Ajax vreest vooral de supporters van Legia 'Dit hoort niet thuis in het stadion' 24 Het leukste tennis viel gisteren in Ahoy in een zijhal te bewonderen. Een Nederlands dubbel dreef twee Duitsers tot wanhoop. Beveiligers en stewards van het Amsterdamse stadion zouden hierbij hardhandig hebben op getreden tegen aanhangers en stewards van de Rotterdamse club. Een persoon zou hierbij ten val zijn gekomen. Ook zijn een Sparta-steward en een fan van dezelfde club aangehouden door de politie. „We willen dat de gebeurtenissen door een on afhankelijke partij worden on derzocht", zegt Laros. „Deze ex cessen horen niet thuis in een voetbalstadion." Woordvoerder Miel Brinkhuis van Ajax zegt 'zich prima te kun nen vinden in een onafhankelijk onderzoek'. „Het is heel simpel", aldus de zegsman van de Am sterdamse club. „Als de mensen die wij inhuren zich misdragen, treden wij daar graag tegen op. Vooralsnog hebben wij echter geen aanwijzingen dat hiervan sprake is. Op de beelden die wij hebben bekeken is te zien dat een klein groepje Sparta-sup- porters probeert uit te breken. Daarbij deelt een Sparta-steward een klap uit aan een beveiliger van de Arena. Die betreffende man is vervolgens uit de groep gehaald en door de politie aange houden." Een boodschap voor Richard Kraji cek: dubbelspelers Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop willen dat de directeur van het ABN AMRO- toernooi hen bij hun volgende par tij donderdag of vrijdag op het prachtige centre court van sportpa leis Ahoy laat spelen. „Steek je nek uit, zet daar een dubbel neer!", zo vatte laatstgenoemde het gister avond kernachtig samen na een ge weldige eerste ronde, in de belen dende hal met 6-3 6-4 gewonnen van de Duitsers Alexander en Mi- scha Zverev. Ter bepaling van de gedachten: Alexander Zverev is de nummer 18 van het mondiale tennis en wordt door velen, Krajicek incluis, gezien als toekomstige nummer r. Zijn broer Mischa versloeg vorige maand bij de Australian Open de huidige nummer 1, Andy Murray, en is nu de nummer 34. Solidariteit De noteringen van hun Neder landse overwinnaars verbleken daarbij. Middelkoop staat 670ste, Koolhof komt al niet meer voor op de enkelspelranglijst. Toch wonnen zij overtuigend. Met de lol die ze vanaf het begin samen hadden en hun onverwoestbare solidariteit na een misser bleek hun combinatie véél sterker dan de som der delen. „Een goed team is nu eenmaal tot meer in staat dan twee individua listen", verklaarde Middelkoop. „Als wij onze opslag verloren, ble ven we bij elkaar. Zij niet." Al snel liep de 19-jarige Zverev in het Rus sisch, zijn eerste taal, te schreeu wen. Middelkoop: „Mijn moeder komt uit Rusland en ik versta Rus sisch, dus ik had wel door dat hij het niet naar zijn zin had. Hij vond dat wij maar geluk hadden." Alexander Zverev, die in het Het dubbelspel is zo dynamisch, jammer dat het zo weinig op tv is weekeinde met zijn tien jaar oudere broer nog de dubbeltitel in Mont- pellier won, had zich mentaal beter moeten voorbereiden. Koolhof en Middelkoop versloegen in januari al de nummers 1 in het dubbelspel, Ja- mie Murray en Bruno Soares, op weg naar de titel in Sydney. Sinds zij elkaar 'vonden' bij een toernooi in Marokko in 2015, timmeren de 'mislukte' Nederlandse enkelspe lers aan de weg. „Enkel- en dubbelspel zijn vol strekt andere spelletjes", aldus Koolhof. „Het gaat bij ons nog meer om het spel aan het net. Daar zijn wij goed in." En Middelkoop: „Veel enkelspelers kunnen niet goed vol leren. Ik kon dat ook niet vroeger. In de single kun je dat verbergen, maar in de dubbel niet. Het netspel is zo dynamisch, jammer dat het zo wei nig op tv komt. Daarom zeg ik: die kwartfinale van ons moet hier op het centre court!" Met hun zege drongen Koolhof en Middelkoop zich ook nadrukke lijk