'Ik koop alleen wat ik nodig heb' 44 9 4 Voor u getest Een goede smartphone hoeft niet per se honderden euro's te kosten. Ook onder de goedkopere varianten zitten heel aardige exemplaren. We testten er vijf. PZ Mijn geld en ik „Ongeveer tien jaar geleden had ik een vriend die bij me inwoonde. Hij stal geld van me. Hij had mijn pinpas en code en kon dus mijn geld uitge ven. Ook 'leende' hij geld. Dat zag ik nooit terug. Die situatie heeft onge veer twee jaar geduurd voordat ik hem de deur wees. Toen was mijn schuld opgelopen tot 13.000 euro." Het gaat zo goed dat ik iedere week wat van mijn leefgeld overhoud. Dus ik kan weer sparen „Ik ben verhuisd naar Blerick omdat ik bij mijn ex-vriend uit de buurt wilde zijn. Daar wilde ik een nieuw leven opbouwen. Omdat ik zelf geen wijs meer kon uit de papierwinkel omtrent mijn schuld, werd ik onder bewind gesteld. Van mijn bewind voerder kreeg ik 75 euro leefgeld per week. Daarnaast werkte ik als toilet- juffrouw bij HEMA waar ik ongeveer 15 euro per week aan overhield. Alle beetjes helpen, hè." „Het was krap, maar ik leerde alleen dingen te kopen die ik echt nodig had. Dat doe ik nu nog steeds. Aan boodschappen geef ik ongeveer 25 euro per week uit. Mijn kleding koop ik bij de kringloopwinkel; die is goed genoeg. Alleen schoenen koop ik nieuw want die moeten gewoon goed zitten. Maar geen dure hoor, meestal rond 30 euro. In de diepvries bewaar ik maaltijden voor eventuele slechtere tijden." „Sinds december 2015 ben ik uit de schulden. Nu regelt mijn dochter mijn financiën want zij kan met een computer omgaan. Er is de afgelopen tijd zoveel veranderd; ik weet niet meer hoe dat moet. Nu heb ik 125 euro per week leefgeld. Het gaat zo goed dat ik daar iedere week wat van overhoud. Ik kan dus ook sparen. Van dat geld koop ik soms iets voor mijn twee kleinkinderen. Afgelopen Kerstmis hebben ze voor 300 euro aan speelgoed gehad." „Van mijn spaargeld en het geld dat ik van de Belastingdienst terugkreeg, kocht ik een autootje. Een tweede hands Hyundai Atos voor 1.300 euro. Dat vind ik fijn, want ik ben slecht ter been en nu kan ik overal zelf naar toe zonder afhankelijk te zijn van het openbaar vervoer of van anderen. Ik rijd vaak naar Deurne. Daar zit ik bij kaartclubs en heb ik kennissen wo nen. Ik heb ook pas een nieuwe bank gekocht bij Leen Bakker. Voorheen kocht ik altijd tweedehands meubel tjes bij de kringloop, maar dat hoeft nu niet meer." „Ik ga nooit op vakantie. Dat vind ik te duur. Een dagje uit via een oude- renorganisatie doe ik weieens. En soms koop ik zo'n goedkoop trein kaartje van 14 euro waarmee je een dag door Nederland kunt reizen. Dan ga ik bijvoorbeeld naar Amsterdam of Utrecht." „Een vliegticket naar Florida. Mijn zoon woont daar en die heb ik al ja ren niet meer gezien. Als hij deze zo mer niet naar Nederland komt, dan wil ik graag in januari 2018 naar hem toe. Ik hoop dat mijn spaargeld tegen die tijd voldoende gegroeid is om zo'n ticket te kopen." ang niet iedereen heeft meer dan 500 euro over voor een smartphone; zeker niet als je er voorna melijk mee whats- appt of op Facebook gluurt. Hoewel je geen wonderen kunt verwachten van smartphones die nog geen 200 euro kosten, hebben we al vaker gezien dat er pareltjes bij zitten. De kwaliteitsverschillen in deze prijscategorie zijn groot. Daarom heeft de redactie van technologie website Tweakers een selectie ge maakt van de op papier meestbelo- vende budget-smartphones en deze toestellen uitgebreid op de pijnbank gelegd. Plastic Bij een soortgelijke Tweakerstest een jaar geleden, was het plastic dat de klok sloeg. Dit jaar is de keuze reuze. Zo is de Wileyfox Swift 2 opgetrokken uit metaal en heeft de Alcatel Shine Lite een metalen behuizing met een achterkant van glas; materialen die voorheen voorbehouden waren aan hogere segmenten. Het metaal geeft de telefoons ste vigheid en het voelt bovendien luxer aan. Wel worden de telefoons er iets zwaarder door. Wij zien dat echter liever dan een minder stevige plastic smartphone als de Meizu M5. Iets anders dat het afgelopen jaar is doorgesijpeld van topsmartphones naar de budgetvarianten is de vinger afdrukscanner. Alle smartphones in deze test hebben er een, behalve de Honor 5C, en de scanners werken accuraat en snel. Je kunt er je mobiel mee ontgrendelen, maar jezelf bij voorbeeld ook identificeren in bank- apps. Een groot onderling verschil in dit smartphonesegment is bijvoorbeeld de camerakwaliteit. De camera van Alcatel Shine Lite stelt in de test vaak teleur onder de lastige omstandighe den die we de camera's voorschotel den. Zo werd gefotografeerd met weinig licht of juist veel tegenlicht. De Wileyfox Swift 2 zit aan de andere kant van het spectrum en produceert vaak scherpe en kleurrijke beelden. Toch is de winnaar op dit gebied de Honor 5C, omdat deze het meest con stant presteert en weinig detailver- lies laat zien. Scherm Waar je hoe dan ook mee te maken hebt tijdens het gebruik van je smartphone is het scherm en ook daarin zien we grote verschillen. Een m f.k H I ONSPANEL woensdag 15 februari 2017 Elke week vraagt de redactie een streekgenoot het hemd van het lijf over financiële kwesties. Vandaag Annie Pulles (75) uit Bakel. Twee jaar terug was zij nog onder be wind vanwege een schuld die ze niet afbetaald kreeg. Inmiddels staat het er een stuk rooskleuriger voor en houdt ze geld over. Babette Margés Hoe bent u destijds in de schulden geraakt? Wat gebeurde er daarna? Kon u daarvan rondkomen? Hoe is uw financiële situatie op dit moment? Wat kunt u nu kopen wat voorheen niet kon? Gaat u weieens op vakantie of een dagje uit? Wat zou u graag willen kopen? Annie Pulles heeft haar financiën weer op orde. FOTO RENÉ MANDERS Vlot luxe, stevig en goedkoop Chris Broesder Goed kopere smart phones zijn lang niet altijd meer van plastic gemaakt. FOTO JEAN- PIERRE JANS Chris Broesder (36) werkt bij -«• Tweakers, de grootste Neder landstalige site met nieuws en Vv„ l informatie over hardware, sofware, games en internet. Hij test en bespreekt vooral smartphones, tabiets en vliegt daarvoor de wereld over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47