10 ZE Wel kanttekeningen, geen grote bezwaren Algemeen bestuur van Scheldestromen heeft vooral zorgen over lopende projecten. Die kunnen echter niet zomaar worden geblokkeerd. Het algemeen bestuur van water schap Scheldestromen kan zich in grote lijnen vinden in de Zeeuwse Kustvisie. De commissie waterke ringen en wegen plaatste er gister avond wel kanttekeningen bij, maar onvoldoende om dwars te gaan lig gen. In de Kustvisie leggen overheden en belanghebbende organisaties vooral vast wat er aan de Zeeuwse kust aan bebouwing mogelijk is. Het is de regionale uitwerking van het landelijke Kustpact dat vol gende week wordt ondertekend. Pijplijn De zorgen van de waterschapscom missie gingen vooral over lopende projecten. Wat in de 'pijplijn' zit, kan niet zomaar worden tegenge houden. Dat leidt onvermijdelijk tot schadeclaims van ondernemers, antwoordde dagelijks bestuurder Bert de Smet op vragen van Kees Polderman (Water Natuurlijk). „En dat zijn grote claims." Voor het waterschap telt eigenlijk alleen de waterveiligheid. Daarop worden aanvragen getoetst. Bebou wing is slechts mogelijk in strikt af gebakende gebieden ('contouren') bij badplaatsen. De Kustvisie sluit aan bij de contouren die het water schap al heeft vastgelegd. Kon Tiki Ontwikkelingen zoals bij het Vlis- singse strandpaviljoen Kon Tiki, dat wordt omgevormd door strandho- tel, kunnen ook niet worden ge blokkeerd, zoals Andries Jumelet (Christenunie) bepleitte. „Wij kunnen niet verbieden dat ook die functies er komen", zei Guiljam van der Schelde, afdelingshoofd waterkeringen. „We hebben het plan beoordeeld op onze wettelijke taak: de waterveiligheid." Johan Kloet (WD) en Kris Reij- nierse (PvdA) kaartten het gebrek aan inspraak van de Zeeuwse be- Er was onvoldoende draagvlak om een informatieavond te houden volking over de Kustvisie aan. De Smet zei dat hij daar bij de partners wel voor heeft geijverd. „Er was on voldoende draagvlak om een infor matieavond te houden." Het feit dat er al zoveel partijen bij betrokken zijn, werd als voldoende draagvlak gezien. De schade van de januaristorm is het waterschap tegengevallen. Bij Stavenisse, waar de dijk is versterkt met 'hillblocks', bleek een aantal blokken te zijn gebroken. Bij het recent opgeleverde Zwakke Schakels-project bij Cad- zand was een deel van de afzetting van het wandelpad op de strekdam verschoven. Storm „Daar zijn we nogal van geschrok ken, ook omdat het geen super- zware storm was", zei Bert de Smet gisteravond. „We hebben daarom meteen actie ondernomen." Met de betrokken aannemers is overleg ge voerd en zijn er nadere afspraken gemaakt. U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen In Geersdijk kweekt men kilo knallers. Wil en wéét men dat? Dat de christelijke bestuurders zich maar mogen realiseren dat zij toestaan dat deze schepselen Gods, een wreed en treurig be staan wacht. J. Hoek Ooststraat 48, Kortgene Opwarming Maan Leo is in haar column bang (krant van 3 februari) dat Donald Trump haar verjaardag verpest omdat zijn maatregelen de wereld zou opwarmen. Ik kan mevrouw Maan Leo gerust stellen. Tot nu toe is van opwarming, door de mensen veroorzaakt, helemaal niets bewezen. Uit metingen op wetenschappelijke basis is name lijk gebleken dat de rol van CO2 als opwarmingselement uiter mate gering is. Dit moet dus goed nieuws zijn voor mevrouw Leo. U kunt gerust uw verjaardag vieren. Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede Varkens De gemeente Noord-Beveland heeft een vergunning (krant van 7 februari) afgegeven voor een in tensieve varkenshouderij. On danks bezwaren, dramt men ook dit ongewenste project door. Men praat recht wat krom is. Sinds kort rijdt er een vrachtwagen af en aan Achterop prijkt de naam Van der Maas (toch geen familie van)? Wat ik mis bij de heren beleids makers, is het gebrek aan inzicht wat het dierenwelzijn betreft. Biggen worden zonder verdoving ontdaan van hun krulstaartjes en onverdoofd gecastreerd. De hel den die deze handelingen ver richten, dragen oorbescherming om het gekrijs niet te horen. De zeugen liggen geketend en kun nen geen kant op. Aan de natuur lijke behoeften, zoals buiten wroeten in de aarde wordt niet voldaan. Varkens zijn gevoelige, zachtaardige en slimme dieren, die een beter leven verdienen. Vossen Wie voor de vossen (krant van 14 januari) is, is tegen alle op de grond broedende vogels in de polders, zoals patrijs, fazant, leeu werik, kievit en nog vele andere. Wat te denken van een broe dende eend of fazant op een nest dat aan het uitkomen is en die wordt gepakt door de moorde naar. Als de kop wordt afgebeten, heeft hij in één klap vijftien slachtoffers gemaakt. Wie wil daar medeverantwoordelijk voor zijn? Provincie, het is twee voor twaalf in Zeeuws-Vlaanderen, niet alleen voor de bodembroe- dende vogels maar ook voor de hazen. C. Steendijk Veer 55, Zaamslag Vossen 2 Eerst moesten er minstens twee honderd damherten afgeschoten worden, toen de ganzen en nu zijn de vossen (krant van 14 ja nuari) aan de beurt. Er zouden honderden vossen rondlopen. Zogenaamd om de weidevogels te beschermen. Waar is nog wei land? Vóór de inundatie bestond Walcheren wel voor meer dan vijftig procent uit weiland. Is het dan vreemd dat de weidevogel stand achteruit gaat? Waar zijn de vossen? Ik heb er nog nooit een gezien. Hoe prachtig is het niet om grote zwermen ganzen bij het Veerse Meer te zien vliegen. Schade? Ik rij wekelijks langs het meer, maar ik zie ze niet vaak op het land zitten. Dierenvrienden, maak je niet al te ongerust. Ik kan er met de auto langsrijden. Zodra ik stop, trekken ze zich al terug. Als ik uit de auto stap, stuiven ze nog harder weg. Als afschieten niet lukt, dan maar met vergif. Het is vernietiging van de natuur. Schandalig. jan Kaljouw Van Teijlingenstr. 18, Oost-Souburg Jihadist Het wordt mogelijk om het pas poort van een jihadist (krant van 7 februari) in te trekken. Ik ben 91 jaar, militair geweest bij de mili taire politie, onder meer in Indo nesië. Ons werd meegedeeld dat je het Nederlanderschap verloor als je in vreemde krijgsdienst ging. Dat is in Nederlands-Indië ook toegepast bij deserteurs. Denk aan Prinssen en anderen. Waarom wordt het paspoort voor jihadisten niet automatisch inge trokken? Johan Bracke Albertpolderstraat 22, Sluiskil Harnas De Israëlische luchtmacht voerde aanvallen uit op Harnas. Dit als vergelding voor een eerdere raket- aanval vanuit de Gazastrook (krant van 7 februari). In de Ne derlandse media krijg je meestal maar één kant van het verhaal te lezen of te horen. Ze nemen slaafs Israëlische persberichten over. Wat er aan vooraf ging en wat weer verzwegen wordt is, dat de landbouwers en vissers van Gaza dagelijks beschoten worden door het IDF. Zaterdagochtend weer. Israëlische oorlogsschepen open den het vuur op een aantal Pales tijnse vissersbootjes voor de kust van Gaza. De vissers werden ge dwongen om terug te keren. Het Israëlische leger voert onder een inhumane bezetting aanvallen uit en doodt onschuldige boeren en vissers. Israël mag zich verdedi gen met één van de sterkst bewa pende legers ter wereld, maar Pa lestijnen niet met veredelde ka chelpijpen die nauwelijks schade aanrichten. Het is wel zo eerlijk om dit ook te vermelden, niet? Corrie van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle woensdag 15 februari 2017 WA Waterschap steunt Kustvisie Rolf Bosboom Middelburg - Bert de Smet, waterschap De (jacht op de) vos houdt de gemoederen in Zeeland bezig, fotothinkstock

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38