O O) CD O II 12 ZE ABN AMRO TOURNAMENT STRINGERS-TEAM A Ruim half miljoen kijkers Vestingcross De Groote kondigt vertrek aan bij Hoek Vink struikelt voor deur hoofdtoernooi V Dimitri Kaijser (46) debuteert deze week op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam. De Vlissinger maakt deel uit van het officiële Tecnifibre stringers-team. De eerste editie van de Vestingcross hield zondag gemiddeld 525.000 mensen in België aan de buis gekluisterd, met een piek van 676.000. De VTM-kijkers zagen hoe Mathieu van der Poel bij de mannen elite en beloften naar de zege reed. „Na amper zes maanden is Brico Cross een begrip in het veldritlandschap geworden", reageerde organisator Chris Man- naerts namens het Belgische Brico Cross. „Zo wel de toeschouwers als de renners hadden al leen maar positief commentaar." De interna tionale veldritwedstrijd trok zondag 10.500 toeschouwers naar Hulst, waar vanaf 10.30 uur de nieuwelingen, junioren, vrouwen en later de mannen het tegen elkaar opnamen. Nick de Groote vertrekt aan het eind van dit seizoen bij zaterdag-hoofdklasser Hoek. De Belgische rechtsbuiten heeft trainer Jannes Tant laten weten dat hij komend seizoen weer in zijn vaderland gaat voetballen. „Dit is mijn vierde seizoen bij Hoek en ik denk dat het een beetje op is", vertelde De Groote gisteren. „Ik heb een leuke tijd gehad bij Hoek. Het is echt een mooie club, zeker als het goed gaat. Toch denk ik dat het beter is om uit elkaar te gaan. Ik ben wel toe aan iets nieuws." De 30-jarige aanvaller, die in 2013 overkwam van Deinze, wil het seizoen op een goede manier afsluiten. „Ik zal tot de laatste wedstrijd alles geven." Kerkhove In de eerste Grand Prix driebanden van dit ka lenderjaar reikte Michael Vink uit Groede tot de laatste kwalificatieronde. De Zeeuws-Vla ming begon in de derde kwalificatieronde en won daarna ook zijn duel in de vierde kwalifi catieronde. Vink stootte door naar de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi, maar daarin kwam een einde aan zijn avon tuur. Eerst won hij knap met 30-29 van Huub Wilkowski, onlangs nog actiefin de Masters. Daarna verloor Vink met 28-30 van Puck van Aart. Alle vier de spelers eindigden op 2 pun ten maar Vink had met 0.684 het laagste ge middelde en was uitgeschakeld. Minnaard Dominic Thiem knikt vriendelijk, terwijl hij ontspannen door de gangen van Ahoy wan delt. Backstage deelt Robin Haase handtekeningen uit aan enthousi aste ballenkinderen en even ver derop geeft Richard Krajicek een interview aan de internationale pers. Ahoy ademt deze week ten nis, want het 44e ABN AMRO World Tennis Tournament is in volle gang. In de Tecnifibre-hoek van het 'Ahoy Plaza', de aorta van het ATP 500-evenement, staat Dimitri Kaijser. Samen met zijn collega's Timo, Richard en Stephane vormt hij het team dat deze week verant woordelijk is voor het bespannen van zo'n vierhonderd tennisrac kets. „Vroeger was dat een verve lend werkje. Nu is het behoorlijk specialistisch werk, waar veel ken nis voor nodig is om op het hoog ste niveau actief te kunnen zijn", zegt Kaijser met gepaste trots. Veel tijd om te eten heeft hij niet, maar onder het genot van een be scheiden salade vertelt de voorma lig trainer van JVOZ hoe hij zo'n tweeënhalf jaar geleden in de leer ging bij collega-bespanner Timo van Driel. De 28-jarige Dordtenaar is een bekende stringer binnen de ATP-scene en is on der meer actief op Roland Gar ros en Wimble don. Van hem leerde Kaijser de fijne kneep jes van het vak. Van Driel is blij dat hij land genoten zoals strak van het 18-jarige Griekse ta lent Stefanos Tsitsipas, die een wildcard kreeg van toernooidirec teur Richard Krajicek. Ondertus sen komt voormalig Roland Gar- ros-fmalist Martin Verkerk langs om bij te praten met de stringers en dumpt titelkandidaat Marin Ci- lic na zijn trainingssessie