Weekeinde van uitersten voor volleybalclub Stevo u Promotie voor Zaamslag binnen handbereik 17 Stevo-Voko 3-1 (25-17, 25-14, 25- 20, 23-25): Vooral in de eerste twee sets was het spel van Stevo een genot om naar te kijken. Stevo nam het initiatief, was in alle op zichten beter en haalde twee keer fors uit. Daarna sloop er onzeker heid in de Zeeuwse gelederen. De spanning nam toe, maar Stevo bleef de bovenliggende partij. Met drie setzeges op zak en verzekerd van winst liep de foutenlast in de laatste set op. Voko hield gelijke tred, rook kans op winst en wist in de slotfase de eer te redden. YVC-Next Volley/Dordrecht 2 0-4 (23-25, 16-25, 16-25, 12-25): Vooraf hoopte YVC stiekem op een stunt tegen de ploeg met de minste verliespunten van de eerste klasse, maar zover kwam het niet. YVC maakte het de bezoekers in de eerste set knap lastig, maar moest - nadat in de slotfase een 21-17-voorsprong was verspeeld - nog drie keer op rij buigen. Dat was vooral te wijten aan slordig spel van de Zeeuws-Vlamingen. YVC bleef passend onder de maat en kon aanvallend geen gevaar stichten. Een sober, maar doeltref fend spelend Dordrecht profi teerde daarvan, zonder tot grote hoogte te stijgen. Stevo 2-Voko 2 0-4 (20-25,21-25, 23-25,23-25): Een dure nederlaag voor Stevo 2. De teams ontliepen elkaar niet veel, maar een mentaal Ze waren het kopje kwijt en niet meer coachbaar sterker Voko ging met de volle winst aan de haal. Stevo 2 begon goed, maar haakte door een dip in de slotfase van de eerste set af. Ook in de andere drie sets deed de thuisploeg niet onder voor het tot zaterdag één plaats ho ger geklasseerde Voko 2. Een ge brek aan scorend vermogen deed Stevo 2 echter de das om, met een ruime nederlaag tot gevolg. Mannen. Stevo-Switch'89 1-3 (25-16, 25-8, 21-25, 20-25,13-15): Het was een wedstrijd met twee gezichten. Het tegen degradatie vechtende Switch'89 arriveerde erg laat, had geen wisselspelers en had in de eerste twee sets geen schijn van kans. Concentratieverlies aan de kant van Stevo leidde tot de om mekeer. De thuisploeg serveerde minder goed, stond dolend in het veld en speelde vooral tegen zich zelf en de scheidsrechter. „Ze wa ren het kopje kwijt en niet meer coachbaar", zei Guido de Beule. Switch'89 profiteerde ervan en kreeg na de winst in de derde set vleugels. Stevo 2-Voko 4 1-3 (13-25, 27-29, 25-20, 20-25): Een boeiend duel, waarin Stevo 2 als een diesel op gang kwam. Na dik verlies in de eerste set volgde een spannende set met veel lange rally's. De gasten trokken aan het langste eind, maar moesten toestaan dat Stevo 2 dankzij een sterke start in de derde set tegenscoorde. In het vierde be drijf ging het gelijk op, tot 20-20. Door drie fouten op rij verspeelde de thuisploeg op dat moment het uitzicht op winst. Volharding-Zaamslag 7-16: Ge woontegetrouw had Zaamslag het voor rust (5-9) lastig tegen Volhar ding. „Het spel was te statisch en daardoor chaotisch", aldus coach Inge Bekaert. Verdedigend ging er na rust een schepje bovenop en ook aanvallend was er meer dynamiek. Door de terugtrekking van ELKV/Zevenbergen speelt Zaam slag aanstaande zaterdag al de laat ste reguliere competitiewedstrijd tegen Oranje Zwart. Uitgaande van eigen winst en die van Schelde- vogels op 't Capproen wacht Zaamslag op 18 maart de beslis singswedstrijd tegen de Braban ders. Zelfs als die verloren gaat, promoveert Zaamslag waarschijn lijk als beste nummer twee naar de derde klasse. Hamelink 3, Gerwin Zegers 2, Daphne de Vos en Linda Hamelink 1. 't Capproen-Luctor 11-13: Luctor kreeg zeeën van ruimte, maar sprong er niet efficiënt mee om. Daardoor bleef 't Capproen in de buurt. De 9-12-voorsprong luidde een te frivool laatste kwartier in, waardoor de Terneuzense vierde klasser de zege in de slotfase nog bijna verspeelde. HOOFDKLASSE Verlies TOP, withete Goedkoop ziet rood maandag 13 februari 2017 geen winst Voor volleybalvereniging Stevo was het een zaterdag van uiter sten. Het keurkorps bij de vrou wen trok de goede lijn door met een 3-1-zege op Voko. De man nen verloren voor eigen publiek teleurstellend met 2-3 van staartploeg Switch'89. Peter van Kouteren Vlissingen Vrouwen. Guido de Beule De winnende vrouwen van Stevo vieren een punt in het duel met Voko. foto peter nicolai Ruim een maand voordat de korfbalcompetitie afloopt, maakt Zaamslag zich al op voor promotie naar de derde klasse. Volharding leverde zaterdag geen noemenswaardige tegen stand: 7-16. Luctor had bedui dend meer moeite met 't Cap- proen, maar won ook. JaapJan Ritsema Terneuzen Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 5, Erwin Verhelst 4, Jesse Scores Luctor: Eline Jansen, Karlijn den Hollander en Jasper de Pooter 3, Jasmijn Hamelink 2, Marit de Kok en Adrie de Jonge 1. BKC 1-Tjoba 5 9-9. Scores BKC: Koen de Bliek 6, Naomi Hamelijnck 2, Stephanie Beeke 1. TOP is voor de ze vende keer op rij zonder zege geble ven. De Arnemuidse hoofdklasser ging zaterdag met 23-19 onderuit bij KCC. TOP was wederom aan het worstelen in Capelle aan den IJs- sel. Met dank aan Anita de Ridder, die nog haar doelpunten maakte, stond het team bij rust (15-10) nog niet op een on overbrugbare ach terstand. In de tweede helft was TOP even aan de betere hand. Maar KCC had een ant woord klaar. Een bijzonder mo ment was het weg zenden van trainer Arco Goedkoop. Hij wond zich na een zware overtreding op De Ridder enorm op. Hij trok zijn jasje uit en gooide die op de grond. De arbiter gaf hem meteen een gele kaart. Toen de Oostkapellenaar nog wat zei, kreeg hij nog een gele kaart en kon hij inrukken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68