Shanwary is weg bij Hoek, Leonardo volgt hem mogelijk II O O) CD O fi. 11 HOEK ENEVERVEREND DUEL Noordwijk-aanhang spuugt speler Alexander Embrechts en slaat trainer Jannes Tant na afloop van weer een nederlaag van Hoek (3-2). Grand Slam Noord-Aa Op een koude middag in Noordwijk incasseerde Hoek de zoveelste tik van dit seizoen. Waar de ploeg in eerdere wedstrijden vooral figuurlijk klappen kreeg, moest het er zaterdag ook let terlijk een paar incasseren. In een tu multueuze slotfase leek Hoek een punt over te houden aan de ontmoe ting met de titelkandidaat, maar boog het in de slotminuut alsnog het hoofd (3-2). Daarna vond een deel van de Noordwijk-aanhang het nodig om naar Alexander Embrechts te spugen en trainer Jannes Tant een klap op zijn achterhoofd te geven. Terwijl de adrenaline nog door de lichamen spoot, liepen de spelers en begeleiding van Hoek na het laatste fluitsignaal teleurgesteld het veld af. Een aantal spelers was al bijna in de kleedkamer toen er naar verdediger Embrechts werd gespuugd, terwijl hij voor 'kut-Belg' werd uitgemaakt. Jan nes Tant kreeg een klap op zijn achter hoofd en zijn muts werd van zijn hoofd getrokken en weggegooid. „Het sloeg helemaal nergens op", zei Kyle Doesburg, die samen met een aantal medespelers meteen reageerde. Net als onder anderen Brian Meulmeester en Armand Doka kwam Doesburg op voor zijn ploeggenoot en trainer. De rust keerde snel terug terwijl de daders, die geen al te hoog IQ_leken te hebben, zich terugtrokken en de ver moorde onschuld acteerden. Het was een opgefokt einde van een middagje voetbal waar weinig mensen op had den gerekend. Het veld van Noordwijk lag 's ochtends onder een laag sneeuw, maar waar alle andere duels in de hoofdklasse A werden afgelast moest er in Noordwijk gevoetbald worden. Na overleg met de burgemeester werd besloten dat de vrijwillige brandweer het veld met water schoon mocht spuiten. Waarom er koste wat kost gevoet bald moest worden werd niet duide lijk, al hoopten ze bij Noordwijk door alle afgelastingen misschien op hon derden extra toeschouwers. Dat viel vies tegen want er kwam maar zo'n NOORDWIJK De selectie van Hoek is verder uitgedund. Na dat Bjarne de Vreeze eind ja nuari overstapte naar Waar schoot, hebben de hoofdklas ser en Esmat Shanwary in overleg besloten het onder linge contract te ontbinden. 'Externe factoren' worden als reden aangegeven voor de breuk. Shanwary kampt al we ken met een knieblessure en huisvesting in de regio was ook een punt van zorg. De drievoudig international van Afghanistan kwam bij Hoek tot vier invalbeurten, waarin hij één keer scoorde (tegen RWH). Hoek is in korte tijd dus twee spelers kwijtgeraakt en daarbij komt dat de toekomst bij Hoek van Leonardo Faioli nog ongewis is. De Braziliaan meldde zich zaterdag af voor de wedstrijd tegen Noordwijk (3-2-verlies) en dat was niet voor het eerst. Leonardo kampt volgens de club met een logistiek probleem. Hij heeft Na Bjarne de Vreeze maakt ook Esmat Shanwary het seizoen niet af bij Hoek geen structureel vervoer van zijn woonplaats Lokeren naar Hoek. Maandag verscheen hij op de training, maar dinsdag en donderdag was hij afwezig. Trainer Jannes Tant was za terdag duidelijk: „Ik steek mijn energie in de jongens die er wel zijn, niet in de jongens die er niet zijn." KARAKTERISTIEK 550 man op het duel af. De aanwezi gen hadden niets te klagen, want ze kregen een enerverend duel en vijf Daaraan ging een overduidelijke overtreding vooraf doelpunten voorgeschoteld. Hoek had het in de openingsfase lastig tegen het op een vroege treffer jagende Noord wijk. De beste kansen waren