I Paris Saint-Germain geeft 22 Na de spectaculaire landstitel van Het sprookje van Leicester City krijgt een grimmig vervolg. Een jaar na het behalen van de landstitel dreigt degradatie. Trots maakt plaats voor schaamte, afkeer en ontkenning. Kort Onnodig verlies Dortmund Borussia Dortmund heeft nagelaten zich een goede uitgangspositie te verschaffen voor het bereiken van de kwartfinales van de Champions League. De Duitse club was beter dan Benfica, maar verloor door een goal van Konstantinos Mitroglou (i-o). Fed Cup-team loot Slowakije Het Nederlandse Fed Cup-team speelt op 22 en 23 april in en tegen Slowakije om in de wereldgroep te blijven. Oranje verloor afge lopen weekeinde van Wit-Rusland (4-1). Slowakije plaatste zich voor de promotie/- degradatieduels door Italië te verslaan (3-2). Olde Riekerink weg bij 'Gala' Jan Olde Riekerink is niet langer trainer van Galatasaray. De Nederlander is gisteren ont slagen vanwege de teleurstellende resulta ten van de Turkse topclub. Turkse media meldden maandag al dat het ontslag aan staande was. Galatasaray ging zondag in ei gen stadion verrassend onderuit tegen de gradatiekandidaat Kayserispor. Nijhuis en Makkelie in EL Bas Nijhuis en Danny Makkelie zijn door de UEFA aangesteld als scheidsrechters in de Europa League. Nijhuis fluit morgen in Rus land het duel FC Rostov - Sparta Praag. Mak kelie is de arbiter bij de wedstrijd Villareal - AS Roma. Het is voor Makkelie (foto) de vijftigste internationale aanstelling. Flitsen Thuis Snel Raak Geen slingers, ver sierde etalages of toeterende auto's. Een poster in A4- formaat - met het logo van Leicester City erop geprint - op het raam van de eerste verdieping van een kraakpand in Granby Street vormt het enige tastbare bewijs van het mirakel van vorig jaar. Door de droevige staat van de club lijkt niemand in de drukke winkel straat herinnerd te willen worden aan het exuberante volksfeest na het behalen van de landstitel. In de lokale VW springt de be koelde euforie het meest in het oog. Vorig jaar rond deze tijd had het toeristenbureau veel weg van een fanshop. Binnen lagen stapels T-shirts, dozen vol mokken en honderden sjaals uitgestald. Het aanbod van souvenirs blijft nu be perkt tot een handvol flink afge prijsde voetbalprullaria. Medewerker Steve slaakt een diepe zucht als Leicester City ter sprake komt. Praten over de vrije val van The Foxes kost hem moeite. Hij wil de harde realiteit pas aan vaarden als het avontuur in de Champions League erop zit. Ge zien de belabberde gesteldheid van het elftal lijkt dat op 14 maart het geval te zijn, als Sevilla op be- ERUIT NA TITEL zoek komt. „Nog één feestje", zegt de veertiger. „Daarna ga ik wanho pen. Wie had gedacht dat we zo diep konden zinken?" De eeuwigheidswaarde van het mirakel is overal in Leicester aan erosie onderhevig. Waar replica shirts lange tijd het straatbeeld do mineerden, loopt de bevolking nu weer rond in een grauw kloffie. Slechts een enkeling draagt een trainingsjack van de club. Kunst De animo naar lichaamsversierin gen slinkt ook. Bij Dragon Forge Tattoo krijgt Xrissa Fellows nog amper speciale verzoeken. „In de eerste maanden na het kampioen schap kwamen we handen tekort om vossen, logo's of gezichten van spelers op de huid van klanten te zetten", vertelt ze. „Nu het slecht gaat, gebeurt dat hoogstens één keer per maand." Ze haalt haar schouders erover op. „Ik snap so wieso niet dat mensen voetbalta toeages willen hebben. Wij leggen