Marjan Berk r Nokia-nostalgie: de 3310 maakt zijn comeback 15 Reputatie van onverwoestbaarheid Ik prees mijn alarm en nam er nog twee nieuwe bij... Afspraak met de schoor steenveger. Het is een moeizame actie om alle agenda's synchroon te laten lo pen hier aan het pad langs de Ka- lenbergergracht. De schoorsteen vegers die hier de laatste jaren kwamen hadden allemaal speci ale voorwaarden die hun het werk mogelijk moesten maken: de voorlaatste ging niet meer het dak op, ik geloof dat de arbo dat niet goed vond. Of ik had geen ladder die lang genoeg was. Of hij wilde het zelf niet. Enfin, er kwam een nieuwe prima veger, daarna had ik nog even koolmon- oxyde in huis, waardoor ik aan de dood ontsnapte omdat het alarm geweldig ging gillen en er drie brandweerkorpsen tegelijk uit rukten. Er was geen vlam te zien, daarom vertrok één corps weer naar huis. Eén boot met spuit- slangen kwam langszij en een kar met spuitslangen kwam over de brug. Ook de jonge mannen van het dorp rukten uit: „We gaan bij Marjan (ik woon hier achtenveer tig jaar, dus men noemt mij bij de voornaam) de spullen redden!" Dat hoefde niet, er was nog steeds geen vlam te zien, maar het was toch heel gevaarlijk. Ik had volgens de brandweercom mandant het leven kunnen laten. „Ik ga een hotel bellen, want u mag twee dagen niet in huis!" Gelukkig heb ik een fantasti sche buurvrouw, die mij mee naar huis nam en mij haar elek trische deken afstond en zelf met kouwe voeten in het logeerbed overnachtte...goeie buur veel be ter dan een verre vriend! Opgelucht leefden we verder, ik prees mijn alarm en nam er nog twee nieuwe alarmdingen bij... Na enig gestoei met de agenda's zou de schoorsteenveger komen. Ik werd eerst gebeld door een mevrouw van de Schoorsteen- wacht om de afspraak nog eens te bevestigen. „Kunt u de schoorsteenveger halen?" riep zij vrolijk. „Halen? Mevrouw, waar wilt U dat ik de veger haal?" „Dat moet van de arbo. U woont aan een pad langs het wa ter, dan moet hij met zijn spullen veel te ver lopen! Heeft u anders een boot?" Ik veranderde langzaam in een levend vraagteken. Een schoor steenveger ophalen bij de brug, of ophalen met een boot...van- wege de strenge arbo. Het was buitengewoon nieuw voor mij. „Mevrouw, ik ben van goede wil, maar ik ben ook 84. Ik kan nog heel goed bukken, en ik rijd nog regelmatig te hard door de polder, maar een man met een ladder ophalen...daar ben ik niet voor uitgerust. Ik haal altijd alles zelf hier in een klein handig boodschappenkarret j e". Ik sparde nog een beetje door met de mevrouw van de Schoor- steenwacht, we kwamen tot een vergelijk. Ze begreep dat je een oud vrouwtje niet met een vuile schoorsteen kon laten zitten. Daar kwam hij dan, vanoch tend. Een beetje te vroeg, maar beter te vroeg dan te laat, zeker als het om je schoorsteen gaat. Een heerlijke jongeman, die ook gewoon op zijn eigen ladder op mijn dak klom. En hij komt nog een keer terug, want één kachel was nog niet afgekoeld...Een ding is zeker: je moet echt goed kun nen discussiëren,want voor je het weet komen ze niet. Omdat de arbo het niet goed vindt. A 6 2007 kocht ik zo'n nieuwe flip- phone, eentje die je kon openklap pen. Die ging binnen de kortste ke ren kapot. Volgens mij was er iets mis met de camera. Gelukkig kon ik nog best makkelijk terug naar mijn Nokia, die zal deze problemen nooit hebben. Toen ik voor mijn studie een jaar naar Japan ging, moest ik hem helaas hier achterla ten. Maar ik heb altijd op mijn 3310 kunnen vertrouwen." „Ik heb ook een Samsung smart- phone, maar deze kan niet op tegen mijn Nokia 3310. Vooral niet in het buitenland, want daar raakt mijn Samsung altijd oververhit en gaat de batterij altijd heel snel leeg. De Nokia is ook niet te hacken, heb ik gehoord. Mijn Nokia is zelfs een keer uit het raam gevallen uit een rijdende auto. Ik ben toen snel te ruggelopen en heb hem uit het zand gevist. Even blazen en hij was weer goed als nieuw." Proef het geluid van de stilte NUWEG^Tj Na 17 jaar is de Nokia 3310 helemaal terug van weggeweest. Een uitkomst voor wie liever geen ge barsten scherm of lege batterij heeft. Het model staat na melijk bekend als