is altijd de moeilijkste' 'Een tweede of derde kans geven gaat nu niet meer' 23 City vrezen fans nu opeens voor degradatie Bij degradatie verdwijnt de glans van ons mirakel wel ÖAUV- Brucciani, die een metershoog pa neel van Claudio Ranieri als Julius Caesar op een van zijn panden liet aanbrengen, is het al beu. „Het moet twee jaar blijven hangen van de gemeente, maar daarna gaat het zeker weg", geeft hij aan. De eigenaar van een Italiaanse delicatesseketen wordt kriebelig van de aanblik, nu degradatie onafwendbaar lijkt. „Eer lijk gezegd denk ik dat de mensen het ook zat worden. Het voelt niet als ver raad." Brucciani is lang niet de enige inwoner van Lei- cester die zich voor zichtig distantieert van de club. Zelfs rond het King Power Stadium weigeren velen hun liefde voor de kampioen uit te spreken. Louis Timson (17) hoort de af valligen met een grimlach aan. „Als successupporters het laten af weten, kan ik eindelijk een sei zoenkaart krijgen", zegt hij hoop vol. „Al is die waarschijnlijk voor het Championship." De tiener, door zijn moeder naar het stadion gereden, belooft The Foxes trouw. „We wisten allemaal dat de lands titel iets eenmaligs zou zijn. Voor mij betekent degradatie niet het einde van de wereld. Al verdwijnt de glans van ons mirakel dan wel." Toch bemerkt Timson enige af stomping. „Ranieri was vorig jaar voor mij en mijn vrienden een heilige. Nu hopen we dat hij aan het einde van het seizoen vertrekt. Niet voortijdig. Hoe slecht het nu ook gaat, we zijn hem eeuwige dank verschuldigd." Vijftiger Ahmed komt met een interessante verklaring voor de misère zonder einde. De spelers zijn volgens hem verlamd door ver driet. „Mahrez schaamt zich over zijn onvermogen het tij te keren", legt de man uit. „Hij maakte altijd een praatje. Nu loopt hij met gebogen hoofd over straat. Angst heeft de ploeg in zijn greep." Bij San Carlo's, waar de selectie vorig seizoen zeges vierde, plaatst het personeel de ellende in een wrang perspectief. Enkele maan den na het kampioensfeest gaf de inspectie het restaurant een 'nul'. „We bestaan nog", fluistert een ober achter zijn hand. „En als we de deuren moeten sluiten? Dan hebben we net als Leicester City de herinneringen nog." UITSLAGEN geduwd worden. Die laatste cate gorie moet altijd blijven beseffen dat de laatste stap naar PSV1 de al lermoeilijkste is." Scheepers maakte het hele pro- Herkend worden doet iets met een mens, zeker als je jong bent ces als tiener in Eindhoven zelf ook mee. „Ik was zeventien toen Guus Hiddink me uitnodigde om bij het eerste elftal te komen trainen en niet veel later maakte ik mijn de buut. Dat is een periode waarin in het hoofd veel gebeurt en waarin je alles goed moet managen." PSV had destijds net de Europa Cup 1 gewonnen en het niveau lag extreem hoog. „Het zijn misschien wel de mooiste momenten in je carrière, waarbij je moet blijven investeren en leven als topsporter en je niet van de wijs moet laten brengen. Ik kwam destijds (in sei zoen 1988-1989, red.) ineens te recht bij een ploeg waar mannen als Soren Lerby en Eric Gerets heel kritisch op nieuwe jongens waren. Nu begrijp ik dat zij destijds de norm zetten, zoals ieder team dit soort spelers moet hebben. De