ons liever toe op echte kunst." Het wonder van Leicester City valt op muren en gevels in het cen trum nog wel terug te vinden. Het stadsbestuur gaf artiesten de op dracht hun fantasie te botvieren. Het enthousiasme voor de resulta ten neemt zienderogen af. Tom Quote van de dag Ik wil ooit wereldkampioen worden, g hoe eerder hoe beter' FC Barcelona verliet gisteravond als een keizer zonder kleren het Prin senpark in Parijs. Lionel Messi, Neymar, Luis Suarez en hun vazal len werden genadeloos uitgekleed door een fris en opstandig Paris Saint-Germain, dat zich eindelijk ook in Europa onder de besten lijkt te gaan scharen. Angstgegner De laatste vier jaar werd PSG in de kwartfinales uitgeschakeld en die hobbel wacht na deze achtste fina les natuurlijk ook nog. Maar juist tegen angstgegner Barcelona leg den de Fransen een subliem exa men af, waarvoor ze na de 4-0 zege over drie weken in het Camp Nou niet meer kunnen zakken. In het voorjaar van 1995 werd Barca, verliezend finalist in 1994, in de Champions League in Parijs uit geschakeld door het PSG van Rai, Guérin en Djorkaeff. Het waren de woensdag 15 februari 2017 VOETBAL TENNIS VOETBAL VOETBAL li Bayern Mün- chen heeft in de Allianz Arena vijftien Champions League-duels op rij gewon nen. De laatste thuisnederlaag dateert van 29 april 2014. Real Madrid won in de halve finale (0-4). Arsenal komt vanavond op bezoek. m 2 Net als vorig jaar heeft wiel renner Alexan der Kristoff (foto) de eer ste etappe van de Ronde van Oman gewon nen. De Noor in dienst van Ka- toesja was de sterkste in de massasprint. 21 De verering van Leicester brokkelt af Vijf Europese clubs degra deerden direct na het beha len van de landstitel. AC Milan 1979-1980 Door het gokschandaal Toto Nero werd Milan teruggezet naar de Serie B. Juventus 2005-2006 Door het omkopingsschan daal Calciopoli werd Juventus naar de Serie B verwezen. Herfolge BK 2000-2001 Een jaar na het enige kampi oenschap van Herfolge (2000) werd de Deense club elfde. Het betekende degra datie. 1. FC Nürnberg 1968-1969 Na de titel ververste trainer Max Merkel zijn 'oude' selec tie. Met 13 nieuwe spelers werd Nürnberg 17de. Manchester City 1937-1938 Na het eerste kampioenschap ooit degradeerde City, on danks dat het in het seizoen 1937-'38 80 goals maakte. Rodney Sneijder heeft zijn contract met FC Utrecht ingeleverd. De jongere broer van Wesley Sneijder gaat zich in de komende pe riode bezinnen op zijn toekomst Manchester City-aanvaller Gabriel Jesus heeft een gebroken middenvoetsbeentje op gelopen in het duel met Bournemouth. Het Nederlandse elftal onder twintig jaar speelt volgend seizoen oefeninterlands in toernooivorm. Samen met Duitsland, Enge land, Frankrijk, Italië, Tsjechië, Polen en Zwit serland komt het uit in de Elite League. De basketbal lers van Denver Nuggets gooi den in de NBA tegen Golden State Warriors 24 driepunters. Dat is een eve naring van het record in de re guliere compe titie. - Formule 1-coureur Valtteri Bottas gaat in zijn eerste seizoen bij Mercedes direct voor het hoogste. Paris Saint-Germain FC Barcelona In Parijs doofde gisteren het licht waarmee FC Barcelona het laatste decennium het voetbal heeft verlicht. Een sensationele 4-0 bracht PSG een reuzestap dichter bij de Europese top, ter wijl Barga voor het eerst in tien jaar al in de achste finales lijkt te sneuvelen. Edwin Winkels Parijs Angel di Maria viert zijn doel punt. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22