Sterrenwacht de lucht in Roompot Vakanties en HZ dringen personeelstekort terug Of je worst lust! Zo doen wij dat in Nederland De toeristische sector kampt met een personeelstekort. Nieuwe tweejarige opleiding moet het tij keren David Brouwer brengt de worst onder de Zeeuwen Bhran Teklay wil zoveel mogelijk leren over Nederland De observatoria van volkssterrenwacht Philippus Lansbergen verhuisden gisteren van Middelburg naar Oostkapelle. Na vijftig jaar verlaat de sterrenwacht het pand aan de Herengracht. De koepels van de observatoria hingen als geschutskoepels in de takels. Op hun nieuwe plek in Oostkapelle zullen ze in de toekomst te bedienen zijn vanuit Middelburg. Roompot Vakanties gaat zelf park managers opleiden, samen met de HZ in Vlissingen. Het recreatiebe- drijf heeft de komende jaren be hoefte aan goed gekwalificeerde mensen die de bungalowparken aansturen. De studenten worden vanaf vol gende maand in twee jaar klaarge stoomd voor een baan als parkma nager. Ze volgen masterclasses van hogeschooldocenten en mensen uit het bedrijfsleven op het Roompot Beach Resort in Kamperland. Tij dens de bijeenkomsten worden de studenten onder meer bijgespij kerd op het gebied van financiën, leidinggeven, marketing en be drijfsvoering. De andere helft van de hbo-opleiding bestaat uit prak tijkuren op Roompot-parken in Domburg, Brabant, Egmond en Duitsland. De toeristische sector kampt al een tijd met een personeelstekort. In 2015 werkten volgens het CBS landelijk 529.000 mensen in de toe risme- en recreatiesector, terwijl dat jaar vraag was naar bijna 626.000 medewerkers. Academy Roompot begon afgelopen najaar met de Roompot Academy om het tekort terug te dringen. De aca demy bestaat op dit moment uit een praktijkgerichte mbo-oplei- ding in Breda, in samenwerking met het Cingel College in Breda en het Zoomvliet College in Bergen op Zoom. Roompot breidt dit opleidings programma dus uit. „We verwach ten de komende jaren meer groei. We willen daar met deze opleiding op voorsorteren", zegt woordvoer der Mare Volleman van Roompot Vakanties. Parkmanagers hebben geen mak kelijke baan, weet Volleman. „Er wordt veel meer van ze verwacht dan voorheen. Je moet van alle markten thuis zijn: je moet mensen coachen, verstand hebben van cij fers, iets weten van technisch onder houd, en weten wat er bij de receptie speelt. Je bent eigenlijk de burge meester van het vakantiepark." Je bent eigenlijk de burgemeester van het vakantiepark Voor het opleidingsprogramma hebben zich inmiddels zestig geïn teresseerden gemeld. Roompot se lecteert de geschiktste kandidaten. Zij krijgen een baan aangeboden en volgen daarnaast de opleiding. Ervaring Het is voor het eerst dat de HZ voor zo'n lange periode een onderwijs programma opzet met een bedrijf. Het is de bedoeling dat de nieuwe opleiding afgestemd wordt op de ervaring en achtergrond van de stu denten. Volleman: „Iemand die bijvoor beeld een financiële hbo-opleiding gevolgd heeft, volgt meer praktij kuren, en een student met veel ho- reca-ervaring heeft meer theoreti sche achtergrond nodig." woensdag 15 februari 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 4 ZEELAND5 ZEELAND 7 FOTO RUBEN OREEL Opleiding tot parkmanager Cornelleke Blok Vlissingen - Mare Volleman, Roompot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29