7 CBS: record aantal kiezers Werkstraf voor baas van COA Politie en justitie tegen nieuw wietplan Het homostel Leon (26) en Roy (30) uit Sassenheim beleeft een bijzondere Valentijnsdag nu ze via een draagmoeder binnenkort een baby verwachten. Ruim een jaar geleden deden de twee een hartverwarmende op roep in het liefdesprogramma All You Need is Love met de vraag wie hun liefde kon bezegelen met een kindje. Nu komt hun droom uit.Het was Nancy, de moeder van Leon, die in januari 'Dokter Love' Robert ten Brink aanklampte met de mede deling dat het 'verrot moeilijk' is voor een Nederlands homostel een baby te krijgen. Leon en Roy lie pen tegen een berg van regeltjes op en geld voor een adoptie was er niet. Perplex Na hun oproep op tv zagen de Sas- senheimers verschillende vrou wen die hen wilden helpen, maar de klik bleef uit. Totdat ze in con tact kwamen met Fabiënne en haar vriend Matthijs, ook wonend in Sassenheim. „Vanaf het eerste moment was die klik er. We keken niet weg van elkaar en het voelde gewoon goed", blikt Leon terug op het moment dat hij en zijn grote liefde Roy in maart met het koppel praatte. Het belangrijke onderwerp - het draagmoederschap - bleef nog on besproken. „Maar we zaten con tinu op de app. Toen we er een maal over begonnen waren, werd het al snel heel officieel". Nadat het koppel onder begelei ding van de huisarts en draagmoe derschap-stichtingen aan alle re geltjes hadden voldaan, kwam er al snel goed nieuws. Fabiënne was al na één poging zwanger. „We stonden perplex en waren sprake loos. Je kunt zoiets met zoveel woorden uitleggen, maar die heb ik gewoon niet. Nog steeds besefik het soms niet", aldus een enthou siaste Leon. „We zijn zo lang met onze kinderwens bezig geweest, dat je bijna niet meer denkt aan het moment dat het écht lukt." Inmiddels is de kinderkamer in gericht voor de komst van een jon getje. Op 9 maart hopen Leon en Roy papa te worden. „Als het straks zover is, dan willen we bij de bevalling zijn. We willen het iets van ons viertjes maken." Wij voeden het kindje op, maar Fabiënne en Matthijs blijven 'oom en tante' Ook over de toekomst is nage dacht. „Wij voeden het kindje op, maar Fabiënne en Matthijs blijven 'oom en tante'. Wij zien ze als fa milie en willen altijd eerlijk blij ven naar onze zoon." Leon en Roy vinden het belang rijk dat draagmoederschap een be naderbaar onderwerp blijft. „Er zijn zo veel mensen die ons heb ben geholpen na All You Need en de aandacht in het AD. Ik vind het prachtig om te zien dat mensen er graag over praten!" En toekomstige oma Nancy? Leon: „Haar ogen schieten vol als ze denkt aan de baby. We hebben dit allemaal aan haar te danken." De verwoeste borstbeelden zijn vanuit Syrië naar het Istituto Supe- riore per la Conservazione ed il Restauro in Rome gebracht voor restauratie. Geen eenvoudige klus, als je ziet hoe de beelden eraan toe waren. Van beide lag het hele ge zicht in puin. IS-strijders hebben de beelden met hamers kapot gesla gen. Restaurateur Daria Monte- maggiori: „Dat hebben we in film pjes gezien. IS is er trots op dit soort eeuwenoude cultuur kapot te ma ken. Mijn maag draait volledig om bij dergelijke beelden." In mei 2015 veroverde IS de eeuwenoude Syri sche stad Palmyra, wereldberoemd om haar Grieks-Romeinse ruïnes. De wereld keek met afgrijzen naar de filmpjes waarin IS-strijders tem pels opbliezen en kunstschatten vernietigden. Afgelopen maandag verschenen Russische dronebeel- den van Palmyra