III 14 TS JERNOBIL WOLVEN JAGERS Dat zijn vader van koninklijke bloede was, heeft Karei Tellings heel lang niet geweten. „Ik ben op gegroeid in een katholiek wees huis in Semarang in Indonesië", vertelt hij. „Mijn vader is omgekomen bij de slag op de Javazee in 1942. Hij was aan boord van het schip HMS de Ruyter, dat schip is vergaan. Ik heb hem nooit gekend, maar hij zit altijd in mijn hart." Johannes Bernhard Rudolf Tellings was 23 toen hij omkwam, samen met 2300 andere militairen. In 2011 kreeg Tellings de verras sing van zijn leven. Hij bleek een afstammeling van de keizer van Soerakarta. „Ik moest met spoed naar Indonesië komen. Dus dat heb ik gedaan. Ik ben in mijn spij kerbroek naar het paleis gegaan, maar ik mocht zo niet naar bin nen, ik moest een sarong aan. De broer van de keizer heeft me be ëdigd. Alle Aziatische sultans wa ren aanwezig. Zelfs de sultan van Brunei. Die moet 'opa' tegen me zeggen." Zijn vader was de kleinzoon van een prinses. „Mijn overgrootvader is getrouwd met de oudste dochter van keizer de negende, Raden Ayu Sitiajim Srimasajeng. Ik ben nu het vierde geslacht van de keizer lijke familie, is mij verteld." Het vorstendom Soerakarta is in 1948 afgeschaft. Leden van de fa milie vervullen nog wel sociale, culturele en religieuze functies. Tellings is in 1958 naar Neder land gekomen. Hij ontmoette zijn vrouw Lydia (nu 78) op de Rotter damse markt, solliciteerde bij de Belastingdienst en werd aangeno men. Na zijn pensioen heeft hij zich ingezet voor zijn stichting Ambassade Hulpverlening Israël in Barendrecht. „We hebben altijd hulpgoede ren ingezameld en opgestuurd. Eerst naar Israël, later naar Indo nesië en Sri Lanka na de tsunami." De Barendrechtse prins en zijn prinses zijn van harte welkom om Alle sultans in Azië waren aanwezig. De sultan van Brunei moest 'opa' tegen me zeggen in het keizerlijk paleis in Indone sië te komen wonen, maar ze blij ven liever in hun flatje in Baren drecht. „Mijn functie is nu cultu reel ambassadeur. We zamelen nu rollators, rolstoelen en kleding in en dat gaat naar Indonesië. In het paleis is een magazijn. Ze zorgen daar dat het goed terecht komt. Er is veel armoede in het land." Vandaag gaan Lydia en Karei Tellings naar Hilversum, om daar het Mobilisatie Oorlogskruis in ontvangst te nemen. In vol ornaat. woensdag 15 februari 2017 Wolvenjacht is een lucra tieve bezigheid aan het wor den in de regio rond Tsjerno- bil. Op de grens tussen Wit- Rusland en Oekraïne is de wolvenpopulatie na de kern ramp flink gegroeid nadat de bewoners waren weggetrok ken. In de besmette gebieden zwerven er nu circa 1.700 rond. Jagers, op de foto in Khrapkovo, ontvangen 80 dol lar per gedood dier. De pels gaat naar bonthandelaren, de ingewanden worden tot medi cijnen verwerkt, foto reuters Eer voor Indonesische prins Karei Pas zes jaar geleden hoorde hij dat hij een prins is. Vandaag trekt Karei Tellings (76), gepen sioneerde medewerker van de Belastingdienst te Barendrecht, zijn keizerlijke sarong aan om in Hilversum een postume militaire onderscheiding voor zijn vader in ontvangst te nemen. Nadia Berkelder Barendrecht Prins Karei Tellings kleedt zich voor de plechtigheid, fotoarie kievit —Karei Tellings

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 14