II Goud Jansen en Roggeband bij regiokampioenschappen O O) CD O 12 ZEELANI IJzendijke zoekt trainer voor vrouwen Van Anrooij wint ook haar laatste veldrit Nederlandse titel veteraan Marteijn De Zeeuwse formatie voor rensters zonder contract heeft dit jaar aan belangstelling geen gebrek ROZE WIELERBRIGADE Voetbalvereniging IJzendijke is op zoek naar een trainer of trainster die met ingang van het nieuwe seizoen aan het roer wil staan bij het eerste vrouwenteam. Guust van de Velde heeft onlangs aangekondigd dat hij er na dit seizoen een punt achter zet. Van de Velde is dan drie jaar trainer geweest van de vrouwen- ploeg. IJzendijke bezet momenteel de achtste plaats in de hoofdklasse A, met 15 punten uit 13 wedstrijden. Zaterdag wacht het uitduel met Stedoco, dat slechts één puntje meer heeft. Drie dagen later speelt IJzendijke op ei gen veld de achtste finale van de KNVB beker tegen eredivisionist Telstar. De bekerwed strijd begint op 21 februari om 20.00 uur. Terwijl haar oudere zus Lindy in actie kwam bij de Vestingcross in Hulst en daar als zes tiende finishte, reed Shirin van Anrooij zon dag nog maar eens naar een overwinning. Het talent uit Kapelle reed in haar laatste veldrit van het seizoen solo naar de zege in het Belgi sche Hechtel-Eksel. Shirin van Anrooij zegevierde overall zowel bij de dames jeugd als de elitedames. Na een kopstart reed de Bevelandse de hele wedstrijd alleen aan de leiding en wist zo ook alle elite dames voor te blijven. De tweede en derde plaats gingen naar de Belgische dames Su zanne Verhoeven en Shana Maes. Tennisser Patrick Marteijn (57) heeft tijdens het NK voor veteranen in Hilversum samen met Carole de Bruin de titel in de categorie mixed 55+ gewonnen. In de finale tegen Ka- rien Theeuwes en Felix Boerma werd het 6-3 6-4. De inwoner van het Zeeuws-Vlaamse Slijkplaat slaagde er met Ben van der Steen niet in om de titel in het dubbel 55+ te prolon geren. Robert van der Hoeven en Geert Koe man waren met 6-2 6-1 veel te sterk. Marteijn, speler van Tiola uit IJzendijke, kwam ook in het enkelspel in actie. In de kwartfinale van de categorie 55+ verloor hij in een thriller van Hans van den Brande: 6-4 4-6 6-4. Dressuur RBVM Vorig seizoen drukten de rensters van Lady Force hun neus meerdere In 2008waren we al blij met iedereen die twee armen en twee benen had keren aan het venster. Zoals in de sterk bezette Ronde van Ardèche, waar de ploeg met de Zweedse anna Nilsson om de prijzen mee deed en als een van de weinige teams met vijf van de zes rensters finishte. Mede daardoor is de equipe dit seizoen al van veel (grote) wedstrijden verzekerd. Van alle koersen waar de Zeeuwse ploeg zich voor aanmeldde, is er maar één waar het niet mag star ten. Toptalenten De ploeg van 2017 herbergt zestien rensters en is met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar aan de jonge kant. Ongeveer de helft van hen is Een luxepositie. Zo om schrijft teammanager Gerrie Sijnesael de po sitie waarin zijn wie lerploeg Jos Feron Lady Force na vorig seizoen verkeerde. Een kleine dertig rensters meld den zich aan bij de Zeeuwse for matie voor rensters zonder con tract. Slechts voor zestien van hen was plek bij de roze brigade. „We konden dit jaar voor het eerst kiezen op basis van kwali teit", vertelt Sijnesael. Een wereld van verschil met vorig seizoen, toen de teammanager maar twaalf aanmeldingen binnenkreeg. Of met de beginjaren van de in 2008 opgerichte ploeg. „Toen waren we al blij met iedereen die twee ar men en twee benen had", zegt Sij nesael met een knipoog. De 56-jarige Terneuzenaar ver klaart de toegenomen interesse voor zijn ploeg door de toekomst zekerheid die de rensters bij Jos Feron Lady Force hebben door een aantal vaste geldschieters. De