Trekkertrek Aagtekerke wil graag een tweede wedstrijdavond erbij Wijktijd komt met eerste avondeditie 18 WALCH Waterdoorlaat in Krabbenkreekdam werkt Twee maanden geleden is de water doorlaat, die moet zorgen voor eb en vloed in het natuurgebied, op nieuw geopend. Zout Oosterschel- dewater stroomt sindsdien het na tuurgebied in en uit. In december 2014 ging het door- laatmiddel voor het eerst open, om twee weken later weer dicht te gaan. De oorzaak: hevige bodem erosie aan de Oosterscheldezijde. April 2015 volgde een tweede po ging. Niet veel later bezweek een dam aan de zijde van het Ramme gors. Die dam moet zorgen dat er voldoende water in het gebied ach terblijft. Eind vorig jaar durfde aan nemer Van Oord het na lange tijd weer aan. De bodem aan de Ooster scheldezijde is verstevigd en een waterdoorlatende dam reguleert het waterpeil. Bodem De eerste resultaten zijn positief, zegt omgevingsmanager Anton van Berchum van Rijkswaterstaat. „We zitten nog in de inregelfase. Dat be tekent dat we nauwlettend in de gaten houden wanneer de schuiven in de doorlaat open en dicht gaan. We zien volop vogels naar voedsel zoeken, zoals de steltloper en zwarte ruiter Ook monitoren we met sensoren de waterstand in het gebied." Hoe het met de bodem aan de Ooster scheldezijde is gesteld, moet nog worden onderzocht. Naar verwach ting is het probleem met de bo demerosie getackeld. Volgens Van Berchum komt de verzilting van de natuur nu pas op gang. „Het duurt even voordat het water zijn weg vindt. Het gebied is nog volop in ontwikkeling. Wel zien we kreekjes ontstaan op de plek waar we een gronddepot heb ben afgegraven. Op die manier ont staan slikken en schorren zoals we het hebben bedoeld." Toch duurt het herstel langer dan verwacht, zegt Van Berchum. Oor zaak is het voor lange tijd sluiten van de doorlaat vanwege de herstel werkzaamheden. Toch kan het nu rap gaan. „Bodemdieren reageren relatief snel op de verandering van zoet naar zout. Dat trekt vogels aan." Voedsel Ecoloog Sander Terlouw van Staats bosbeheer ziet volop beweging in het gebied. „De strandplevier heeft al gebroed. We zien volop kustvo gels naar voedsel zoeken, zoals de zwarte ruiter en de steltloper. Het ondiepe water is ideaal voor deze soorten. Viseters zien we ook, zoals de lepelaar en de zilverreiger. Die komen af op slikken en schorren. Een uitgelezen plek voor het van gen van garnalen." „De vrijdagavond erbij, dat zou mooi zijn", zegt bestuurslid Wim Houmes van de stichting. „Vorig jaar hebben we ook weer een stuk of dertig inschrijvers moeten te leurstellen. Jammer hoor. We zitten nu op de zaterdag echt aan het maximum. Vandaar die vrijdag avond als extra wedstrijdavond. Op zondag kan dat niet. Dat respecte ren wij." De stichting heeft een evene mentenvergunning voor één dag. „We hebben nu officieel een aan vraag ingediend voor die extra avond." De gemeente geeft aan dat de aanvraag voor de groei in behande ling is. Het college van burgemees ter en wethouders moet zich daar nog over buigen. Houmes: „We willen echt groeien. Meer klassen erbij. Maar ook een uitgebreider programma. Het moet een evenement voor de hele familie zijn. Met kinderactivi teiten en lekkere hapjes en drank jes. We hebben dit jaar ook een nieuwe cateraar, het Kasteel van Ba tavia uit Westkapelle." Lachend: „Nieuwe gezichten, nieuwe wet ten. En dat klopt. Het eten wordt uitgebreider, in de vorm van een culicaravan. Het Kasteel snapt ons heel goed." Vorig jaar november reisde een clubje vrijwilligers af naar het TT Circuit Assen om tribunes op te halen. Houmes: „Zij vervin gen hun tribunes en wij mochten een deel gratis meenemen. Zo'n duizend stoeltjes. Nu maar zien dat we die ook in elkaar zetten. De mo torcross, een week na de Trekker trek, kan ook gebruikmaken van de tribunes." De posities van de wedstrijdba- nen is aangepast. „Eén baan laat de boer van wie we het weiland ge bruiken braak liggen. Die hebben we september vorig jaar al gerepa reerd en gedraineerd." Het spreekuur Wijktijd is nu al een paar keer overdag gehouden. Vanaf het begin hielden de wijkmanager en de wijkagent de mogelijkheid open