jon geren van nu begrijpen ook door de stap via Jong PSV dat er een pe riode nodig is om geaccepteerd te worden in de kleedkamer en op alle fronten aan te haken." Scheepers kwam drie seizoenen regelmatig in actie voor PSV, maar vertrok daarna naar MVV. „Door blessures is het er bij mij nooit he lemaal uitgekomen. Het was lastig om telkens weer een tijd eruit te zijn en weer terug te komen." Tussenstap Inmiddels is hij al een decennium op het jeugdcomplex actief, in meerdere rollen. Momenteel is hij ook assistent bij Jong PSV en PSV Ai. „Mede door blessures heb ik niet jaren bij PSV kunnen spelen. Jammer, maar soms is een ander traject in het betaald voetbal of een tussenstap dan het beste. Dat kan soms ook de conclusie bij de jeugdspelers van nu zijn." woensdag 15 februari 2017 Claudio Ranieri overpeinst hoe het nu verder moet met Leicester City. FOTO REUTERS LEICESTER Claudio Ranieri schuwt niet langer harde maat regelen om Leicester City te be hoeden voor degradatie. De Itali aanse trainer beseft dat alleen een schokeffect het rammelende elftal kan wakker schudden. Schuldbewust geeft hij toe ster ren als Jamie Vardy en Riyad Mahrez te lang de hand boven het hoofd te hebben gehouden. „Als je samen iets moois bereikt, wil je alle betrokkenen graag een tweede of een derde kans geven", ging hij verder. „Nu gaat dat niet meer." Met Liverpool, Hull City en Arse nal als eerstvolgende tegenstan ders in de competitie wacht een monsterklus. Tussendoor komt de ploeg uit in de FA Cup (Millwall) en de Champions League (Se- villa). „We richten ons op de Pre mier League", gaf Ranieri de on dergeschikte waarde van de be kertoernooien aan. Louis Timson Twan Scheepers SKI Sankt Moritz (Zwi). WK. Teamwedstrijd: 1. Frankrijk, 2. Slowakije, 3. Zweden, 4. Zwitserland, 5. Oostenrijk, Noorwegen, Canada en Italië. TENNIS Rotterdam. ABN Amro World Tennis Tournament. Eerste ronde: Muller (Lux) - Griekspoor (Ned) 6-3 6-2. Dubbelspel, eerste ronde: Koolhof/Middelkoop (Ned) - Alexander Zverev/Mischa Zverev (Dui) 6-3 6-4, Ber- dych/Bopanna (Tsj/lna) - Haase/Smits (Ned) 6-2 6-2, Feliciano Lopez/Marc Lopez (Spa/2) - Griekspoor/Lootsma (Ned) 7-5 6-2. VOETBAL Champions League. Achtste finales. Paris Saint-Germain - FC Barcelona 4-0 (2-0). 18. Di Maria 1-0,40. Draxler 2-0,55. Di Maria 3-0,71. Cavani 4-0. Benfica - Borussia Dortmund 1-0 (0-0). 48. Mitroglou 1-0. Programma. Vandaag, 20.45 uur: Bayern München - Arsenal, Real Madrid - Napoli Eerste divisie. Jong Ajax - MVV Maastricht 1-1 (1-0). 43. Mazraoui 1-0, 66. Ciranni 1-1. Stand aan kop. 1 VVV-Venlo* 25 18 2 2 Jong Ajax 25 15 5 3 FC Volendam 25 14 6 4 MVV Maastricht 25 13 7 5 Jong PSV 25 12 7 WIELRENNEN Ronde van Oman. Eerste etappe (176,5 km): 1. Kristoff (Noo/Kat) 3.46.29,2. Sbaragli (Ita/Dim) z.t., 3. Colbrelli (Ita/Bhr), 4. Hansen (Den/Aqu), 5. Haedo (Arg/Utd), 6. Ma- reczko (Ita/Wil), 7. Jans (Bel/WB), 8. Gi- raud (Fra/DIk), 18. Terpstra (Qst), 29. Sin- keldam (Sun). Algemeen klassement: 1. Kristoff 3.46.19, 2. Sbaragli 0.04,3. De Gendt (Bel/SpV) z.t., 4. Colbrelli 0.06,5. Fonzi (Ita/Wil) z.t., 22. Terpstra 0.10. 5 56 54-17 5 50 65-37 5 48 47-26 5 46 39-24 6 43 38-25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23