Vakantie minima krijgt een vervolg Penning voor scheidend raadslid TEL: 0113-229021 6 B en W gaf juiste informatie Ouverture maakt gebruik van een collectief warmte-koudeopslag (wko)-systeem, waarmee de wijk vijftien jaar geleden pionierde. Het exploitatiecontract loopt eind dit jaar af. Omdat onderhandelingen over verlenging volgens de ge meente zijn stukgelopen op de prijs, wil het college overstappen op individuele systemen. De kosten voor aanleg komen voor rekening van bewoners. Bij hen is onrust ontstaan over de plannen. In een brief aan de gemeenteraad zet de directie van Eteck uiteen hoe in hun ogen de vork in de steel zit. Volgens directeur Cees Verloop was het juist de gemeente die over leggen en voorstellen heeft gefrus treerd. Eteck heeft recent fors geïn vesteerd in het systeem. De kern van het probleem is, stelt het be drijf, dat de gemeente nooit geld opzij heeft gelegd voor een herin vestering. „Het college schijnt er voor te kiezen de rekening volledig bij de bewoners neer te leggen." Een einde aan de samenwerking betekent volgens Eteck een 'don kerzwart uiteinde voor de nu duur zaamste wijk van Goes'. Het bedrijf wil in een ultieme poging alsnog tot contractverlenging komen, maar waarschuwt dat 'zeker' juridi sche stappen zullen worden geno men als dat niet gebeurt. Wethouder Derk Alssema wil niet 'met modder gooien'. „We zijn De gemeenteraad heeft het besluit overhet collegevoorstel tot nader order uitgesteld niet voor of tegen Eteck, we willen het beste voor onze inwoners. Als Eteck bereid is aan hun belangen tegemoet te komen met een con creet en haalbaar voorstel zijn ze welkom. De tijd van 'als' en 'dan' ligt achter ons." „In 2016 heeft onze gemeente voor het eerst een vakantieweek aangeboden aan minima", meldt het college. „Inmiddels is er een evaluatie geweest en heeft het college besloten om de vakantie week te continueren. Ook in 2017 en volgende jaren zal onze ge meente de vakantieweek van Stichting Weekje Weg aanbie den aan maximaal tien gezin nen. De uitvoering zal in 2017 ook weer door Cederhof Welzijn worden verzorgd." Aanvankelijk bood Kapelle vo rig jaar voor vijf gezinnen een vakantie aan. De belangstelling was toen echter boven verwach ting groot, waardoor het aanbod werd uitgebreid naar tien gezin nen. Die mochten in de zomer naar de Veluwe. Kapelle heeft bewust een ander concept geko zen dan de WIZ-partners. In Ka pelle is alles inclusief, met heen- en terugreis, welkomstdiner en barbecue. Ook de fiets- en skel- terhuur en tickets voor zwem bad of een pretpark zitten erbij. Raadslid Sjaco van Damme uit Yer- seke heeft gisteravond de Penning van Verdiensten van de gemeente Reimerswaal ontvangen. Burgemeester Piet Zoon reikte de onderscheiding uit bij het afscheid van Van Damme. Die maakte in ja nuari bekend dat hij om gezond heidsredenen zijn taak als raadslid en fractievoorzitter van de Chris tenunie moest neerleggen. Hij noemde het zelf een ongewild be sluit. Dat Van Damme nog lang niet wilde stoppen met de gemeente- - Nieuwe kunstgebitten evt. op implantaten - Reparaties aanpassingen - Vergoeding zorgverzekeraars website: www.ljobse.nl - Lid ned. org. Tandprothetici lijke politiek, bleek wel uit de woor den die zijn collega-raadslid An- dries Jumelet bij zijn afspraak sprak. „Sjaco had de ambitie om ooit nog eens wethouder te worden. En door zijn kennis en bekwaamheid zou hij alle wethouders hier overbodig maken." Warme woorden waren er ook van burgemeester Piet Zoon, raads- griffier Tycho Jansen en Jos Meeuwsen, voorzitter van de Christenunie in Reimerswaal. De Christenunie heeft inmiddels ook een opvolger gevonden. Huib Bouwman uit Rilland, nummer 12 op de kandidatenlijst van de 2-kop- pige fractie, volgt Van Damme op. Volgens Jumelet viel de zoek tocht nog niet mee. „Net als veel an dere partijen, hebben we maar wei nig actieve leden." Een aantal voor de hand liggende kandidaten bovenaan de lijst waren verhuisd. En veel van de leden die drie jaar geleden op een onverkies bare plaats wilden staan, zagen het niet zitten om nu echt raadslid te worden. Bouwman, werkzaam bij Vluch