op het center court een aantal rackets bij de bespanbalie. Het zou leuk zijn om deze week even bij te praten met Richard Krajicek „Van iedere speler staan de mate riaalspecificaties in ons systeem, zoals het type snaar en het aantal kilo's dat ze erop willen. Dat luis tert erg nauw en is echt voor ie dere speler anders. Alleen al de ki lo's waarmee we bespannen varië ren van 15 tot 36 kilogram. Daarbij spelen ook de omstandigheden op de baan mee voor een speler. Tij dens een wedstrijd laten spelers soms rackets naar ons brengen met een specifieke wijziging qua afstellingen. Dan slaan ze drie bal len achter de baseline en willen ze een half kilootje meer of minder erop", weet Kaijser. „Spelers vra gen aan ons ook wel eens advies, omdat wij beter op de hoogte zijn van de laatste ontwikkelingen", vult Timo van Driel aan. Kaijser kan opleiden. „Het is fijn om samen te kunnen werken met mensen die je kent en waarvan je weet wat ze kunnen. Mensen die graag willen, zijn bovendien be reid om te leren", doelt Van Driel op zijn leergierige Zeeuwse col lega. Certificaten Kaijser ziet de uitnodiging voor het ABN AMRO-toernooi als een beloning voor zijn arbeid in de af gelopen jaren. De Vlissinger be haalde alle benodigde certificaten bij de internationale bespanfede ratie ERSA. „Een ander belangrijk aspect is je snelheid. Die kun je al leen verbeteren door het heel veel te doen", weet Kaijser, die dage lijks zijn bespanuurtjes maakt in Racketcentrum Vlissingen. „En dan is het wachten op je kans", glundert Kaijser. „Het stringers- team hier in Rotterdam bestaat slechts uit vier man en was de laatste jaren ongewijzigd. Dit jaar zat één jongen in Australië en één in Amerika, waardoor er twee plaatsen vrij kwa men. Toen kwam ik in beeld." Kaijser arriveerde vrijdagochtend in Rotter dam, waar hij deze week met zijn collega's in een hotel verblijft. Zodra Kaijser zijn salade heeft weggewerkt stapt hij weer achter zijn ver trouwde bespanma chine. Hij trekt de snaren woensdag 15 februari 2017 VELDRIJDEN VOETBAL Nick de Groote. FOTO SJAAK VAN DER SALM BILJARTEN I Tennisster Lesley Kerkhove verloor gisteren in het vierde toernooi op rij meteen haar eerste partij. De 25-jarige Zierik- zeese ging in het Duitse Altenkir- chen in drie sets onderuit tegen de Belgische Greet Minnen. Het werd 2-6 6-4 6-7. Min nen was als quali fier het hoofd schema binnenge komen, terwijl Kerkhove als ze vende geplaatst was. De Schouwse komt nog wel in actie in het dubbelspel. Marco Minnaard en Antwan Tol- hoek beginnen vandaag in Spanje aan de 63ste edi tie van de Ruta del Sol. De uit Wemel- dinge afkomstige Minnaard (27) doet dat met Team Wanty- Groupe Gobert, terwijl Yerseke- naar Tolhoek (22) uitkomt voor Lot- toNL-Jumbo. De Zeeuwse renners kunnen zich in de provincie Andalu- sië opmaken voor een aantal zware ritten. Joost Post- huma was in 2009 de laatste Neder landse winnaar. Toppers vragen soms Urmeion Martis is aan zijn laatste seizoen bezig bij FC Axel. De snelle aanvaller maakt deze zomer de overstap naar Terneuzense Boys. Beide clubs zouden zaterdag in de tweede klasse E in Terneuzen tegenover el kaar staan maar de derby werd zoals meer duels afgelast. Martis was op 17 september wel al matchwinnaar in de derby tussen Axel en zijn nieuwe club Terneuzense Boys (1-0). Veel van de voetbalwedstrijden die dit week end werden afgelast worden snel ingehaald. De KNVB heeft de duels opnieuw vastgesteld voor het weekend van zaterdag 4 en zondag 5 maart. Hoofdklasser Hoek, dat zaterdag met 3-2 verloor van Noordwijk, speelt zaterdag 4 maart vrijwel zeker het bekerduel met Dosko. a Menno Kole Rotterdam Dimitri Kaijser is geconcentreerd aan het werk tijdens het ABN AMRO Wordl Tennis Tournament in Rotterdam, foto's menno kole -Dimitri Kaijser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75