Tim Pleijte keert terug met maximale zege Winst voor dressuurruiter Mark Bouthoorn is familiesucces Zeeuwse verspringers op één en twee bij NK 18 Sasse ploeg verliest dik speelt zo goed als je tegenstander toelaat, wordt wel eens gezegd. Dat was voor Pearle ook het geval. De tegenstander was superieur. „Het was een ongelijke strijd", be kende Jens van Dam. Van collectief falen kon niet worden gesproken, omdat de Sas- senaren zich konden beroepen op overmacht. „Het is niet dat we de Een wedstrijd verzetten mag niet. Ik word er maar niet meer boos om handschoen al hebben geworpen, maar het zit ons niet mee", zei teamleider Carlo van Dam. „De eredivisie ligt stil tijdens een we reldbekertoernooi, maar de eerste divisie moet gewoon spelen. Het is al de tweede keer dat we hierdoor Eddy Leppens moesten missen. Een wedstrijd verzetten mag niet. Ik word er maar niet meer boos om, maar kloppen doet het niet. Het vervelende was ook dat we niet over onze reserves Ludo Die lis, Richard de Bruin en Piet Rodts konden beschikken." Jens van Dam vulde aan: „Als die mannen van MCR in deze op stelling blijven spelen, wordt het voor ons een moeilijk verhaal. Maar anders is er nog een kansje." De thuisploeg speelde met al zijn zware kanonnen, zoals Martin Horn. In zijn pas vierde wedstrijd van dit seizoen won hij met 40-17 van Pascal Claus. Thorsten Frings klopte Jens van Dam met 40-13. Wesley de Jaeger was met 40-19 te sterk voor Michael Vink en Bert Hoefnagels zette Peter Willems met 40-29 opzij. MCR brak met een moyenne van 1.454 net niet het divisierecord. BV Sprundel 2-Pearle Opticiens 2 5-3: Behalve bij invaller Peter Snelders (35-19-nederlaag) waren de verschillen gering. Eddie van Goethem kwam acht punten te kort, Robin Claerhoudt hield er juist vier over en Etienne van Damme speelde gelijk, 't Tapperijke-Polka Print 3-5: Het wedstrijdverloop gaf eenzelfde beeld als bij Pearle 2, maar met omgekeerd resultaat. Louis Dal- linga en Dirk Vlerick wonnen, Jean Paul de Kraker speelde gelijk en Meerten Dallinga verloor. In het persoonlijk kampioen schap bandstoten derde klasse eindigden drie Zeeuws-Vlamin gen op ereplaatsen, maar het goud ging naar Rinus Buijs uit Achthui zen. Luc Yzewijn van DO A was goed voor het zilver, Theo Freyzer van HBV De Kroon voor brons en Aloys van de Bunder van BV Groede werd vierde. In het gewestelijk kampioen schap libre eerste klasse werd Bram de Kraker uit Hoek vijfde. Troostprijzen waren er voor hem in de vorm van de hoogste partij met 20.00 en de hoogste serie van 67. Op het besneeuwde parkoers kreeg Pleijte de uittredend win naar Job de Feijter mee in zijn spoor. Na de tweede ronde van 1800 meter was het gedaan met De Feijter en kon Pleijte zijn feestje solo afwerken. Na 8 kilo meter finishte de Vlissinger in 26.42 minuten. „Mijn terugkeer in het crosscircuit heeft zo lang ge duurd omdat ik met een natio nale crossgroep kon trainen en lo pen en later veel trails heb gelo pen", liet Pleijte weten. De Feijter was blij met zijn te rugkeer nadat hij aan zijn eind zege in 2015-2016 weinig plezier heeft beleefd. „Ik kreeg eerst last van mijn hamstring en daarna Mijn terugkeer heeft zo lang geduurd omdat ik met een nationale groep liep van mijn knie, maar het gaat nu weer de goede kant op." Bij de senioren pakte Ricardo Sintnicolaas de derde ereplaats voor Eric Wolfert, die nu nog tweede staat in het klassement. Hij kan nog door Erwin Adan worden ingelopen. Michael de Hamer, Arjo Verhage, Henk Lous en Wim de Jong voeren de mas- terscategorieën aan. Monica Sanderse werd beloond voor haar vele trainingsarbeid en kan de eindoverwinning niet meer ontgaan bij de vrouwen senioren. Renate de Reus en Mirthe Overkamp volgen op plaats twee en drie in de tussen stand van het circuit. Rianne Flik- weert voert de lijst bij de masters D55 aan. Op de korte cross had Bart Bal kenende de pech dat Erwin Har mes ineens aan de start stond, die