telingenwerk Nederland, was al ac tief als bestuurslid van de Reimers- waalse afdeling. Andries Jumelet zal in elk geval tot aan de verkiezin gen de rol van fractievoorzitter op zich nemen. IN DE REGIO Inschrijving Kunstroute geopend Digimarkt MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 15 februari 2017 BE" Strijd over Ouverture nog feller Bewoners van de Goese wijk Ouverture en de gemeenteraad zijn door burgemeester en wet houders onjuist en onvolledig geïnformeerd over de impasse rondom het energiesysteem in de wijk. Dat stelt exploitant Eteck. Luc Oggel Goes Ook in 2017 kunnen de Ka- pelse minima weer inschrij ven voor een gratis weekje vakantie. Net als vorig jaar zal de gemeente ook deze keer weer voor maximaal tien ge zinnen een week weg verzor gen in een huisje of een cara van. Willem Adriaansens Kapelle Joeri Wisse Kruiningen Tandprothetische praktijk 's Gravenpoldersweg 33 4462 RA Goes Tel. (0113) 229021 www.ljobse.nl e-mail: info@ljobse.nl THOLEN Kunstenaars kun nen zich tot 23 fe bruari inschrijven voor de jaarlijkse Kunstroute van Kunstkring Tholen op 26, 27 en 28 april. Verschillende Thoolse locaties zijn eind april het decor van de wer ken van kunste naars uit Tholen en daarbuiten. Het thema dit jaar is Het Noorden. De kun stenaars zijn vrij hun verschillende kunstdisciplines binnen of buiten dit thema tentoon te stellen. Er zijn al wat aanmeldingen, maar er is nog plaats voor meer kunst. Aanmelden kan via de website: kunstroute-tholen.nl 'S-HEER ARENDS- KERKE Stichting Digisteun houdt donderdag 16 februari een Digi- markt in 's-Heer Arendskerke. Mensen die nog niet zo vaardig zijn met digitale appa raten worden hier verder op weg ge holpen. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 16.00 uur en vindt plaats in het Grand Café van Woon zorgcentrum Poel- wijck. Er zijn verschil lende instanties aanwezig om vra gen te beantwoor den en informatie te geven, zoals Stichting Digisteun, gemeente Goes en SMWO. Ook ING Bank is aanwezig om vragen te be antwoorden over digitaal bankieren. HONDERDJARIGE GOES Mevrouw C.A.L. Van Espen-Franke vierde gisteren haar honderdste verjaardag in serviceflat De Schakel in Goes. Als middelste van een gezin met zeven meisjes en twee jongens werd ze geboren in Sint-Maartensdijk, waarna ze naar de kweekschool in Zierikzee ging. In 1935 haalde ze daar haar akte voor onderwijzeres. Na een paar tijdelijke banen kwam ze in Kloetinge terecht. Ze trouwde in 1948 met Kees van Espen, leraar aan de Van Dusseldorpschool. Daar ging zij eveneens werken. Na het overlijden van haar man, in 1977, stopte ze met wer ken en was er tijd voor hobby's: zingen, schilderen, tekenen en puzzelen. De laatste tijd is ze vooral bezig met handwer ken. Ze is altijd bezig, verveelt zich nooit en is goed gezond. FOTO MARCELLE DAVIDSE GOES Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur- Inloopspreekuur voor vragen over de computer; 10.00- 11.00 uur - Spreek uur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur - Digitaal Café; Ambachts centrum, 13.30- 15.30 uur - Hand- werkcafé; Histo risch Museum de Bevelanden, 14.00- 16.00 uur - Lezing De geschiedenis van bijbelvertalen in Nederland in de vroegmoderne tijd; Jeugdcentrum Goese Polder, 14.00-16.00 uur- Spelletjesmiddag voor 8-12 jarigen en 55+'ers; Hotel Ter minus, 19.30 uur - Bijeenkomst Zeeuws Platform GGZ over Acute zorg en crisisdienst; HEINKENSZAND De Stenge, 15.30- 17.00 uur - Muzikale kindervoorstelling Kapers op de kust door Fiona Hack en Tijl Damen KAPELLE De Vroone, 13.00- 17.00 uur - Biljarten voor senioren; 19.15 uur - Bridgeavond KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 20.00 uur - Lezing Willem Witteveen over De bibliotheek van Gizeh KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur- Bewegingsuur voor 50+ YERSEKE Zorgcentrum Moerzicht, 10.00- 11.15 uur - Wande len in groepsver band; Kerkgebouw Vrije Evangelische Gemeente, Kaai- straat 20,19.30 uur - Maranatha Con ferentie met mede werking van het Urker mannenkwar- tet en Koor en Combo Esperance

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64