onverwoestbaar. En dat voor slechts 59 euro. De nieuwe versie van de 3310 wordt op 27 februari ge presenteerd tijdens het Mobile World Congress in Barce lona. Op dit apparaat geen apps, maar een klok, calculator, op slaggeheugen voor maximaal tien her inneringen en vier spelletjes. Plus een batterij die dagenlang meegaat. Raimond Bos (46) uit Beverwijk (foto): „Ik ben iemand die van een voud houdt. Mijn 3310 heb ik in 2001 gekocht en hij is uiteindelijk 14 jaar meegegaan. Het was een ste vige telefoon die een paar nare val len heeft overleefd. Op een gegeven moment deden de knop- ies het helaas niet meer en viel de batterij soms zomaar uit. Dus ben ik op zoek gegaan naar een nieuwe en heb ik er een gekre gen van een be kende. Ik mis soms wel de mogelijkheid om te internetten, vooral als ik snel even iets wil zoeken op Google. Dat weegt echter niet op tegen mijn lage maandelijkse kos ten. Voor dit toestel ben ik een keer in de paar maanden 10 euro kwijt, dat heb ik liever dan 35 tot 50 euro per maand voor een goede smart- phone." „Ik heb mijn Nokia 3310 al sinds 2003. In Exclusieve Lezersreis Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl woensdag 15 februari 2017 Arbo Jacques Smits (60) uit Arnhem: Wie ooit een klooster heeft bezocht, weet dat dit soort gebouwen een weldadige rust uitstralen en beschikken over een betoverende stilte. Deze uitstraling treft u nog altijd aan in 'Het Godshuis' uit de 19e eeuw, al is dit klooster nu omgetoverd tot een indrukwekkend hotel dat van alle hedendaagse gemakken is voorzien. 'Het Godshuis' ligt in het pittoreske dorpje Sint- Laureins, vlakbij de historische steden Gent en Brugge, niet ver van de mooie en uitgestrekte stranden van de bekende badplaats Knokke. Niet ver van de Nederlandse grens, U kunt gratis gebruik maken van een heerlijke sauna en een fantastisch stoombad, waar u lijf en geest eens lekker mee verwent. Parkeren en WIFI zijn gratis. Het gebouw heeft nog altijd de indrukwekkende gewelven en galerijen van vroeger, waar ooit monniken al prevelend rondliepen. Ook de dikke muren en de houten balkenplafonds zijn gebleven. Samen met de ingetogen en rustgevende sfeer van toen. 's Ochtends geniet u van een uitgebreid ontbijt waarbij veel regionale producten, zoals kaas en huisgemaakte jam op tafel komen. Het wellness Centrum van Het Klooster nodigt u uit om eens lekker uitgebreid te ontspannen met keuze uit diverse massages en schoonheidsbehandelingen, die u van tevoren kunt reserveren. Sint Laureins ligt in het noordwesten van de provincie Oost-Vlaanderen. De omgeving wordt gekenmerkt door uitgestrekte polders en kreken, het ideale startpunt voor een ontdekkingstocht per fiets. Neem in ieder geval een kijkje bij de Boerekreek, de bekendste kreek in dit mooie gebied, waar het eveneens weldadig stil is. Aan deze kreek ligt ook een vogel- en natuurreservaat. En natuurlijk is uw bezoek aan Het Klooster niet compleet, wanneer u Brugge, Gent en Knokke links laat liggen. Die liggen om de hoek. Ook een bezoek aan de Nederlandse vestingplaats Sluis is beslist de moeite dan waard. Het Godshuis Sint-Laureins 69.00 p.p. 2 overnachtingen in een cosy kamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet gratis gebruik sauna's en stoombad per boeking een sieraad van EXOAL cadeau Actievoorwaarden kortingen Bij aankomst op vrijdag of zaterdag is de prijs €79 p.p. Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: maximaal 2 kinderen; t/m 6 jaar 50% korting en t/m 11 jaar 25% korting. Toeslag 1-persoonskamer: 100%. Boekingkosten: 15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Het Godshuis Sint-Laureins naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1705 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl Wie met smart terugverlangt naar de aloude Nokia 3310 kan opgelucht ademhalen: de tele foon wordt opnieuw in produc tie genomen. Karolien Koolhof Rotterdam De Nokia 3310, bijna niet kapot te krijgen. FOTO DREAMSTIME Roald Snijders (29) uit Pijnacker: voor Het Godshuis Sint-Laureins 3 dagen 2 nachten incl. ontbijt Vlakbij Gent, Brugge en Knokke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15