zich spaarde voor een loop op zondag in Zoetermeer en daarom niet de lange afstand liep. Hij won de korte cross. Anjolie Engels, zes dagen eerder eerste in de Halve van Cadzand, had meer dan twee minuten voorsprong op Aranja Doilslager. De eindoverwinning kan Engels niet meer ontgaan. De finale van de Zeeuwse Ver zekeringen crosscompetitie is op 4 maart in Vlissingen. Van der Smissen liep in de eerste proef met de Arabo-Fries Baeke met 64,66 procent naar de over winning. Ze was na afloop goed te spreken over haar achtjarige ruin. „Ik heb Baeke anderhalf jaar gele den gekocht. Hij was zadelmak, maar kon helemaal niks. Voor een Fries heeft hij een sterke galop. Het is braaf paard. Hij is eerlijk, kan su per draven en loopt constant. We zijn in de klasse B begonnen en dit was onze eerste wedstrijd in de L2. Ik denk dat dat een bewijs is dat we goed bezig zijn." In de tweede proef stuurde Mark Bouthoorn in zijn thuisha ven, De Beatrixhoeve, de merrie Prima Donna naar een nipte zege (65,66). „Dit is echt een familie succes. Prima Donna hebben we zelf gefokt. Zij is de dochter van de ook door ons gefokte hengst Par lando. Mijn nichtje Julia heeft Prima Donna ingereden. Nu rijd ik de merrie en wordt daarbij ge coacht door mijn zus Emmy", ver telde Mark met enige trots. Julia Bouthoorn stuurde in de klasse Mi de merrie Parleona in beide proeven naar de zege (66,50). In het ZZ-Licht was zij met de merrie Parlana de beste (65,71 en 84,85). Ilse de Feijter maakte na ander halfjaar afwezigheid een uitste kende rentree. De Axelse ama zone stuurde in de eerste proef van de klasse Zi Almee naar de overwinning (63,82). Brian Bar- nett uit Almere schreef met Easy Boy de tweede proef op zijn naam (65,44)- Steven Nuytinck, afkomstig uit Wolphaartsdijk, is gisteren in Apeldoorn Nederlands kampioen verspringen geworden. De atleet van het Vughtse Prins Hendrik no teerde daarbij een persoonlijk re cord. Bij het indoortoernooi landde hij na 7,53 meter. Twee weken gele den had hij nog 7,46 gehaald. Nuytinck stond bij NK's al meer maals op het podium, maar won nog nooit goud. Voorheen was hij meerkamper. De laatste jaren is hij voornamelijk met hordenlopen en verspringen bezig. Joeri van der Hooft uit Oostburg maakte het Zeeuwse feestje com pleet. Hij werd tweede met 7,33 meter, wat ook voor hem een per soonlijk record betekende. Afgelo pen zomer werd de Zeeuws-Vla ming ook al tweede op het NK out door. De derde Zeeuwse medaille bij het NK werd behaald door Marijke de Visser. De atlete uit Aagtekerke, die uitkomt voor het Utrechtse Phoenix, werd derde op de 800 me ter. Haar tijd was 9.46,01 minuten. Aniek Aper zette op de 800 me ter de twaalfde tijd neer. Met 2.16,31 liep de Zeeuws-Vlaamse sneller dan ooit. maandag 13 februari 2017 Pearle kan titel nu wel vergeten - - V Het besneeuwde parkoers zorgde voor mooie plaatjes, foto dirk-jan gjeltema Door de vernietigende 8-0-ne- derlaag tegen koploper MCR lijkt voor Pearle Opticiens de titel in de eerste divisie drieban den uit beeld te verdwijnen. In de tweede divisie verloor het tweede team van Pearle en Polka Print won nipt. Joop van den Oudenhoven Oosterhout MCR-Pearle Opticiens 8-0: Je - Carlo van Dam In het seizoen 2008-2009 liet Tim Pleijte al van zich horen door de Zeeuwse crosscompe titie op zijn naam te schreven en dat deed hij een seizoen later nog een keer. In de Greve- lingencross van zaterdag was zijn vijfde zege van dit seizoen ruimvoldoende voor een nieuwe eindoverwinning; hij kwam uit op de maximale score van 1250 punten. Monica Sanderse won bij de vrouwen en was dolblij met de eindzege. Sjaak Sinke Bruinisse - Tim Pleijte De debutanten in de klasse L2, Nancy van der Smissen en Mark Bouthoorn, gingen bij de dres- suurwedstrijd van de PSV Luc- tor et Emergo zaterdag in Axel met de overwinningen aan de haal. Lucien Roelandt Axel Roeland van Vliet Apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69