Geen vergoeding na stuwongeluk Medewerker van kindcentrum vast om kinderporno Petitie moet Teeven uit Raad van State houden 5 Ik doe het zelf, maar van mijn zussen blijven ze af Storend, zelfs als het aardig bedoeld is In Brazilië is het veel erger is het zo over t De informatieavond verliep heftig en emotioneel. Ouders zijn ongerust Ton Rombouts verdient meest Onderzoek digitale postbus overheid Negeren doorlopen, dan want het is niet strafbaar." Er is meer nodig om het probleem van straatintimidatie aan te pak ken. Het begint al met het beeld van vrouwen en homo's dat jonge ren meekrijgen in hun opvoeding. Maar een intimidatieverbod kan helpen om duidelijk te maken wat acceptabel is en wat niet, denken voorstanders. Van der Pluijm: „Het is vooral een signaal dat er een gedragsverande ring moet komen. Niet alleen bij mannen, ook bij vrouwen. Zij moe ten beseffen dat het abnormaal is als je gaat omfietsen of andere kle ren aandoet." Zelf past de Amsterdamse Van der Pluijm haar gedrag niet aan, on danks haar nare ervaringen. „Ik weiger in een skipak op de fiets te gaan zitten." De gedupeerden zullen zich moe ten wenden tot de rederij en de ver zekeraar van het schip dat het onge luk veroorzaakte, aldus een woord voerster van de minister. Rijkswa terstaat is volgens Schultz niet ver antwoordelijk voor de schade. Het scheepvaartverkeer op de Maas was rond de jaarwisseling vier weken gestremd tussen Grave en Limburg. Dat gebeurde nadat een tanker in dichte mist dwars door de stuw voer. Het waterpeil zakte ra zendsnel. Verladersorganisatie EVO, die om het noodfonds had gevraagd, is boos. „Wij hebben de schade becij ferd op zeker 15 miljoen euro. Een uitzonderlijke calamiteit als deze kun je niet onder het reguliere be drijfsrisico scharen", zegt woord voerder Jeroen Bol. EVO vreest dat er bij de Duitse rederij GEFO, eige naar van de tanker, weinig te halen valt. Europese regels bepalen dat de aansprakelijk van GEFO beperkt blijft tot 1 a 2 miljoen euro. Bol: „Er zal vervolgens naar rato worden uit gekeerd. Maar let op: Rijkswater staat, dat zelf de grootste kostenpost heeft met de schade aan de stuw, krijgt het leeuwendeel. Voor onze leden blijft er tientjeswerk over." De 49-jarige man uit Soest zit sinds 31 januari vast. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) giste ren bekendgemaakt. Het OM heeft geen aanwijzin gen dat de medewerker strafbare feiten heeft gepleegd in het kind centrum, maar het wordt volgens burgemeester Han ter Heegde van de gemeente Gooise Meren ook niet uitgesloten. De man is on middellijk ontslagen. Stichting Kinderopvang Bus sum Naarden Muiden Muiderberg (SKBNM) die de kindcentra ex ploiteert, heeft de ouders gisteren per brief op de hoogte gesteld. Daarin staat dat de verdachte me dewerker vooral actief was in de kinderdagopvang en buiten schoolse opvang van locatie 't Mouwtje in Bussum. Incidenteel draaide hij mee op andere groe pen. Hij was de afgelopen jaren niet actief bij de peuterspeelzalen van de organisatie. De man was al 15 jaar in dienst bij de organisatie. SKBNM hield gisteravond een besloten informatiebijeenkomst voor ouders en personeel. Volgens aanwezigen verliep de avond hef tig en emotioneel. Ouders en per soneel zijn geschokt en ongerust. De politie kwam de verdachte op het spoor na een melding van de Amerikaanse autoriteiten, die hadden ontdekt dat er kinderpor nografisch materiaal was opgesla gen bij de internetopslagdienst Dropbox. Het Dropboxaccount leidde naar de Soestenaar. Bij huiszoe kingen zijn computers en andere gegevensdragers in beslag geno men. Er zijn geen aanwijzingen dat de man zelf kinderporno heeft vervaardigd. Het OM gaat de rechtbank mor gen vragen om het voorarrest van de man te verlengen. DEN BOSCH Burgemeester Ton Rombouts van Den Bosch heeft de hoogste bijverdiensten van alle Nederlandse burgemeesters. Met zijn nevenfuncties verdient de CDA'er afgerond 85.000 euro per jaar. Dat blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws. Rombouts, die in het najaar zijn ambt neerlegt na een burgemeesterschap van 21 jaar, is onder meer lid van de Eer ste Kamer en van E-laadNL, het kennis- en innovatiecentrum op het gebied van laadinfrastruc- tuur. DEN HAAG De Nationale om budsman gaat naar aanleiding van een reeks klachten onderzoek doen naar de