Schweertman heeft zo gewilde nationale titel eindelijk binnen Padmos bezorgt Delta Sport zilver Novitas scoort te weinig in fysiek duel De Schelde hard onderuit s* feÜ 16 KAMPIOENSPOULE OEMOEMENOE-HILVERSUM Middelburgse rugbyclub laat Hilversum sidderen, maar kan de thuiswedstrijd niet winnen. zv Piëdro Schweertman is gisteren voor de eerste keer in zijn carrière Nederlands kampioen geworden. De uit Koudekerke afkomstige squasher won in de finale van Se- bastiaan Weenink: 12-1011-711-8. Direct nadat hij het matchpoint verzilverde, slaakte hij een enorme vreugdekreet. De nummer 74 van de wereld was in Zoetermeer als eerste ge plaatst, maar moest die favorieten- rol nog wel waarmaken. Na vijf verloren NK-finales (waarvan één tegen Weenink) lag de druk volle dig bij hem. Uiteindelijk had de 33-jarige Walchenaar een goede week. Hij verloor in zijn vier partijen geen enkele game. Tegen Weenink had hij het alleen in de eerste game even moeilijk. Daarna maakte hij het knap af. „Sebastiaan en ik hebben al honderd keer tegen elkaar ge speeld. Dan weet je wat je kunt verwachten", zei hij. „Ik wist dat ik heel scherp moest blijven. Dat is gelukt met deze 3-0." De Schouwse turnde een prima wedstrijd en bleef een punt van het goud vandaan, dat naar Benthe Janssen van De Hazen- kamp uit Nijmegen ging (47.200). Padmos haalde een score van 46.292. Om het succes compleet te ma ken was er bij Delta Sport ook nog brons voor Romy Reintjens in de zelfde seniorencategorie. Het ver schil met haar clubgenote was slechts een tiende (46.192). De derde medaille die naar Zee land ging, was voor Lina Berdik van de Middelburgse turnvereni ging MTV. Zij haalde met haar score van 55.417 het zilver binnen in de categorie Pupil 2 N2. Voorzitter Kees Verkerke van Delta Sport toonde zich na afloop van het toernooi een tevreden man. „Het waren twee intensieve dagen, maar het resultaat is een groot succes." De Zeeuwse inbreng op deze landelijke kwalificatiewedstrijd was groot. Turnsters van Delta Sport en MTV wonnen medailles, maar ook turnsters van Forza Gymnastica uit Goes deden mee. Afsprong Anne-Li Slootmaker van Delta Sport viel op het nippertje buiten de prijzen met een fraaie vierde plaats bij de junioren (46.141), ter wijl Mees de Guchteneire van MTV vijfde werd bij de jeugdturn- sters. Hier had beslist ook meer in gezeten als ze de afsprong van brug had gemaakt. Na een fraaie brugoefening bleef ze onder de ligger hangen waardoor de strek salto niet meer kon worden ge turnd. Dit kostte haar sowieso al twee volle punten aan neutrale af trek. De turnsters zijn echter allemaal door naar de halve finale, zodat er nog flink gesleuteld kan worden. De ploeg van coach Erwin Bel nam meteen het initiatief. Dat leidde tot een 6-5-voorsprong. „Onze aanval was op dreef. Tel kens werd een vrije speelster ge vonden", zei Bel. De thuisclub zette echter nog voor de rust de achterstand om in een 15-7-voorsprong. „We gaven te gemakkelijk doelpunten weg. We waren niet alert genoeg bij de spelhervatting van onze keep- ster", vond Bel. De marge liep daardoor onnodig op tot acht punten. In de tweede helft herstelden de vrouwen uit Hulst zich. Het zat al leen niet mee met de schoten. Het lukte pas een kwartier voor tijd om nog eens te scoren. Het duel was fysiek; een speelster van Witte Ster kreeg zelfs een rode kaart. Novitas liet zich niet inti mideren, maar moest zich neer leggen bij een nederlaag. Carolien van Sleeuwen maakte haar debuut bij de handbalploeg uit Hulst. De rugbyers van Oemoemenoe speelden zaterdag een verdienste lijke wedstrijd tegen RC Hilver sum, dat na een spannende tweede helft met 24-15 te sterk was. De kersverse Sportploeg van het jaar liet de regerend landskampioen tot 17-15 aardig wankelen, maar kon de genadeklap niet uitdelen. De nederlaag kon niet als een verrassing worden bestempeld. RC Hilversum werd vorig seizoen on geslagen landskampioen en won dit seizoen voor de winterstop alle elf wedstrijden. Vorige week incas seerden de Hilversummers hun eerste nederlaag in twee jaar tijd. Toch was Oemoemenoe dicht bij een verrassing. Op het sneeuwvrij gemaakte veld in Middelburg opende Hilversum de score met een try: 5-0. Joey Luit- wieler bracht Oemoemenoe via een penaltykick terug tot 5-3. Vervol gens toonde de Noord-Hollandse recordkampioen z'n klasse en liep nog voor rust uit naar 17-3. In