NYNKE DE JONG Toch verkiezingsdebat, zonder Rutte en Wilders corendon 6 Alleen op deze hotels Geldig t/m 19 feb. F Vertrek april t/m oktober! Deze Ultra All Inclusive tophotels nu ongekend voordelig! Column Wat doe je als de grote verkiezingsdebatten nog even op zich laten wachten? Wat doe je dan, wan neer je als een gekooide tijger rondjes in je hok loopt, klaar om aan te vallen? Dan zet je een advertentie in de krant. PvdA kwam vorige week met een oproep voor een samenleving waarin we het samen gaan rooien en op Valentijnsdag kwam de SGP met een brief van Kees van der Staaij over de liefde. 'Kies Elkaar' is de leus. Een oproep om een beetje je best te doen voor je relatie. 'Investeer in je relatie! Juist omdat relaties nooit perfect zijn en overal wel eens teleurstel ling of verdriet is', schrijft Kees. Verras daarom je geliefde eens. Niet alleen met een bos bloemen, 'maar door ook een keer de stof zuiger te pakken terwijl je daar eigenlijk een hekel aan hebt'. Ik ben het helemaal met Kees eens. Je hebt van die stellen die elkaar jaar in, jaar uit gepassio neerd aflebberen, maar voor de meeste stervelingen is de liefde iets waar je zo nu en dan wat aan moet doen. Een prachtige boodschap, zo op Valentijnsdag. Kees positio neert zich als een politieke Ro bert ten Brink. Een warme man die om je geeft. Slim ook, om er iets ludieks over een stofzuiger in te zetten. Dan kunnen we daar met elkaar grapjes over maken, zodat we minder praten over het feit dat Kees van der Staaij zijn barmhartigheid wel beperkt blijft tot christelijke heterostellen. Dat we dat 'kies elkaar' misschien iets minder letterlijk moeten nemen dan dat het er staat. Ja, kies elkaar, maar alleen als je voldoet aan de eisen die de SGP aan een gezonde relatie stelt. Zo'n advertentie in de krant is de uitgelezen kans om jouw partij als een verbindende club neer te zetten. Schrijf een paar al gemeenheden op, en men kan het onmogelijk met je oneens zijn. En dan lijkt de SGP ineens een heel redelijke club die zich vooral om jouw liefdesleven bekommert. Hoe lief. Maar bij deze brief van Kees kan ik iedereen aanraden niet te vergeten wat de SGP nou écht bedoelt. Zijn barmhartigheid blijft wel beperkt tot christelijke hetero's Onder leiding van Frits Wester gaan de lijsttrekkers bij RTL4 in de bat over hun opvattingen, verschil len, leiderschap en de toekomst van Nederland. RTL geeft hiermee naar eigen zeggen gehoor aan een mas sale roep van kijkers om meer debat op tv. Harm Taselaar, hoofdredacteur RTL Nieuws: „We hebben gemerkt dat heel veel kiezers zoekende zijn en behoefte hebben aan meer infor matie. Ook onder de politieke par tijen is er een breed gedeelde wens om prime time de degens te krui sen en kiezers te informeren over hun belangrijkste standpunten. We zien het als onze taak om aan die behoefte tegemoet te komen. Daarom hebben we besloten de verkiezingscampagne op tv met dit debat af te trappen. Ik kan zeggen dat alle vijf lijsttrekkers ondertus sen hebben toegezegd." RTL heeft gekozen voor de groot ste vijf partijen in de Peilingwijzer na PVV en VVD. CDA, D66 en GroenLinks liggen daarbij op kop. De verschillen met SP en PvdA zijn in de laatste Peilingwijzer zeer ge ring. Ophef PW-voorman Wilders was de eer ste die aangaf niet mee te willen doen met het debat. Dit nadat RTL bekend had gemaakt vijf partijen mee te laten doen. Volgens Wilders was dat in strijd met eerder ge maakte afspraken. Ook de woord voerder van de VVD meldde ver volgens op Twitter dat Rutte 'de uitnodiging zou afslaan'. Strategisch is dat ook wel logisch: de twee willen zo min mogelijk met de kleinere partijen in de pei lingen in de clinch raken. Veel lie ver zien ze een tweestrijd ontstaan. Toch was het afzeggen opvallend: het RTL-debat was inde vorige ver- kiezingsstrijd een belangrijke. Emile Roemer van de SP verspeelde met een slecht optreden een voor sprong in de peilingen, terwijl PvdA-leider Samsom juist scoorde. Op 5 maart, veel korter voor de verkiezingen, is er overigens ook nog het debat in Carré. Daarvoor worden de acht grootste partijen in de peilingen uitgenodigd. Onze inkopers hebben hun inkoop'TURBO' aangezet en een waanzinnige korting voor u geregeld op de super-de-luxe Delphin hotels. Deze korting is maar een paar dagen geldig dus wacht niet te lang en profiteer ervan! Door u beoordeeld met een 9.0 Door u beoordeeld met een 8.5 Door u beoordeeld met een 8.7 corendon.nl ©0237510606 woensdag 15 februari 2017 @Nynke Kies Elkaar Rutte introduceerde zo zijn 'normaal doen' adagium, de RTL heeft besloten om toch een verkiezingsdebat te organise ren. Door de afzegging van Geert Wilders (PVV) en Mark Rutte (VVD) werd het debat eerst afgeblazen. RTL gaat nu toch door met de lijsttrekkers van CDA, D66, GroenLinks, SP en PvdA. Chris Klomp Tobias den Hartog Hilversum Een privéstrand van 230 meter! Miniclub, lunapark, kinderbuffet Zwembaden met apart kinderbad, glijbanen 7 a-la-carterestaurants Zeer uitgebreide Ultra All Inclusive formule Direct aan het strand van Lara Ruime comfortabele kamers 7 a-la-carterestaurants 5 bars Gratis wifi bij de lobby en in de kamers Direct aan het mooie strand 8 a-la-carterestaurants Zwembad met glijbanen Luxe kamers Gratis wifi bij de lobby en in de kamers W mag tot 6 wekeri voor vertrek uw geboekte re'is eenvoudig omruilen voor een andere strandvakant'ie. ZONPER W1JZ161NG-SK0STEN/* Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Prijzen zijn exclusief turbokorting (per boeking). Druk- en zetfouten voorbehouden.* Zie website voor de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6