€100 Weer grote drugsvangst Twee doden in Zeeuws verkeer Innovatie en verbetering van onderwijs Walcheren Piet Keizer 1943-2017 KLOETINGE De politie heeft gis teren op de Wrangeweg in Kloe- tinge opnieuw een grote hoeveel heid grondstoffen voor het produ ceren van synthetische drugs ge vonden. Donderdag nog werden grondstoffen voor 1 miljard xtc-pil- len aangetroffen in een trailer in Rilland. De materialen, waarvan vermoed wordt dat ze waren bestemd voor de productie van drugs, werden aangetroffen in een kleine witte vrachtwagen. Een voorbijganger meldde rond 09.00 uur bij de poli tie dat de vrachtwagen geparkeerd stond langs de Wrangeweg, in de polder in Kloetinge. De Wrange weg is een verbindingsweg tussen de Spaanweg en de Abbekinderse- zandweg en is uitsluitend voor fiet sers en bestemmingsverkeer. Toen de politie een kijkje nam, bleek dat één van de achterbanden van de vrachtwagen lek was en dat de Mercedes in Utrecht is gestolen. Bij het weghalen bleek de onbe kende, zware lading uit grondstof fen voor synthetische drugs te be staan. De recherche onderzoekt de herkomst van de materialen en de vrachtwagen. Volgens D66-lijsttrekker Pechtold is het geld nodig om klassen te ver kleinen en kinderen met leerach- terstanden te helpen. Ook moet het werk van leraren aantrekkelijker worden. Zij moeten minder tijd kwijt zijn aan admini stratief werk en juist aandacht kun nen besteden aan de kwaliteit van hun lessen. D66 wil alleen hiervoor al 1 miljard euro uittrekken. Pechtold denkt dat dit op termijn het lerarentekort kan ondervangen. „De meeste leraren klagen niet als eerste over hun salaris, maar over te weinig tijd en ruimte voor hun be roep. Als we het vak aantrekkelijk maken, gaat dat effect geven." De D66-leider ziet een groeiende tweedeling in het onderwijs tussen kinderen uit welvarende gezinnen en die uit minder vermogende. „Het is bijna overerfelijk. Als je in het verkeerde postcodegebied ge boren wordt, sta je al achter. Heb ben je ouders een taalachterstand, dan hebben hun kinderen hele maal een probleem. Daarom willen we voorschoolse lessen en 'maat werk' voor achterstandsleerlingen én toptalenten. Er wordt nu ge woon te weinig gedaan." D66 wil ook dat klassen uit maxi maal 24 leerlingen gaan bestaan en pleit er verder voor dat peuters van 2,5 jaar meer voorschoolse les krij gen om leerachterstanden tegen te gaan. Pechtold erkent dat het Neder landse onderwijs tot de top van de wereld behoort, maar wil 'concur rerend blijven'. P8 VLISSINGEN Het verkeer heeft in het afgelopen weekend twee levens geëist in Zeeland. Bij ongevallen in Wolphaartsdijk en Zuiddorpe kwamen zaterdag tegen midder nacht respectievelijk een 19-jarige man uit Zierikzee en een 39-jarige man uit Terneuzen om het leven. Beide bestuurders overleden ter plekke aan hun verwondingen. Drie andere mensen raakten bij het ongeluk in Zuiddorpe gewond. Ook in Terneuzen, Middelburg, Bruinisse en Aagtekerke raakten zaterdag mensen (ernstig) gewond in het verkeer. »P2 Nieuwsmedia Een geniale linksbuiten, met soms zijn nukken r Meer dan 10.000 mensen bevolkten gisteren Hulst om de Vestingcross van dichtbij mee te maken. De liefhebbers kregen een masterclass veldrijden voorgeschoteld van Mathieu van der Poel. beleven korting p.p. Meer reizen. Meer Kra s. n l/ko rtingsdagenofbei 0900-9697 70 cpg D66:4,5 miljard voor scholen D66 wil 4,5 miljard euro be schikbaar stellen voor verbete ring van het onderwijs en voor innovatie. Dat kondigt partij leider Alexander Pechtold aan in een interview met deze krant. Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag maandag 13 februari 2017 6°C Volop zon bij oostenwind pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 SPORT23 jV - P16, SPORT 12 A»-™* Ziekras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1