fSggsssgsSSaü Opsporen van criminelen Commissaris van de koning Han Polman maakt zich zorgen over de opmars van criminelen in Zeeland. Hij wil meer politie in de provincie. Walcheren strafbaar stellen Ahmed Marcouch wil intimidatie [waliteitscheck op je pakje wiet Het nieuwe kabinet moet meer geld uittrekken voor de opsporing van criminelen in Zeeland. Dat zegt commissaris van de koning Han Polman. „We hebben onmisken baar meer recherchecapaciteit no dig om onderzoek te doen." Polman reageert op het pleidooi van vijf Brabantse burgemeesters en de commissaris van de koning, die dinsdag in de Volkskrant pleit ten voor 'een deltaplan tegen geor ganiseerde drugscriminaliteit'. Een vergelijkbare oproep heeft hij on langs ook gedaan, tijdens het sym posium Crime by the Sea in Mid delburg. Daar haakte Polman aan bij de oproep van de Haagse burge meester Jozias van Aartsen en voorzitter Herman Bolhaar van het College van procureurs-generaal van het Openbaar Ministerie. Die vroegen twee weken geleden om een miljard euro per jaar extra voor politie en OM. De vondst van grondstoffen voor drugslaboratoria, vorige week en afgelopen weekeinde, duidt erop dat de georganiseerde misdaad zich vanuit Brabant verspreidt richting Zeeland. „Criminelen maken ge bruik van onze infrastructuur", zegt Polman. „In onze havens ko men allerlei dingen aan land. Er is sprake van witwassing, van cyber crime, van financiële fraude. Om dat tegen te gaan is een sterke poli tie nodig en een sterk OM. Het is alle hens aan dek." De reorganisatie van de politie en het OM heeft voor Zeeland niet in alle opzichten goed uitgepakt, vindt Polman. „Diensten zijn gecentreerd op centrale plek ken als Tilburg en Breda. Maar effi ciency betekent niet alleen centra liseren, het betekent ook effectivi teit en doelmatigheid. Daarvoor is meer aanwezigheid nodig van po litie en OM in de regio. In de havens moet een poot bij worden getrok ken. Er moet worden geïnvesteerd in de capaciteit. We moeten onder zoeken goed kunnen doen en goed kunnen doorrechercheren." We hebben meer recherchecapaciteit nodig om onderzoek te doen De Brabantse burgemeesters en commissaris willen 150 miljoen euro extra per jaar voor hun regio. „Ik ga niet voor Zeeland een bedrag claimen", zegt Polman. „Ik steun de oproep van Van Aartsen en Bol haar. Brabant en Zeeland werken samen in één politieregio. Investe ringen in Brabant landen ook hier. Het nieuwe kabinet moet ervoor zorgen dat extra geld terechtkomt in die regio's die daar noodzaak toe hebben." Nieuwsmedia ■Annaland er nog Na zes jaarzitLVen mrt hun gezin urenlang vast in een v«. vliegtuig voor P2&P4 K' ZEELAND 2 Scan de QR code voor meer Informatie over dit product. Zeeland wil meer politie Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Han Polman, commissaris van de koning woensdag 15 februari 2017 13°C 10 tot 15 pzc.nl graden Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTO ANTHONY VEROLME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1