Uitspanning de Houtzaagwerf wordt nieuw leven ingeblazen )LEN 19 Eric's Bar/La Strada in Goes sluit aan bij wereldwijde trend Goes vraagt mening van bezoekers Supermarkt Wemeldinge op deschop De opkomst van bordspelcafés heeft na steden als Amsterdam, Londen en Kopenhagen nu ook Zeeland bereikt. In Goes wordt elke tweede zondag van de maand een bordspelmiddag gehouden in Erics Bar/La Strada. Klokslag half drie drup pelen de eerste spelle tjesfanaten binnen. Gewapend met een tas vol bordspelen be treden zij de Goese kroeg die deze zondagmiddag dienst doet als bordspelcafé. In Eric's Bar/La Strada staat een groot aantal spel len uitgestald. „Maar wij zijn echte bordspelfanaten en hebben thuis een kast vol spellen. We vinden het gewoon leuk om onze ervarin gen met anderen te delen", ver klaart deelnemer Bram Buijs zijn volle tas. Buijs krijgt even later, sa men met Sandra IJsebaart, uitleg over Food Chain Magnate. Een nieuw spel voor de twee Goesena- ren, waarbij je als deelnemer moet proberen uit te groeien tot horeca magnaat. Met binnen handbereik een glas speciaalbier luisteren de twee aandachtig naar wat organi sator Denise Hoeder vertelt. Buijs: „We beheersen zelf een stuk of zeventig bordspelen, maar bij een nieuw spel ben je gauw een eindje verder voor je het goed kunt spelen." Het lijkt of het suffe imago van het bordspel in rap tempo aan het ver dwijnen is. Waar je vroeger als liefhebber van bordspelen al snel werd neerge zet als nerd, zijn nu de trendy café's in opkomst waar speciale bordspeldagen worden georgani seerd. Na Londen, Kopenhagen en Amsterdam is nu die andere me tropool, Goes, aan de beurt. „We kwamen het in Londen tegen", vertelt Denise Hoeder. „Daar is het al zo'n succes dat je er voor moet reserveren." 'We' zijn in dit geval Hoeder zelf en vriendin Jopke van der Borgt. De twee Goese spelletjesfanaten na men na hun Londense avontuur het initiatief om het bordspelcafé ook eens in hun woonplaats te or ganiseren. „Dat doen we nu iedere tweede zondag van de maand. Vo- Als alleen de geluksfactor bepalend is vind ik er niets aan rige maand voor het eerst, vandaag is de tweede keer." De tijd zal uit moeten wijzen of het in Goes ook een hype gaat worden. „We hadden geen idee hoeveel mensen er op af zouden komen", vertelt Van der Borgt. „Op Facebook hadden zich maar drie mensen aangemeld. Ge lukkig kwamen er veel meer men sen dan we hadden verwacht. Op de tweede middag is reser veren ook nog niet direct nodig. Maar inderdaad druppelen de deelnemers gestaag binnen. Na binnenkomst dient een keuze ge maakt te worden uit de vele spe len. Wordt het Pandemic Iberia, Dominion, Carcassonne of toch maar de Kolonisten van Catan? Hoeder en Van der Borgt geven graag uitleg. OverTichu bijvoor beeld. Een spel uit China. Hoeder: „Ik noem het vaak Chinees klaver jassen. Het is wereldwijd heel po pulair. Het komt in de buurt van kaarten, maar dan met een twist." Maar goed, even terug naar de ta fel waar Food Chain Magnate wordt gespeeld. Is het Buijs of IJsebaart al gelukt hoteltycoon of restaurant magnaat te worden? Dat nog niet direct, maar ze doen wel hun best. Zij proberen ieder hun fastfoodke ten te laten uitgroeien tot de domi nante speler in een denkbeeldige stad. Maar dat gaat niet vanzelf. Buijs: „Maar ik hou wel van een spel waarbij je een beetje moet naden ken. Als alleen de geluksfactor be palend is en je alleen maar met dobbelstenen moet gooien, vind ik er niks aan." GOES Maandag 13 februari be gint Goes een onderzoek naar de eigen binnenstad. Bezoekers van het Goese centrum krijgen tot vrijdag 31 maart via hun smart- phone een korte vragenlijst die inzicht moet geven in hun bele ving van de stad. De gemeente wil de uitkomst van het onder zoek gebruiken om de binnen stad toekomstbestendig te ma ken. Voor het onderzoek is de app van Multiscope nodig. Die is gra tis te downloaden. Deelnemers ontvangen dan bij een bezoek aan Goes de vragenlijst. In afwachting van de vergunning zijn Maria Wesdorp (26) en haar vriend Chris Lenaerts (38) alvast begonnen het restaurant startklaar te maken. Veel hoeft er niet te gebeuren, het is vooral een kwestie van de puntjes op de i zetten. Een lik verf op de kozijnen en een nieuw terras en daarmee is het meeste werk ge daan. „We willen de uitstraling en de keuken zoveel mogelijk houden zoals die was, want dat werd twee jaar geleden erg gewaardeerd", zegt Maria. Maria Wesdorp opende Uit spanning de Houtzaagwerf aan de Oud-Kortgenedijk in 2014, samen met vriendin Mette Sinke. Mette bediende de gasten, Maria stond in de keuken. Na een succesvol sei zoen hielden de dames twee we ken vakantie, om vervolgens hele maal niet meer open te gaan. „Dat was niet gepland hoor", legt Maria uit. „We begonnen spontaan en onbevangen aan dit avontuur en hadden verwacht dat we er rustig in zouden kunnen groeien." Die vlieger ging niet op. De eet gelegenheid was meteen na de opening al een groot succes. „Mis schien iets te groot voor twee on ervaren vrouwen", zegt Maria la chend. Mette ging een andere richting uit, maar Maria bleef dromen van de Houtzaagwerf en besloot er nog eens voor te gaan, dit keer samen met partner Chris. Maar nu staat Maria haar plekje in de keu ken af aan Chris en gaat ze zelf de bediening in. WEMELDINGE De Spar aan het Dorpsplein in Wemeldinge wacht een grondige verbouwing. Om die reden sluit de supermarkt donder dag de deuren voor twee weken. De winkel wordt in die tijd grondig verbouwd en heringericht. „Het was allemaal wat oud", geeft eigenaar Jan Rijkeboer als reden voor de verbouwing. „Om met de tijd mee te gaan krijgt alles een op frisbeurt. De winkel krijgt een nieuwe vloer en er komt ook een nieuw plafond in." Als alles volgens plan verloopt kan de supermarkt op 2 maart om 9.00 uur weer open. „Dat vieren we. De eerste 250 klanten krijgen gratis bloemen." maandag 13 februari 2017 BE Met tas vol bordspelen naar café Willem Adriaansens Goes - Bram Buijs, bordspelliefhebber Er is weer beweging bij Uitspan ning de Houtzaagwerf in Kort- gene. Na een onderbreking van ruim twee jaar wil Maria Wes- dorp het restaurant dit voorjaar heropenen. Ellen Jobse Kortgene Denise Hoeder, Sandra IJsebaart en Bram Buijs (vlnr) spelen hun spel met een goed glas bier. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52