II 94,50 BUSINESS ENGLISH 20 ZE Jan Hoogstrate uit Clinge biedt met zijn bedrijf ballonvluchten aan www. bestenglish. nl Zwevend boven Zeeuwse wateren en polders, of juist over besneeuwde Alpentoppen. Ballonvaarder Jan Hoogstrate uit Clinge ziet de wereld van een bijzondere kant. Exclusieve Lezersreizen Jan Hoogstrate (29) is eige naar van het bedrijfje Jahoo Ballonvaarten en is net terug uit Oostenrijk, waar hij meevloog tijdens een groot ballonevene ment. De liefde voor luchtballon nen zat er al vroeg in.„Ik ging altijd met mijn ouders en broer naar de ballonfeesten in Sint-Niklaas. Toen ik mijn rijbewijs had, reed ik naar elk evenement in de buurt om foto's en video's te maken. Als het mooi weer was en ik zag een ballon, pakte ik mijn fototoestel en reed ik er achteraan om bij de lan ding te zijn." Het leidde uiteindelijk tot een eigen bedrijfje, waarmee hij an derhalfjaar geleden begon. Hij is één van de weinige aanbieders van ballonvluchten in Zeeland. „Veel bedrijven durven het niet aan, omdat het hier vaak hard waait. Ik maak het voor mensen wél moge lijk om in Zeeland een vaart te ma ken. Natuurlijk heb je dan wel meer kans dat de afspraak verzet moet worden vanwege harde wind. Maar ik vind het belangrij ker dat mensen een vaart krijgen naar hun eigen wensen." Naast privévaarten biedt Jahoo Ballonvaarten ook extraatjes aan. Zo kunnen mensen hun geliefde ten huwelijk vragen in het mandje. Zo'n gebeurtenis valt mooi te combineren met Jans an dere passie: fotograferen. Hij maakt tijdens vluchten ook foto's van de omgeving, wat vaak adem benemende plaatjes oplevert. En geen vlucht is hetzelfde, verzekert hij. „Je weet nooit waar je precies zal vliegen en waar je terechtkomt, want je gaat mee met de wind. Dat Ik ga ook niet op een ladder staan, maar in een ballon is het anders, omdat je los van de grond bent is prachtig." Gevaarlijk is het zel den, Jan is nooit bang. „Mensen zeggen vaak dat ze niet in een bal lon durven, omdat ze hoogtevrees hebben. Maar geloof me: ik ga ook niet op een ladder staan. In een ballon is het anders, omdat je los van de grond bent." Toch is er wel een specifiek moment dat Hoog strate nooit zal vergeten. „Die keer in 2015, toen een asielzoeker zich vastklampte aan de buitenkant van de mand en zo mee de lucht in ging... Dat was echt schrikken. Ge lukkig konden ze hem de mand in trekken." De 'ballonmeetings' in het buitenland ervaart Jan als hoogtepunten. Hij trekt daarvoor onder meer naar evenementen in Zwitserland, Oostenrijk en Duitsland. „De meeting in Frank rijk kan ik echt niet missen. Als je daar staat, tussen zo'n 400 tot 500 ballonnen, lijkt het of je je in een zwerm bijen bevindt.In Zeeland voel ik me groot in een ballon, in het buitenland ben je echt klein." Jan maakt met zijn bedrijf zo'n dertig vluchten per jaar. Hij kan er niet van leven. Zijn ballon deelt hij met iemand anders. „Ik hoop ooit mijn eigen ballon te hebben en hier mijn beroep van te maken. Al vraag ik me af of ik er dan nog zo van kan genieten. Nu is het nog vrijheid en ontspanning." Superluxe genieten in Zeeland Vanaf )M arrea PZC ONLINE W\ CURSUSSEN op locatie VERTALINGEN WEBSITE SCREENING juHaross2000@gmail.com tel: 06-12440815 3 dagen Burgh Haamstede Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Q reiskatern.nl maandag 13 februari 2017 PC Wind bepaalt waar je heengaat Gertie De Boey Clinge -Jan Hoogstrate, ballonvaarder Voor Jan Hoogstraate zijn de 'ballonmeetings' in het buitenland hoogtepunten, foto jan hoogstraate Graag stellen we u voor aan het prachtige Grand Hotel Ter Duin in Burgh Haamstede. Het hotel is zo mooi dat u eigenlijk de deur niet eens uit wilt, maar de Kop van Schouwenland zal ook u betoveren. Het strand is maar liefst 17 kilometer lang en behoort tot de zonnigste gebieden van Nederland. De mooie omgeving bestaat uit duinlandschap, bossen en natuurlijk het strand. Zierikzee is uw bezoek meer dan waard. Dit prachtige stadje heeft leuke winkels, vele monumenten maar ook een mooie jachthaven. Andere aanraders zijn Deltapark Neeltje Jans en de leuke stad Middelburg. Grand Hotel Ter Duin (4*) ligt in Burgh-Haamstede, aan de voet van de Zeepeduinen en op fietsafstand van het brede Noordzeestrand. Gasten worden hier verwend met eerlijke streekproducten, oprechte aandacht en een prachtige ambiance geïnspi reerd op Art Nouveau. In de prachtige wellnessruimte kunt u in alle rust ontspannen. Er is een zwembad, een Finse sauna, een infraroodsauna en een Turks stoombad. Echt een heerlijk verwenhotel. Inbegrepen: Ontvangst met een welkomstdrankje 2 x overnachting in een comfort suite 2 x ontbijtbuffet 1 x culinair 3-gangen diner (aankomstdag) Gebruik van Turks stoombad, Finse sauna, zwembad en fitnessruimte Wandelroutes door boswachterij Westenschouwen Gebruik van WiFi i i ijl' i iKÜ'll1 I Prijzen 3 dagen t/m mrt.,nov. en dec. 94,50 p.p. apr., mei, sept. en okt. €109,50 p.p. juni €129,50 p.p. juli en aug. €149,50 p.p. Toeslag aankomst vrijdag of zaterdag: 10,00 p.p. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Toeslag alleengebruik: 30,00 p.n. Verblijfstoeslag: 2,50 p.p.p.n. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Geldig m.u.v. feestdagen Meer informatie en boeken: Ga voor Superluxe genieten in Zeeland naar onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1701 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744 hotelar hotelarrangementen REAGEREN OP DE WEBSITE Nu de PZC een nieuwe web site heeft, is een aantal zaken net iets anders dan voorheen. Zo blijken sommige mensen op zoek te zijn naar de dage lijkse Stelling. Die heet voort aan 'Poll', u vindt hem onder het blokje 'Meest gelezen' op de homepage. Ook blijken sommige bezoe kers even te moeten zoeken naar de mogelijkheid om een reactie op artikelen te plaat sen. Dat kunt u doen door in een artikel op de knop 'Reac ties' te klikken, direct onder de eerste alinea. De voor waarden zijn overigens niet veranderd; maak u bekend en hou het netjes, dus geen ano nieme reacties of scheldpar tijen. ONLINE TOP 5 1. Twee doden en drie zwaar gewonden bij ongevallen in Zuiddorpe en Wolphaartsdijk 2. Zwaargewonde bij ernstig ongeval Aagtekerke 3. Restaurant De Houtzaag- werf nieuw leven ingeblazen 4. Man bedreigt hulpverleners in Terneuzen 5. Burgemeesterskandidaat Gent stapt op door Publipart- schandaal Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie Vertrek: t/m december 2017 2 nachten Grand Hotel Ter Duin Zeeuwse verwennerij Strand en duinlandschap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20