w. 12 Mesu op ongewone plek buiten de top RCT blijft laatste na geflatteerd verlies Verrassende Alders pakt toernooizege Einde aan goede reeks Groene Ster 2 Liefde op het eerste gezicht Er valt geen onvertogen woord bij de meer dan 10.000 toeschouwers, bij de veldrijders of andere betrokkenen bij de Vestingcross. SlpP Marathonschaatser Niels Mesu is op een voor hem ongewoon lage plaats geëindigd bij de twaalfde wedstrijd van de KPN Marathon Cup. De Middelburger werd zaterdagavond in Den Haag achttiende. Desondanks staat hij nog steeds tweede in het algemeen klasse ment. Hij zag wel zijn achterstand op leider Mats Stoltenborg iets oplopen. Er zijn nog twee wedstrijden te gaan, in De venter en Amsterdam. Hierbij maakt Mesu nog alle kans op de eindzege. In Den Haag duurde het lang voordat de wed strijd op gang kwam. Pas laat reed er een kop- groepje weg. Daarin zat Mesu niet, maar ook Stoltenberg ontbrak. De darters van Racketcentrum Terneuzen moesten zaterdag buigen (8-2 verlies) voor Team Prima Darts. De nederlaag tegen de on geslagen koploper van de overgangsklasse in de Superleague was enigszins geflatteerd. Dat vond ook de tegenstander. „We hebben kan sen genoeg gehad. Vooral in de dubbels ging het op beslissende momenten foutzei Fa bian de Lange van RCT na afloop. De Oost burger won samen met Pieter Otten één van de vier dubbels. Het tweede wedstrijdpunt werd behaald door Kevin Blomme, die zijn single-partij winnend afsloot. RCT blijft door de nederlaag hekkensluiter. Roeland Alders heeft verrassend het Open snelschaakkampioenschap van Schouwen- Duiveland op zijn naam geschreven. Met 9,5 punten bleef de voor Souburg spelende scha ker de favoriet Joey Grochal een half puntje voor. Robin Bosters, clubgenoot van Alders, werd derde. In het begin van het toernooi werd de toon al gezet. In de derde ronde versloeg de latere winnaar Grochal. Dit bleek een flinke tik voor de titelhouder, want de ronde erna was het Albert Vermue die van de Goesenaar won. Alders bleef vervolgens goed presteren en legde beslag op de eindzege. Na een serie van negen overwinningen en één remise moesten de zaalvoetballers van Groene Ster 2 dit weekeinde genoegen nemen met een nederlaag. In Den Bosch ging de ploeg van trainer Azdine Boufrah verrassend onderuit tegen DZV/Biggelaar en Zn: 5-4. Bij rust stonden de Vlissingers nog met 3-1 voor. De doelpunten kwamen van Younes Benkhedda, Mohammed Jaddi, Hicham Azza - nagui en Amine Elbakkaoui. Groene Ster 2 is nog wel koploper in de topklasse. 10 km Harms SGB Moerman Je krijgt maar één kans voor een eerste indruk. In het geval van de Vestingcross was die eerste indruk onuitwisbaar. Liefde op het eerste gezicht. Deelnemers en toeschou wers liepen gisteren aan tegen de beperktheid van de Nederlandse taal om de organisatie achter de al lereerste editie van de internatio nale veldritwedstrijd te compli menteren en feliciteren met het grote succes van het grootse sport evenement. Maar complimenten en felicitaties waren er in over vloed. Terwijl Mathieu van der Poel een wheelie trok tijdens zijn zegetocht in Hulst, kwam de zon plots door. Ineens was er niets nog dat tegen viel op de dag van de allereerste Vestingcross, georganiseerd door Brico Cross en de gemeente Hulst. Het deelnemersveld was bij alle wedstrijden top, de belangstelling enorm, het bier koud, de friet en snacks warm en het parkoers enorm zwaar. Vanaf half elf baanden veldrijders en -rijdsters zich een weg door de modderige paden en over de me tershoge wanden van de vesting, pittige passages die elkaar snel op volgden. Na de doorkomst door de molen kwam direct de steile afda ling, waar remmen piepten en met name de achterblijvers met een been uit de pedalen gingen om het evenwicht te behouden. Tientallen meters glibberen en glijden later wachtte de volgende beproeving al: het te voet beklimmen van de muur van modder en losliggend groen. Ooit leefde er bij de organisatie nog de gedachte om op die plaats een trap te bouwen, maar daar is - ge lukkig - van afgezien. De 10.500 toeschouwers in Hulst smulden van de titanenstrijd op deze stuk ken van het parkoers en stonden rijendik opgesteld om een glimp op te vangen van ploeterende wereld toppers als Van der Poel, Lars van der Haar, Wout van Aert en Sanne Cant. Zij spraken na afloop allemaal van een daverend succes, een mooi parkoers en bovendien een schitte rende ambiance. De stoutste dromen van burge meester Jan-Frans Mulder, wet