de tweede helft bracht Dicky Wullems de spanning terug in de wedstrijd: 17-8. Via een try van de Australiër Pat Toeta en de benutte conversie van Luitwieler kwam Oe moemenoe terug tot 17-15. Met nog tien minuten op de klok hing een verrassing in de lucht. Hilversum profiteerde echter optimaal van een foutieve pass in de Oemoemenoe- defensie en bepaalde de eindstand op 24-15. Oemoemenoe-speler Lohan Pot gieter had genoten van het spel van zijn team, maar ook van de voor hem speciale winterse omstandig heden. „Het was mijn eerste keer in de sneeuw. Fantastisch om daar een wedstrijd in te mogen spelen", al dus de Zuid-Afrikaan, die de com petitie dit seizoen niet kan afmaken bij Oemoemenoe. Over twee we ken vliegt Potgieter terug naar Zuid-Afrika, omdat zijn visum ver loopt. „Maar ik hoop volgend sei zoen zeker terug te keren. Oemoe menoe is een prachtige club en ik voel me hier thuis. We spelen mo menteel goed en het kan eigenlijk alleen nog maar beter gaan." Coach Simon FitzGerald sprak over een attractieve wedstrijd voor het publiek, maar was nog niet te vreden. „We boeken vooruitgang, maar we hebben niet gewonnen. Er zitten nog te veel foutjes in ons spel, die moeten eruit." Daarmee verwees de Noord-Ier subtiel naar de ambities van zijn team, dat donderdag nog de prijs voor Zeeuws Sportploeg van het jaar in ontvangst mocht nemen. Captain Joey Luitwieler maakte op het podium van De Mythe duidelijk dat het behalen van de kampioens poule niet het einddoel is voor Oe moemenoe: „We hebben de plate Het was mijn eerste keer in de sneeuw. Fantastisch om daar in te mogen spelen gewonnen en vervolgens de kampi oenspoule gehaald. De volgende stap is de landstitel." Voor het huidige seizoen geldt dat Oemoemenoe zich vooral wil focussen op haar eigen spel, om die ambities de komende jaren te kun nen realiseren. „We zien iedere wedstrijd en iedere training als een kans om progressie te boeken", al dus FitzGerald. Na twee wedstrijden staat Oe moemenoe met één punt op de vijfde en voorlaatste plaats. Schelde speelde sterk in het begin van de wedstrijd en nam snel een o-i-voorsprong, maar nadat Hiëro- nymus op gelijke hoogte was geko men miste De Schelde een overtal- situatie. In de tweede periode ging De Schelde slordig spelen en maakte het te veel fouten, waardoor er meerdere spelers naar de kant moesten. Halverwege stond het 3- 1. En toen het begin derde periode snel 4-1 werd, leek de wedstrijd ge speeld. Dat was ook het geval. Het werd uiteindelijk 8-2. Merijn Loof en Mark Legters scoorden namens De Schelde. Aegir-De Bruinvis 4-2: De Bruinvis speelde zaterdag de lastige uitwed strijd bij Aegir in Eindhoven. De Bruinvis startte echter sterk. Het miste alleen de kansen, waardoor Aegir snel uitliep naar 2-0. Toch wist De Bruinvis de rust te bewaren en knokte het zich sterk terug in de tweede periode. Die pe riode werd afgesloten met een 3-1- tussenstand. In de derde periode werd het nog wel 3-2, maar De Bruinvis miste daarna weer een opgelegde kans. Omdat ook de thuisploeg niet ver der uitliep, bleef het spannend. Ook in de laatste periode misten beide ploegen kansen, waardoor de spanning erin bleef. Toen Aegir halverwege die periode toch op 4-2 kwam, was de wedstrijd gelo pen. Danny Soetens en Adjan Hoste verzorgden de treffers. maandag 13 februari 2017 Roeland van Vliet Zoetermeer Op het turntoernooi dat haar club Delta Sport organiseerde voor de Koninklijke Neder landse Gymnastiek Unie, heeft Marika Padmos de vereniging een grote dienst bewezen. Ze won namelijk het zilver. Janny Vermeule Zierikzee De handbalsters van Novitas konden in Waspik een sterke start tegen Witte Ster geen ver volg geven. De koploper in de derde klasse won uiteindelijk met 18-10 van het team uit Hulst. Aector Doorns Hulst Scores Novitas: Leonie de Graaf 5, Patricia Bel 2, Nicole Baart, Saskia van Goethem, Ca rolien van Sleeuwen 1. Progressie, maar Menno Kole Middelburg - Lohan Potgieter Leroy Kersten heeft de bal, maar wordt op de huid gezeten door een speler van Hilversum. FOTO LEX DE MEESTER De waterpoloërs van De Schelde konden zaterdag in Roosendaal geen potten breken en verloren met 8-2 bij Hiërony- mus. De Bruinvis speelde een goede wedstrijd bij nummer drie Aegir, maar verloor met 4-2. Ko Mechielsen Vlissingen Hiëronymus-De Schelde 8-2: De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67