daarna voor Hoek, dat via Nick de Groote de paal raakte en even later op voor sprong kwam. Nathan Lagrou be diende Guillaume Clinckemailie, die zich knap vrijspeelde en het overzicht hield. Josimar Pattinama rondde af: o- 1. Jordi de Jonghe hield Hoek daarna met een aantal reddingen op de been maar zag er acht minuten voor rust niet sterk uit. Hij wilde een hoge bal pakken waar hij die had moeten stom pen. De aanval van Noordwijk ging verder, Emiel Wendt tikte van dicht bij de 1-1 binnen. Twaalf seconden na rust kwam De Jonghe als winnaar uit een één-tegen-éénduel met Tjeerd Westdijk. De tweede treffer van Noordwijk viel vijf minuten later als nog. Bij een corner stapte De Jonghe naar voren en ging toch weer terug, Wendt kon van dichtbij rustig raak koppen (2-1). Met Armand Doka en Douwe Zee gers in de ploeg - de zieke Birgen Mar tens kon niet invallen - kwam Hoek in de slotfase nog langszij. De Groote zette goed door en troefde linksback Brayen Broeken af, Clinckemaillie schoot de voorzet binnen (2-2). De eu forie was echter van korte duur, om dat diezelfde Broeken in de slotmi nuut aan de tweede paal vrij mocht inschieten: 3-2. Tant was woedend over die treffer. „Daar ging een overduidelijke overtre ding op Reguillo Vandepitte aan vooraf', zei de trainer. „Als de scheidsrechter fluit hebben wij balbe zit en blijft het hier 2-2. Nu baal ik ver schrikkelijk dat we hier verliezen." Hij had een duel op het scherp van de snede gezien, waarin zijn ploeg er al les aan had gedaan, zei Tant. Alleen moest hij ook concluderen dat Hoek over de hele lijn toch kwaliteit tekort kwam. „Noordwijk had veel stoot kracht", had Tant gezien, „maar wij kwamen er een paar keer gevaarlijk uit. In de zone van de waarheid, in en rond het strafschopgebied, zijn wij vaak te onbesuisd. Als we het daar be ter doen, kunnen we wel resultaten boeken." maandag 13 februari 2017 l Judoka Sam van 't Westende (-73 kilo) is zaterdag in de tweede ronde van de Grand Slam van Parijs uitgeschakeld. De Vlissinger, 40ste op de wereldrang lijst, was niet op gewassen tegen de Canadees Ar thur Margelidon, die vijftiende staat. De Walche- naar kwam vlak voor het einde van de partij in een houdgreep terecht en kwam daar niet meer uit. Eerder had hij nog wel Rudolphe Affro uit Ivoorkust geklopt. t Een dag na zijn zege op de korte cross in de Greve- lingecross pakte Erwin Harmes er gisteren nog een zege bij. Na zes keer overstappen in het openbaar vervoer was hij net op tijd om in te schrijven voor de Noord-Aa Polder loop in Zoeter- meer. Na 43 minu ten en 29 secon den won Harmes met meer dan vijf minuten voor sprong op num mer twee Rutger Kramer. Natalie Sinke werd derde op de 5 ki lometer 22 minu ten. Tumultueus slot bij Hoek Barry van der Hooft Noordwijk Noordwijk-Hoek 3-2 (1-1). 18. Josimar Pattinama 0-1, 37. Emiel Wendt 1-1, 71. Emiel Wendt 2-1, 88. Guillaume Clinckemaillie 2-2, 90. Brayen Brocker 3-2. Scheidsrechter: F.E. ter Brake (Dedemsvaart). Gele kaart: Raymond Manu- putty, Rupertho Dorothea, Guy Smith (allen Noordwijk), Josimar Pattinama en Kyle Doesburg (beiden Hoek). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Sa- scha Beshliaha, Alexander Embrechts, Giovanni Siere- veld (78. Armand Doka), Tho mas van Renterghem; Nathan Lagrou (85. Douwe Zeegers), Guillaume Clinckemaillie, Re- guillo Vandepitte; Nick de Groote, Josimar Pattinama en Kyle Doesburg. - Jannes Tant Emiel Wendt was zaterdag met twee doelpunten een plaaggeest voor Hoek. Reguillo Vandepitte (rechts) verliest een kopduel. FOTO ORANGE PICTURES/WJ DIJKDRENT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39