waarop nieuwe verwoestingen te zien zijn. De twee borstbeelden waaraan de restaurateurs werken, stonden in Palmyra op twee graftombes uit de derde eeuw na Christus. De werken zijn van onschatbare waarde, volgens archeoloog Gio- vanna De Palma: „Maar ze hebben vooral een enorme historische waarde. Ze symboliseren onze be schaving. IS wil die beschaving uit wissen, en wij proberen met ons werk terug te vechten, op onze ma nier." Wij proberen met ons werk terug te vechten, op onze manier Gelukkig bestond er van het mannelijke beeld een foto van voor de verwoestingen. Hierdoor kon restaurateur Montemaggiori een afgeslagen wenkbrauw handmatig herstellen. Met die wenkbrauw is het rechterdeel van het gezicht weer compleet. Vervolgens kan met een 3D-printer de volledig mis sende linkerkant van het gezicht worden gerepareerd. De printer maakt het missende stuk gezicht aan de linkerkant tot in het kleinste detail. Van de oorspronkelijke staat van het vrouwelijke beeld is geen foto. Het is daardoor onmogelijk haar afgebroken neus te vervangen. Montemaggiori: „Helaas, maar dat zijn de spelregels. We herstellen beelden, maar mogen er niets bij verzinnen." Op 27 februari gaan de herstelde beelden terug naar Syrië, naar het nationale museum in Damascus. woensdag 15 februari 2017 DEN HAAG Over exact een maand mogen 12,9 miljoen inwoners van Nederland meedoen met de landelijke verkiezingen, meldt het CBS. Dat is een nieuw re cord. Ook ruim 70.000 Ne derlanders die in het bui tenland wonen,kunnen hun stem uitbrengen. Het gaat om ruim 300.000 mensen meer dan bij de vorige Ka merverkiezingen. Het fors gestegen aantal kiesge rechtigden betekent dat de kiesdrempel voor een zetel bij een gelijke opkomst (74,6 procent in 2012) zal stijgen. Dit is vooral een belemmering voor kleine partijen. DEN HAAG Het Gerechts hof in Den Haag heeft voormalig COA-directeur Nurten Albayrak gisteren een werkstraf van 100 uur opgelegd. Albayrak pleegde volgens het Hof valsheid in geschrifte om privé-gebruik van haar dienstauto te verhullen. Albayrak was zeven jaar lang directeur van het Cen traal orgaan Opvang Asiel zoekers (COA). Begin 2016 veroordeelde de rechtbank Albayrak tot een werkstraf van 140 uur. Volgens Albay rak beruste de zaak op 'misverstanden' en leugen achtige verklaringen. Het hof legde gisteren 100 uur werkstraf op, 40 uur min der dan de rechtbank. DEN HAAG Het plan van D66 om de wiet voortaan te laten telen door kwekers die onder controle staan van de overheid, krijgt harde kritiek van het Open baar Ministerie (OM) en de Nationale Politie. Minister Stef Blok (Veiligheid) stuurde hun negatieve oor deel gisteravond na lang aandringen van het CDA naar de Tweede Kamer. D66 had juist na een lobby een krappe Kamermeer derheid gevonden voor het wietplan. Hierdoor zou de productie strafbaar blijven, maar de teelt bij gecontro leerde telers niet langer worden vervolgd. Het OM voorziet juridische problemen met het plan. Baby voor homostel door 'All You Need' Roy en Leon (links en rechts) met Fabiënne en Matthijs, die hun kinderwens laten uitkomen, eigen oto Suzanne Borgdorff Sassenheim —Leon en Roy 3D-printer herstelt schade IS Italiaanse archeologen en res taurateurs leggen de laatste hand aan twee borstbeelden uit de derde eeuw na Christus. De beelden werden verwoest door het leger van IS. Eveline Rethmeier Rome Restauratie van een buste. FOTO ISCR Giovanna De Palma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7