houder Jean-Paul Hageman en or ganisator Kurt Vernimmen werden namelijk overtroffen. Het drietal hoopte in de voorbereiding nog op iets meer dan 7.000 bezoekers, maar de opkomst was zo overwel digend dat Vernimmen in zijn fel gele jas nog moest helpen bij het plaatsen van een extra passage in het parkoers om weer een soepele doorstroom van het publiek moge lijk te maken. Druk was het zeker. Hulst presen teert zich als 'de meest Vlaamse stad van Nederland', maar kon dat gisteren ook hardmaken. Veel Bel gen staken de grens over om sfeer te proeven en te genieten van top- De stoutste dromen vanB&Wen de organisatie werden overtroffen sport. Onaangenaam werd het on danks de drukte niet. De sfeer was gemoedelijk, zoals bezoekers van veldritwedstrijden gewend zijn. De publiekspaden waren soms spek glad en steil, maar haast geen toe schouwer - het stereotype gestoken in een warme jas, met daaronder stevige wandelschoenen, daarbo ven een muts en aan de handen twee wanten - die zich daardoor liet verrassen. Hulst debuteerde als gastheer van een internationale veldritwedstrijd en slaagde met verve voor de proeve van bekwaamheid. Als de Kustma- rathon hét sportevenement van het Zeeland boven de Westerschelde is, dan heeft de Vestingcross alles in zich om het pareltje van het Zee land daaronder te worden. De eer ste indruk was dus onuitwisbaar; een tweede rendez-vous is al gere geld. Op 18 februari 2018 staat Ves tingcross editie twee gepland. STIMULERINGSPRIJS 1000 euro voor Lindy van Anrooij maandag 13 februari 2017 ZY SCHAATSEN DARTS In Zierikzee moest Robin Bosters genoe gen nemen met de derde plaats SCHAKEN ZAALVOETBAL 21 Op het sterk be zette kampioen schap 10 kilome ter op de weg liep Tim van den Broeke gisteren een persoonlijk re cord van 31 minu ten en 10 secon den, goed voor de 21ste plaats. Wou ter Janssen (31.38), Jorim Scheele (31.57) en Niek den Exter 32.12. Moniek Ver- schuure werd derde bij de vou wen V35 in per soonlijk record van 38.51. Orson Harms ligt op schema voor het WK bankdruk- ken, in juni in Ant werpen. De krachtpatser uit Terneuzen drukte bij het Open Teamdruktoernooi in het Belgische Merksem 155 kilo gram (zonder pak), waar 150 ki logram volstond in zijn gewichts klasse. H De handbewogen rolstoelhockeyers van de SGB gin gen zaterdag tij dens de derde competitiedag in de tweede klasse nipt met 8-7 on deruit tegen kop loper Union uit Nij megen. Het duel met de nummer twee, Rapid Rollers uit Gorinchem, ging evenees verloren. Het werd 5-3. i Judoka Mauk Moerman heeft zaterdag bij het NK onder 21 jaar brons gewonnen in de klasse -81 kilo. De Goese naar verloor in zijn eerste partij van de latere kampi oen. In de herkan singen won hij vijf keer met ippon. Hulst heeft goud in handen Mitchell Minnaard Hulst Mathieu van der Poel toegejuicht bij zijn finish, fotos peter nicolai Hoewel Lindy van Anrooij in de Vesting cross buiten de prij zen viel, mocht ze na afloop alsnog het po dium op om een sti- muleringsprijs van duizend euro in ont vangst te nemen. De technische dienst verlener Engie Ser vices beloonde de 20-jarige veldrijdster uit Kapelle voor de bronzen medaille die ze in januari be haalde op het NK voor beloften. Voor Van Anrooij is het een bekroning op een mooi seizoen. „Ik heb het gevoel dat ik deze winter echt stappen heb gezet", vertelde ze na de Vestingcross. „Aan het begin van het vel- dritseizoen had ik van een selectie voor het WK veldrijden een doelstelling ge maakt en dat is ge lukt. Helaas is die wedstrijd niet hele maal gelopen zoals ik wilde door een val partij, maar ik kan te vreden op mijn sei zoen terugkijken." Van Anrooij hoopte in de Vestingcross een top 15-klassering te behalen, maar dat haalde ze net niet. Veerle Goossens klopte haar namelijk in de sprint om de vijftiende plek. „Het ging lange tijd heel goed. Ik reed in twaalfde positie, toen ik last kreeg van mijn rug. Helaas is dat nog altijd een gevolg van mijn valpartij op het WK. Ik heb daar door nog wat plaat sen verloren. Deson danks heb ik van deze cross voor ei gen publiek genoten. Het was een mooie beleving." Bij de mannen waren de Zeeuwen verte genwoordigd met Marvin Runhaar uit Kapelle en Peter de Braai uit Terneuzen. Runhaar werd echter op zeven rondes van het einde voorbijge sneld door leider Van der Poel en uit de wedstrijd genomen. Hetzelfde overkwam Peter de Braai op zes rondes van het einde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63