digitale postbus van de website MijnOverheid.nl. Bij zowel de Nationale ombudsman als MAX Ombudsman komen geregeld klachten binnen over gemiste be richten in de digitale postbus. Omroep MAX heeft daarom een speciaal meldpunt opgericht om klachten te verzamelen. De Natio nale ombudsman Reinier van Zut- phen neemt die klachten mee in een onderzoek. DEN HAAG De Piratenpartij is een internetpetitie gestart om voormalig staatssecretaris Fred Teeven (VVD) uit de Raad van State te houden. Het kabinet zou op het punt staan om hem te be noemen. Volgens de initiatiefnemers is Teeven 'ongeschikt als lid' van het belangrijke adviesorgaan van het kabinet en het parlement. In twee dagen tijd zijn er bijna 3.000 handtekeningen gezet op de site, al moet gezegd dat een groot deel anoniem is gedaan. Drijvende kracht achter de site 'Teevenonge- schikt' is de Piratenpartij. Volgens hen is Teeven niet 'ethisch en in teger' genoeg vanwege zijn aan deel in de bonnetjesaffaire rond crimineel Cees H. Hij trad in maart 2015 af als staatssecretaris om die affaire. Daarna keerde Tee ven terug in de Tweede Kamer, maar kondigde aan niet terug te willen keren na de komende ver kiezingen. De oppositie wil opheldering van het kabinet over de veronder stelde benoeming. De Kamer moet zich volgens SP-Kamerlid Ronald van Raak, die steun kreeg van de voltallige oppositie, kun nen uitspreken over de benoe ming. Coalitiepartijen WD en PvdA voelen daar niets voor. Van Raak verzocht de Kamervoorzitter daarop om dan uit eigen beweging een debat in te plannen. Zij wacht het antwoord van het kabinet af. woensdag 15 februari 2017 s. FOTO MARCO DE SWART Yoessef Karmoehi (18), onderwijsassistent „Ik geef toe: ik doe het zelf ook. Ik spreek op straat onbekende meisjes aan, loop ze achterna, hoop hun aandacht te trekken. Tenminste: als het meisje 'hoger' scoort dan het cijfer acht. Ze moet wel mooi zijn, met mooie tanden. „Ik denk dat het bij de helft van de meisjes werkt. Die geven me, als ik ze achterna ga, gewoon hun telefoonnummer. Sissen doe ik niet: vrouwen zijn geen poezen. „Maar ik zeg eerlijk: ik moet niet merken dat mannen het bij mijn zussen van 20 en 23 doen. Dan ga ik er direct op af. Dus van mij mogen ze het best strafbaar stellen, want ik vind het niet oké voor mijn zussen en nichtjes. En als zo'n agent mij bezig ziet, ren ik hard weg. Ik kan hard rennen." Kayleigh Noordijk (23), student Carmem Fernandes (50), medewerker reisbureau „Ik ben van oorsprong Brazili aanse en in mijn vaderland is het Melissa Gomes (18) en vriendin Malisa Lima (18), scholieren Melissa: „Ik heb wel eens mee gemaakt dat mannen me ach terna liepen of dat ze dingen „Ik vind het echt storend als mannen me achterna lopen, of vanuit een auto dingen naar me roepen. Zelfs als het zogenaamd 'aardig' bedoeld is. Ik voel me er onvrijer door, belemmerd. Dus ik vind het een prima idee om het strafbaar te stellen. Vrouwen moeten gewoon over straat kun nen zonder dat ze van mannen last hebben." veel erger dan hier. Daar roepen mannen van alles tegen je. Het maakt niet uit wie je bent, hoe oud je bent, of wat je aanhebt. In Nederland heb ik nog nooit wat meegemaakt. „Misschien ligt dat aan mijn leef tijd? Ik zou het nog best leuk vinden als mannen op straat iets tegen me riepen. Natuurlijk niet iets vervelends, maar wel: wat zie je er mooi uit." naar me schreeuwden, maar ik vind dat niet zo erg." Malisa: „Ik ook niet. Je moet gewoon duide lijk maken dat je geen interesse hebt. Negeren, doorlopen, dan is het zo over." Melissa: „Gewoon boos kijken. Dan houdt het van zelf op." Malisa: „Ik vind niet dat de politiek zoiets strafbaar moet stellen." Melissa: „Veel te zwaar." Malisa: „Ik vind dat de politie pas boetes moet uitdelen als man nen vrouwen aanraken terwijl ze dat niet willen. Dat is wél erg." De bedrijven en schippers die schade hebben geleden als ge volg van het stuwongeluk in Grave, hoeven niet te rekenen op steun van het rijk. Er komt definitief geen noodfonds, zo heeft minister Schultz (Infra structuur) gisteren laten weten. Harm Graat Grave Ouders uit Bussum kregen gis teren de schrik van hun leven toen ze hoorden dat een mede werker van een kinderopvang is opgepakt voor het bezit van kinderporno. Wichard Maassen Bettine Winters Bussum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5