Speedlab Koewacht 'explosief' Dankzij All You Need is Love kan 27-jarige haar fam lie omhelzen 4 Saskia de Vlieger is haar nicht Heieen Nouse eeuwig dankbaar. Dankzij haar is zij even terug uit Australië Dankzij een telefoontje van He- leen Nouse naar de redactie van het televisieprogramma All You Need is Love kon de 27-ja- rige Goese Saskia de Vlieger haar moeder en twee zussen afgelopen weekend opeens weer omhelzen. „Het is onwijs snel gegaan; binnen anderhalve dag van de bush naar Goes." Ongeveer een jaar geleden besloot Saskia een tijdje op reis te gaan. „Ik wilde gewoon even een tijdje alleen zijn." Ze vertrok naar Australië, maar al snel bleken de geplande zes maanden niet genoeg. „Ik ben verliefd geworden op dat land. De mensen zijn vriendelijk en gastvrij, het is er hard werken en daarna extra hard genieten van de vrije tijd die je in de ontzettend mooie omgeving kunt doorbrengen." Nadat de Goese onderwijsassistente in Australië acht maanden als au pair had ge werkt, moest ze op zoek naar een manier om langer te kunnen blijven. In Australië betekent dat: minimaal 88 dagen op een farm werken. „Dat is nodig om een tweede jaar in het land te mogen blijven." Dus werkt Saskia nu op een farm in de provincie Victoria waar onder meer rijst en allerlei soorten granen worden verbouwd. „Wat ik daar doe? Van alles, we hebben net de oogst tijd gehad en ik heb ook al schapen gescho ren. Ik doe daar gewoon alles wat er voorbij komt." Ook al hebben ze bijna dagelijks contact, de afstand maakte dat Saskia haar moeder en haar zussen Manon en Kim vreselijk miste. Haar nicht Heieen besloot contact op te nemen met All You Need is Love. „Het was te laat voor de kersteditie, maar ze heb ben de brief opzijgelegd; en afgelopen don derdag belden ze mij opeens. Ik dacht eerst dat het een grap was, maar daarna ging het heel snel. Gelukkig kreeg ik direct alle me dewerking van mijn baas. Ik kon met een truck meerijden naar Melbourne, daar het vliegtuig in en zaterdag landde ik op Schip hol." Op het vliegveld stond Robert ten Brink al te wachten. Nadat twee andere deelne mers aan het televisieprogramma waren af geleverd in Rotterdam, voerde de reis naar Ik dacht eerst dat het een grap was, maar daarna ging het heel snel Goes. Heieen had gezorgd dat de moeder en zussen daar allemaal aanwezig waren. „Ro bert ten Brink ging eerst naar binnen en toen kwamen ze allemaal naar buiten ge rend. Wat we nu gaan doen? Eerlijk gezegd weet ik het nog niet precies, ik ben nog een beetje aan het bijkomen van de reis. Ik mag twee weken blijven en in die tijd ga ik heel veel genieten van alle lieve mensen om me heen." Maar daarna lokt Australië weer. „Ik ben van plan daar te blijven." Die eiste daarom gisteren in de rechtbank in Breda dat de vier hoofdverdachten voor vijfjaar ach ter de tralies gaan. Alleen voor Jo- han V. uit Oosterhout was een jaar minder geëist, omdat die nooit eerder met justitie te maken had gehad, de andere vier zijn gepokt en gemazeld. De enige Zeeuwse verdachte Rob van den B. uit Veere kreeg in 2012 in België tien jaar cel voor de procuctie van harddrugs. Een vrouw die hand- en spandien sten verrichtte hoorde een werk straf van 240 uur eisen, plus drie maanden voorwaardelijk cel. Suijkerbuijk gaf aan hoe gevaar lijk het er was: „Er stonden grote hoeveelheden explosieve stoffen bij elkaar. Er was een reële kans op ontploffing, terwijl de loods mid den in een woonwijk stond. Er was geen enkele voorziening om een brand of een explosie te kunnen bestrijden, geen brandblussers, geen alarmsysteem, niets." Chemisch afval In de loods stond een afgescheiden laboratoriumruimte en daarin weer twee productieruimtes van 56 en 24 vierkante meter groot. Naast die ruimtes stonden acht grote vaten van 1.000 liter. In vier daarvan zat in totaal 4.000 kilo chemisch afval. In de andere vier koelwater. Verder zat in jerrycans 660 liter zoutzuur, 250 liter mie- renzuur, 400 liter formamide en 1.000 kilo caustic soda. Het lab was zo groot dat 100 tot 120 kilo speed per keer kon worden gemaakt. Het was dan ook het grootste lab dat tot die tijd ooit was gevonden in Zeeland. Behalve de gevangenisstraffen zullen alle vijf de verdachten als ze worden veroordeeld ook nog moe ten betalen. Het Openbaar Minis terie denkt dat ze zeker bijna een half miljoen euro hebben verdiend en wil dat ze dat terugbetalen. Gis teren verschenen de mannen op één na allemaal in de rechtbank in Breda. Gehaaide criminelen die zich door de rechter niet van de wijs lieten brengen. Die bleef maar vragen stellen, ondanks dat hij tientallen malen te horen kreeg dat de verdachten zich op hun zwijgrecht beriepen. Hun advoca ten probeerden vooral gaten te schieten in het onderzoek. Dat is op zich niet moeilijk als er achter de rechters 10.000 pagina's aan dossier staat. Maar meestal zit er bij drugsonderzoeken van deze omvang ook zoveel bewijs in dat de verdachten toch worden ver oordeeld. Uitspraak op 20 maart. Canada Canada^-: Rocky Roundup The Wild Western www.dejongintra.nl/canada dinsdag 14 februari 2017 Saskia vanuit de bush naar Goes Saskia (vierde van rechts) met haar familie en Robert ten Brink. Helemaal rechts haar nicht Heieen. foto saskia de vlieger Arjen Nijmeijer - Saskia de Vlieger De uitzending van All You Need is Love met het Zeeuwse weerzien is op 4 maart op RTL 4. Het speedlab aan de Eikenlaan in Koewacht dat op 11 juni 2013 werd opgerold was een minifa- briekje. En de mensen die het runden zwaar professioneel, aldus de officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk. Pieter van Klinken Koewacht volgende keer weer! explorez sans fin keep exploring vanaf vanaf Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom exd. 19,50 reserveringskosten en €2,50 Calamiteitenfonds 15-daagse groepsrondreis inclusief vliegreis Nederlandssprekende reisleiding Inel. Cruise Inside Passage Veel excursies inbegrepen 14-daagse autorondreis inclusief vliegreis NL routebeschrijving Inclusief ANWB reisgids Centraal gelegen hotels Reiscode: vgca404 Reiscode: vqca817

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32