanders moeten onze cultuur aanpassen, terwijl dat omgekeerd niet geldt voor gebruiken van groepen die hier naartoe zijn gekomen." „Nee, want die hele campagne rond Zwarte Piet is gebaseerd op leugens. Bijvoorbeeld dat Zwarte Piet iets te maken heeft met ra cisme. Vormen van een figuur als Zwarte Piet bestaan door heel Eu ropa en daarbuiten: overal vind je feesten die refereren aan mannen die cadeautjes weggeven. Er zit helemaal geen racisme achter." „Dat frame is opgeworpen door Jeroen Pauw van de socialistische VARA, die die halve Gario (anti- Zwarte-Piet-activist Quinsy Gario - red.) uitnodigde. Politiek cor recte journalisten willen koene strijders zijn voor minderheden." „Nou, ik betwijfel of dat zo is. Als mevrouw Simons, aanjager van deze campagne, vijfhonderd handtekeningen moet ophalen, lukt haar dat niet. Mijn partij is de grootste onder Antillianen en de tweede onder Surinamers. De mensen die zij dus meent te moe ten beschermen, zijn helemaal niet tegen Zwarte Piet." „De aanval op Zwarte Piet past in een breder verhaal, waarin we constant bezig zijn om onze cul tuur en historie langs een politiek correcte meetlat te leggen. Ik verzet mij tegen die aanval. Nu al zie je bijvoorbeeld hoe groot de invloed is van een veeleisende moslimminderheid, terwijl wij permanent aan onszelf twijfelen en behept zijn met een enorm schuldgevoel vanwege ons aandeel in de slavernij. Onze cultuur is aan het capituleren. Neem het verplicht halal eten op scholen: een minderheid legt de wil op aan de meerderheid. Dat is islamise ring." „Onze beschaving. Het overleven van Europa, van het Avondland." woensdag 15 februari 2017 Wierd Duk Tobias den Hartog Amsterdam Waarom komt u uitgerekend kort voor de verkiezingen met deze wet? Hij lag al tijden klaar. U ziet de controverse rond Zwarte Piet als deel van een breder debat over nationale identiteit? Creëren jullie niet onnodig te genstellingen? U verwerpt de associatie met het koloniale verleden? Hoe verklaart u dan dat de af keer van Zwarte Piet breed leeft? Al is het een kleine groep, dan nog kun je rekening met hen houden. Wat staat er volgens u op het spel? 'Zogenaamde antiracisten vernachelen onze cultuur'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8