om het spreekuur ook op an dere tijdstippen te houden, zodat meer mensen er terecht kunnen met vragen, klachten, sug gesties of complimenten. Wijktijd wordt gehouden in het grand café van het wijkcentrum Palet, aan de Johan van Reigersbergstraat. Het spreekuur komt voort uit de samenwerking van gemeente en politie met bewoners om de leef omgeving te verbeteren en de be trokkenheid van inwoners bij hun wijk te vergroten. Het gaat zowel om fysieke aandachtspunten zoals groen, verkeer en vernielingen, als om sociale kwesties, zoals overlast en burenruzies. Bewonerstijd Middelburg-Zuid was de eerste wijk die zo'n spreekuur van ge meente en politie kreeg. Inmiddels vindt zoiets ook plaats in Arnemui- den. Daar heet het Bewonerstijd. Het eerstvolgende spreekuur is op vrijdag 10 maart van 11.00 tot 12.00 uur. IN DE REGIO Contact middag stomadragers Cursus 3D- tekenen bij FabLab Geloofs- opbouwende bijeenkomst MIJN DORP, MIJN STAD maandag 13 februari 2017 WA Eindelijk verzilting van Rammegors Bij de verzilting van het Ramme gors bij Sint Philipsland waren er tot nu toe vooral tegenslagen. Bodemerosie en een wegge spoelde dam teisterden het mil joenenproject. Nu is er positief nieuws. De waterdoorlaat in de Krabbenkreekdam functioneert. Het bodemleven herstelt, en kustvogels strijken weer neer. Timo van de Kasteele Sint-Philipsland - Sander Terlouw, ecoloog Het is een wens die Stichting Trekkertrek Aagtekerke al langer koestert: groeien naar een twee daags evenement. Annemarie Zevenbergen Aagtekerke Het spreekuur van gemeente en politie in Middelburg-Zuid krijgt nu voor het eerst ook een avond editie. Die vindt plaats op dins dag 21 februari van 18.30 tot 20.00 uur. Maurits Sep Middelburg MIDDELBURG De Stomavereni ging houdt dinsdag 14 februari een contactmiddag voor mensen met een stoma en hun naas ten. Bezoekers krij gen veel informatie over leven met een stoma. Voor de bij eenkomst stelt SVRZ zaal de Uit kijk in 't Gasthuis in Middelburg ter be schikking. De aan vang is om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. MIDDELBURG N FabLap Zeeland in Middelburg start dinsdag met een cursus 3D-tekenen. In drie uur leren de deelnemers de basis van de open source 3D-teken- programma's Vectr of Sketchup. Er wordt op 18.00 ge start. De kosten bedra gen 50 euro. Opge ven kan via dezb.nl/fablabzee- land. OOST-SOUBURG Aglow houdt dins dag een geloofsop- bouwende samen komst in Oost-Sou burg. Aanwezigen zingen met elkaar en Anneke van de Pol houdt een le zing. Na afloop is er de mogelijkheid tot een persoonlijk gebed. De bijeenkomst be gint om 19.30 in de Ark aan Oranjeplein 2 in Oost-Souburg. Meer informatie op aglow.nl. RITTHEM In Klein Theater De Verwachting in Ritthem wordt op vrijdag 17 en vrijdag 24 februari de jaarlijkse foto- en film presentatie gehouden. Wim de Meij neemt de bezoekers mee in de geschiedenis van het dorp Ritthem. Hij doet dat aan de hand van historisch film- en fotomateriaal. De pre sentatie start op vrijdag 17 februari om 13.00 uur en op vrij dag 24 februari om 19.30 uur. De toegang is gratis. Wel wordt een bingo en verloting gehouden, waarvan de op brengst naar Stichting Ons Dorpsleven Ritthem gaat. DOMBURG Hal Gemeentehuis, Traverse 1, 09.00- 17.00 uur-Ten toonstelling De verre reis van het Veerse vissertje door Dieuwke Par- levliet KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal Ons huis, Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge- zelschapspellen MIDDELBURG Archiefcafé Zeeuws Archief, 09.00-17.00 uur - Expositie over toerisme op Wal cheren; Stations straat 15,13.30 uur - Start cursus Kunstgeschiedenis Jugendstil; Cinema Middelburg, 18.30 uur - Vertoning Walking Distance OOST-SOUBURG Gymzaal Tweemas ter, 16.00-17.00 uur - Kleutergym; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur - Activiteit GALM, VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picassoplein 120- 126, 09.00 uur- Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakke- laarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen FOTOPRESENTATIE RITTHEM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18