Renovatie voor winkels in Cadzand-Bad M Fanatiek koppel neemt rommelmarkt 't Sportuus in Axel over 7 Ze gaan ervoor, Anita Compiet en Ankie van de Wege. Ze nemen de brocante-rommelmarkt in 't Sportuus in Axel over van Jaap Schieman. „We zijn fanatiek." 2V Komende zaterdag is de laatste brocante-rom melmarkt die nog door Schieman is op gezet. Anita en Ankie zullen er zeker ook zijn. Niet al leen om voor te proeven, maar vooral ook om zelf spulletjes te verkopen. „We hebben genoeg", vertelt Anita in haar werkruimte vol naai machines, thuis in Magrette, waar ze een atelier voor kleding- en leer- reparaties runt. Dat ze genoeg heeft, laat ze na het gesprek zien. Haar hele bovenverdieping ligt vol met snuisterijen, kledingstukken en wat dies meer zij. „Ik zou des noods op een zaterdag zelf wel 't hele Sportuus kunnen vullen, maar dat is natuurlijk niet de bedoeling." Anita en ook Ankie hebben ge woon enorm veel lol in het kopen voor en het verkopen op rommel markten. Vorig jaar hielden ze nog een straatverkoop in hun buurt schap. „En dat was een ongekend succes", kijkt Ankie terug. „Niet al leen mensen uit Magrette verkoch ten spullen, ook van buiten. Het was echt hartstikke druk en gezel lig" Die sfeer en dat enthousiasme nemen ze mee naar 't Sportuus. Jaap Schieman was met zijn vrouw Catharina nog graag doorgegaan, maar ze zien zich om gezondheids redenen gedwongen te stoppen. Voor Jaap is het een hard gelag. Hij timmert al sinds tientallen jaren aan de weg met beurzen - onder meer met de vermaarde Expo's in Axel - en rommelmarkten. De Axe laar prijst zich gelukkig in Anita en Ankie waardige opvolgers te heb ben gevonden. De twee vrouwen kijken ernaar uit om zaterdag 18 maart de eerste, eigen brocante-rommelmarkt in 't Sportuus te houden en zaterdag 29 april alweer de laatste van het sei zoen. Tachtig verkoopplekken zijn er, in de vorm van tafels (huur 19 euro voor één tafel van vier bij één meter) en grondplekken (huur 13 euro, voor vier bij twee meter). De Desnoods kan ik 't Sportuus met mijn eigen spullen vullen openingstijden zijn van 09.00 tot 15.00 uur, opbouwen mag al vanaf 07.30 uur. De entree voor bezoekers is twee euro, inclusief consumptie, kinderen tot twaalf jaar gratis. „Veel hou je er niet aan over", verwacht Anita, „maar daar doen we het niet voor. We doen het voor ons eigen plezier. Het is gewoon leuk om zelf langs kraampjes te struinen en om zeifin een kraam pje te staan met spulletjes. Met de duizend bezoekers die maandelijks op de markt in 't Sportuus komen, delen we dat gevoel. Dat is toch mooi?" „Wordt het een succes", voegt Ankie nog snel toe, „dan komen we in oktober natuurlijk terug." En als het een beetje meezit, wacht de koopjesjagers ook nog een verrassing. Anita - 'ik heb ooit op zangles gezeten' fan van André Rieu - zet opeens een aria van Schumann in. Of ze dat ook in 't Sportuus gaat doen? Ze aarzelt even. „Misschien, als er iemand ja rig is." De rij winkels en horecazaken in het centrum van de badplaats is verouderd en oogt rommelig. Al ja renlang worden pogingen gedaan om er iets aan te doen, maar die strandden steeds. Nu is er witte rook, vertelt Patri cia van den Berge van Paras Con cepts. Dat bureau nam een klein jaar geleden de regie op zich en bracht alle betrokkenen samen. „Uiteindelijk wilden alle onderne mers wel dat er iets zou gebeuren. Het was alleen even zoeken naar de gemene deler." Alle ondernemers willen dat er iets gebeurt De panden worden geschilderd, opgeknapt en er komt een kap op met dakpannen. „De bestaande lui fels gaan eraf', vertelt Van den Berge. „Ze worden vervangen door een nieuwe overkapping van zo'n tweeënhalve meter breed. Dat wordt echt een droogloopzone." Na de opwaardering moet de winkelgalerij op het Duinplein er tien jaar tegen kunnen. In die peri ode moet een duurzaam toekomst plan voor de locatie worden be dacht. Duinplein Overigens zijn er ook plannen voor het opknappen van het Duinplein zelf. Dat is een verantwoordelijk heid van de gemeente Sluis. Die wil de complete boulevard vernieu wen, maar wacht daarmee tot de grote bouwprojecten in het cen trum van Cadzand-Bad klaar zijn. De winkelgalerij krijgt een frisser aanzien, impressie paras concepts We hoeven er niet aan te verdienen, we doen dit gewoon voor onze eigen plezier woensdag 15 februari 2017 'We gaan er iets moois van maken' Harmen van der Werf Axel -Anita Compiet Het gaat er eindelijk van komen: een opknapbeurt voor de win kelgalerij in Cadzand-Bad. En bijzonder snel al: nog vóór Pasen zijn de winkelpanden op gefrist. Martijn de Koning Cadzand-Bad -Patricia van den Berge, Paras Concepts ■üb Anita Compiet en Ankie van de Wege tussen de verkoopspul letjes van Anita. FOTO RONALD DEN DEKKER -Anita Compiet Overzicht van een eerdere editie van brocante-rommelmarkt in 't Sportuus in Axel. foto fotoclub axel Delta Drogist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73