op aan Paul Haarhuis, de nieuwe Davis Cup-captain. Zij wil len als combinatie debuteren voor Oranje bij het uitduel in Bosnië- Herzegovina, begin april. Het is niet hun hoofddoel, dat is de top 10 op de ranglijst, maar het scheelt niet veel. Haarhuis genoot gisteren in Ahoy volop van hun zege, maar kon een dubbel tegen de Bosniërs niet toezeggen. „Het probleem is dat je maar vier spelers kunt opgeven. Als er een enkelspeler geblesseerd raakt, kun je Wesley of Matwé niet zomaar laten invallen. Kijk, als zij zo goed worden als de Bryan-broers bij de VS, met steevast een punt op zaterdag, dan is het wat anders. Zo lang zij dat niet zijn, kan ik niets ga randeren." Vanuit de hoek van het fraaie Wojska Polskiego Stadion van Le gia Warschau zullen zo'n 700 Ajax- supporters morgenavond hun club steunen. Terwijl er 1750 kaarten be schikbaar waren voor Nederlandse fans. Bijna altijd neemt Ajax, zeker als de wedstrijd in een relatief goed bereikbare stad als Warschau is, de volle mep aan tickets af. Het risico op ongeregeldheden is de belangrijkste reden dat er weinig kaarten zijn verkocht, zo klinkt het uit supporterskringen. Heel ver wonderlijk is die afweging niet. De aanhang van Legia Warschau is be rucht. Ellenlang is de lijst met straf fen die de club kreeg na wangedrag van de supporters. In bijna alle ste den waar Legia speelt, gaat het fout. Twee jaar geleden speelde Ajax óók in Warschau tegen Legia. In een leeg stadion wonnen de Am sterdammers simpel met 0-3. Leeg stadion? Ja, u raadt het al: ook weer een straf van de UEFA na misdra gingen van Poolse fans. De Nederlandse spits Johan Vos kamp, nu spelend voor RKC, is een ervaringsdeskundige. Sterker, met zijn toenmalige club Slask Wroclaw scoorde de Westlandse aanvaller in 2011 tijdens de uitwedstrijd tegen Legia. „We wonnen met 1-2, ik maakte de 0-2. Dat heeft wel indruk gemaakt. Ik ben niet het type dat het publiek provoceert, maar dat moet je daar sowieso niet doen." Kick Voskamp weet nog goed wat hij dacht tijdens de warming-up. „Ik kon het bijna niet geloven. Dan hoor je dat geluid over je heen ko men. Een heel apart gevoel. Ik kon mijn medespelers amper verstaan. Het geeft dan wel een kick als die supporters door de tussenstand wat rustiger aan gaan doen." Ook Robert Maaskant weet hoe het eraan toegaat in Warschau. Als trainer van aartsrivaal Wisla Kra kow stond hij twee keer coachend langs de kant in het stadion van Le gia. Eén keer gewonnen, één keer verloren. Maaskant relativeert juist de omstandigheden waarin Ajax morgen aantreedt. „Ik vind het bij voorbeeld niet te vergelijken met wat je soms in Griekenland tegen komt. Daar kun je als speler nog steeds in een flessenregen terecht komen en kunnen de fans écht in vloed hebben op het presteren van een team." Juist in Griekenland speelde Ajax dit seizoen al twee keer. Zowel bij PAOK Saloniki als bij Panathinai- kos werd gewonnen met 1-2. Het is precies waar Bosz zich aan vast houdt. Onder de noemer: als het daar kan, kan het in Polen ook. Vos kamp: „Ajax heeft genoeg kwaliteit om de boel stil te spelen." woensdag 15 februari 2017 Duidelijke boodschap voor Krajicek in Ahoy ROTTERDAM Algemeen di recteur Manfred Laros van Sparta wil een onderzoek naar de gebeurtenissen na afloop van de wedstrijd van zijn club tegen Ajax, afgelopen zondag in de Arena. Carl Houtkamp Rotterdam Matwé Middelkoop Wesley Koolhof (I) en Matwé Middelkoop verras ten tegen de broers Zverev. FOTO PIM RAS Manfred Laros. FOTO MARCO DE SWART Ajax gaat morgen in de tweede ronde van de Europa League op bezoek bij Legia Warschau. Een Poolse club met een geweldda dige aanhang, gevreesd in eigen land en daarbuiten. Daniël Dwarswaard Amsterdam De fans van Legia zijn berucht. FOTO VI IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24