Komende jaren streven de 65-plussers bijna overal de 20-minners voorbij In 2025 is één op de vier Zeeuwen ouder dan 65 jaar en dat loopt op naar één op de drie in 2040, zegt het CBS. maandag 13 februari 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Ries Wiltenburg schrijft roman waarin de liefde levens sloopt Vanuit een ballon zie je de wereld van een bijzondere kant Veel lawaai, heel wat buik schuivers en natuurlijk een hoop gespring. Quinten Al- laart van het springkussen- bedrijf Makkey toonde za terdag in De Sporthal in Cadzand-Bad zijn afwisse lende assortiment: een stormbaan, een buik schuifglijbaan, levend ta felvoetbalspel en zelfs een aangepaste disco. Kinde ren mochten alles uitpro beren. En dat deden ze met volle overgave Theo Giele Vlissingen De ouderenzorg biedt de komende jaren meer kans op werk in Zeeland dan de kinderopvang. Het aantal ouderen neemt toe en het aantal kinderen en jongeren af, voorspelt het CBS in zijn regionale bevol kingsprognose. Nu al zijn er in Zeeuws-Vlaande- ren meer 65-plussers dan 20-min- ners. De komende jaren zal dit in bijna alle gemeenten in Zeeland het geval zijn, zo is af te leiden uit de jongste voorspellingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De gemeenten Borsele, Kapelle, Middelburg, Reimerswaal, enTho- len tellen nu nog meer inwoners onder de twintig dan gepensio neerden. In 2025 is dat alleen nog maar in Reimerswaal en Tholen het geval. De modellen van het CBS voor spellen dat de komende acht jaar het aantal inwoners onder de 20 jaar daalt van 82.500 (22 procent van de Zeeuwse bevolking) naar 77.300 (20 procent). Een daling van ruim vijfduizend jongeren dus. Het aan tal 65-plussers stijgt met bijna twaalfduizend van 85.700 (22 pro cent) naar 97.500 (26 procent). De jaren daarna loopt dat percentage nog verder op. Het verschil tussen Zeeuws- Vlaanderen en de rest van de pro vincie neemt af, daar waar het gaat om de leeftijdsopbouw. Sluis is en blijft overigens op kop staan in de ranglijst van meest vergrijsde Zeeuwse gemeenten. Sluis heeft ook in 2025 met 31 procent (nu 27 procent) het grootste aandeel 65- plussers. Het aandeel jongeren on- Sluis blijft aan kop van lijst meest vergrijsde Zeeuwse gemeenten der de twintig blijft in Sluis rond de 18 procent. Naast Sluis zijn ook Veere, Schouwen-Duiveland en Noord- Beveland gemeenten waar de ver grijzing de komende jaren sterk doorzet. Voor deze drie gemeenten komt het CBS uit op 29 procent 65- plussers in 2025. Het beeld in de gemeente Rei merswaal is omgekeerd. Het grijze aandeel in de bevolking stijgt er iets, tot 19 procent, maar het per centage 20-minners blijft met ruim 27 procent onverminderd hoog ten opzichte van de rest van de provin cie. It Grijs krijgt de overhand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56