for matie heeft een aantal sponsors 'zonder einddatum'. Sijnesael: „De rensters hoeven niet bang te zijn dat het avontuurtje er al na een jaar opzit." Ook de sterke prestaties van de ploeg in 2016 spelen indirect een rol in de toegenomen interesse. Bij de senioren was er succes voor MTV Middelburg met Mariëlle Tange die het zilver haalde. De Mid delburgse turnster haalde 44.400 punten. Bij de junioren was de tweede plaats voor Femmy Gunter van Turnschool Zeeland. Zij miste op een haar na (0.025 punten) de hoogste podiumplek, maar kon zeer tevreden zijn met haar 45.650 pun ten. Op vloer zette zij met een flink verschil de beste score van haar ca tegorie neer en op balk behaalde zij de twee na beste score. Ook Sterre Bosma van Delta Sport haalde zilver bij de pupillen 1, terwijl Deesje Hooi van EMM de zelfde prestatie leverde bij de Instap D2 (52.475)- Een aantal bronzen medailles completeerde het succes voor de Turner Toine Hemelaar haalde in Duiven de kwartfinale bij de mannen Zeeuwse turnsters: Lieke Steijaart (EMM) bij de senioren en clubge note Skye Wiskerke bij de instap. Tijdens de eerste voorronde voor het NK bij de mannen behaalde Toine Hemelaar van THOR Sas van Gent de kwartfinale. De jeugdtur- ner behaalde in de achtste finale in Duiven in een veld van 25 turners de achtste plaats met een punten totaal van 63.00. Delta Sport-turner Giorgio van Poppel (2e divisie in stap) werd achttiende en miste plaatsing voor de kwartfinale. Clubgenoot Sam Groothedde kreeg dispensatie wegens een blessure. MTV Middelburg heeft met de springgroep goed gepresteerd tij dens een van de plaatsingswedstrij den voor het NK. Bij tumbling werd MTV eerste (17.00), bij de mini- tramp derde (16.40) en bij de pega- ses vijfde (17.75). dinsdag 14 februari 2017 VOETBAL VELDRIJDEN A Shirin van Anrooij. fotomarcelledavidse TENNIS In de PZC van gisteren is abusievelijk gemeld dat Marijke de Visser op het NK indoor brons won op de 800 meter. Dat moest de 3000 meter zijn. Marwan Aarab is als tweede geëindigd tij dens de Kodokan Open in het Duitse Norder- stedt. De 17-jarige jiujitsuka uit Vlissingen, die uitkomt voor team Happyfitness, verloor zijn eerste partij in de klasse tot 21 jaar en 77 kg van zijn Zwitserse opponent. Daarna won hij twee partijen en werd zo tweede. Voor Aarab, die in oktober derde werd op het EK, was dit het eerste kwalificatoernooi voor het WK jiu jitsu dat in maart wordt gehouden. Volgende week komt Aarab in België in actie tijdens zijn tweede kwalificatietoernooi. 3 Dressuuramazone Jasmien de Koeyer kwam af gelopen weekend goed voor de dag tijdens de KNHS Kostendrukkers- competitie voor Young Riders. In Assen reed de inwoonster van Sint Jansteen naar een fraaie derde plaats. De Zeeuws- Vlaamse amazone stuurde de achtja rige merrie Espe- ranza tijdens de wedstrijd in Dren the naar een score van 69,34 procent. l De rolstoelbasket ballers van RBVM zijn op de vijfde speeldag geste gen naar de tweede plaats. In de eerste wed strijd waren de Middelburgers te sterk voor Only Friends, dat voor het duel nog ge deeld tweede stond. De tweede wedstrijd eindigde in een reglemen taire 20-0-zege omdat ISV Hen gelo niet kwam opdagen. RBVM staat nu alleen op de tweede plaats. Deelname aan de finaleronde komt nu heel dichtbij. Luxepositie voor Jos - Gerrie Sijnesael (teammanager) Arwin Willemsen Vlissingen Turnster Kim Jansen van EMM Terneuzen werd kampioen bij de senioren (45.050) bij de regio kampioenschappen van zuid- west-Nederland. Delta Sport- turnster Tessa Roggeband scoorde bij de jeugdturnsters het hoogste eremetaal. Met een puntentotaal van 51.375 viel vooral haar hoge score op de balk op: 14.300. Janny Vermeule Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76