Op UITVERKO Vogelaar: buitenbad is op tijd opgeknapt Na bijna 38 jaar stoppen Henk en Nelleke de Schipper met 't Tierelantijntje 7 De Scandinavische kledingwinkel is een begrip in Goes en ver daarbuiten, met een trouwe schare klanten. Geldautomaat ING verdwijnt uit Kapelle JSjgib JsÉésIm» GEBAK EN ZEEUWSE HUMOR De etalage is klein, maar daarachter gaat een zee van ruimte schuil. „Je kunt hier leren fietsen", grapt Nelleke de Schipper. Samen met haar man Henk drijft zij 't Tierelantijntje aan de Grote Markt in Goes al bijna 38 jaar. Maar het tweetal houdt opheffingsuitver koop. Vooral de eigen leeftijd heeft de zelfstandige ondernemers doen besluiten er een punt achter te zetten. En daarmee verdwijnt straks weer een begrip uit het Goese winkelbestand, want opvol ging is er niet. Henk en Nelleke begonnen ooit op de Opril met een kadowinkeltje. „We hadden veel tierelantijntjes", verklaart Nelleke de naam. De focus verschoof vrij snel richting kleding. „Eigenlijk wilden we de naam ver anderen, maar dat zagen de klanten niet zitten." En tja, klant is nu een maal koning. De huidige zaak biedt vooral kleding, maar ook accessoi res. „Het is een tijdloze stijl en bijna niet synthetisch", duidt Nelleke de kledingcollectie. Die twee kenmer ken hebben een eigen, trouwe klan tenkring opgeleverd, die precies weet wat hij zoekt. Sommigen ko men al 35 jaar. Zij vinden het vol gens Nelleke 'verschrikkelijk' dat 't Tierelantijntje stopt. „Het hoort bij Goes, vinden ze." Door het unieke en exclusieve aanbod heeft de winkel eigenlijk nooit echt last gehad van economi sche tegenwind of online shop- De geldautomaat van de ING verdwijnt definitief uit Kapelle. Ondanks een verzoek van het Kapelse college om de pinauto maat in de Weststraat open te houden gaat de bank hem toch weghalen. Na sluiting van de automaat blijft er maar één buitenauto maat over voor de 9.500 inwo ners. Het college vindt dat te weinig. Daarbij komt dat bij een storing van die enig overgeble ven automaat buiten de winkel tijden er geen geld meer opgeno men kan worden in het dorp. ING wijst er in een reactie op dat er ook nog geldautomaten staan in de Albert Heijn en in boekhandel Lectori. Samen met die van de Rabobank moet dat volgens de bank genoeg zijn. ping. Een webshop hebben de De Schippers dan ook bewust niet. „Doordat we klanten persoonlijk helpen, krijg je een band. We zijn soms ook maatschappelijk wer kers." Voor het ondernemerspaar springt het contact met de klanten er in die bijna vier decennia uit. „Het zijn kennissen geworden", zegt Nelleke. Niet alleen internetverkoop is niet aan de eigenaren van 't Tiere- We hebben hard gewerkt. Het is fijn om straks niks meer te moeten lantijntje besteed, ook van uitver koop zijn ze wars. „Vertrouw op je product en geef het niet weg", ver klapt Henk het geheim om het bijna veertig jaar vol te houden. „Je bent een dief van je eigen porte monnee." Een definitieve sluitingsdatum voor de kledingzaak is nog niet be kend, maar de De Schippers hebben geen haast. „Het pand is van ons", zegt Henk. Het stel denkt aan ver huur en volgens hem zijn er gega digden. „Het gaat ons ook wel aan het hart om te stoppen, maar we le ven er wel naar toe", zegt Nelleke. „We hebben altijd hard gewerkt en het is fijn om straks niks te moe ten." Vervelen hoeft het echtpaar zich in elk geval niet. „We hebben nog een tuin van 1,5 hectare die aan dacht vraagt", zegt Henk met een glimlach. Het buitenbad van zwembad Den Inkel in Kruiningen krijgt nog voor het buitenzwemseizoen een nieuwe coating. Dat zei wethou der Izak Vogelaar gisteravond te gen de gemeenteraad van Rei- merswaal. Een aantal partijen uitte hun zorgen, omdat het bui tenbad normaal gesproken al over elf weken open gaat. Al langer was bekend dat de verflaag aan vervanging toe was, maar de gemeente wilde daar aan vankelijk mee wachten tot de toe komstplannen voor het zwembad duidelijk zouden zijn. De raad heeft nu ingestemd met een voor stel om een deel van het budget om in de 'upgrade' van het zwem bad te investeren alvast in te zet ten voor de coating. In juni 2016 heeft een inspec teur van de RUD Zeeland een controle bij het zwembad uit gevoerd. Hij concludeerde dat de coating in het diepe bassin dusda nig versleten is dat bezoekers zich kunnen bezeren. Dit is in strijd met de wet- en regelgeving. De RUD heeft een formele waar schuwing aan het stichtingsbe stuur gestuurd met het verzoek de coating zo spoedig mogelijk aan te pakken. Als na r mei het werk niet is uitgevoerd, dreigt een boete. Vogelaar zei dat waarschijnlijk volgende week één van de vier be drijven die offerte hadden uitge bracht voor het herstel van de coa ting wordt geselecteerd. woensdag 15 februari 2017 BE 'Klanten zijn kennissen geworden' Luc Oggel Goes ZJ't, rijpte. A Het gaat Henk en Nelleke de Schipper aan het hart om te stoppen met de winkel, fotomarcelledavidse -Nelleke de Schipper Joeri Wisse Kruiningen HEINKENSZAND Vier teams van buurtzorg in Goes en Hein- kenszand vierden gisteren samen met de cliënten het 10-jarig bestaan in de Stenge in Heinkenszand. Het werd een middag vol humor met een optreden van Zeeuwse Sien, hapjes, drank jes en demonstraties. Van leden van Ons Boerengoed bijvoor beeld, die babbelaars maakten en stonden te wassen en strij ken op de manier zoals dat vroeger ging. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65