Met Jos van Veldhoven een plusje extra 17 hoteldeal.nl i voor meer informatie I C088-0331506 SEANGE parkeerterrein, privé en open baar, zijn ze te vinden. Sommigen hebben het druk, zoals Van Mige rode, anderen hebben nauwelijks iets te doen. Als in de stad de nieuwelingen De ene keer stuur ik zwartkijkers weg, dan weer wijs ik het verkeer de weg aan hun wedstrijd zijn begonnen is het nog relatief rustig voor de rege laars. Wie in de ochtend komt, heeft de parkeerplekken voor het uitzoeken. Van de overloopterrei nen buiten de stad maakt slechts een enkeling gebruik. Vanaf een uur of twaalf komt een gestage stroom toeschouwers op gang. De grote meerderheid bestaat uit Vlamingen en loopt linea recta door naar het wedstrijdterrein en laat de verwarmde terrassen in de stad links liggen. Dat zal na de koers overigens wel anders zijn. Met hun vlaggen laten Vivianne van Veldhoven en Walter Canters uit Ekeren er geen misverstand over bestaan. Zij zijn grote fans van wielrenner Wim Meeusen. Zater dag waren ze nog in Middelkerke, zondag zijn ze in Hulst. Ze hebben nogal moeten zoeken voor een par- keerplekje. „Het stond slecht aan gegeven. Ik denk dat we heel Hulst gezien hebben. Maar gelukkig is Hulst niet zo groot." André van Rossem en Lisette Vandenbossche staan in het cen trum, vlak bij het tot wielerdorp ge transformeerde's-Gravenhofplein. Ze moeten op de hoek van de Steenstraat en de Van Waesberghe- straat auto's begeleiden. „We zijn vanochtend om 6.40 uur vertrok ken uit Lokeren", vertelt Vanden bossche. De hele dag staat het duo in de kou de wacht te houden op hun kruispunt. „Of het goed be taald wordt? Een broodje en koffie", lacht Van Rossem. De twee zijn lid van de Lokerse Seingeversclub. „Wij zijn hier met zeventig vrijwil ligers. We doen dit een paar keer per maand. Ik vind het mooi om zo overal te komen en in contact te ko men met sportmensen." De koraal Mit Fried und Freud ich fahr dahin, was het thema. De tekst hoort bij het bezoek aan de tempel waar Simeon het kind Jezus ze gende. Hij heeft toen gezegd dat hij in vrede en met vreugde heen zou gaan en dat de dood zou zijn als in slapen. Dat diepe geloof kwam over in hemelse muziek. In de ijskoude kerk kwam de mu ziek weldadig binnen sijpelen. Als toehoorder zoog je de klanken op en alles voelde weldadig. De uitvoe ring was heel intens en intiem en daar word je echt gelukkig van. De samenstelling van de muziek werken was heel knap. Na het pië teitsvolle Gregoriaanse Nuncdimit- tis, gezongen door twee tenoren en twee bassen staande in een kleine kring, bracht de sopraan de een stemmige melodie Mit Fried und Freud ich fahr dahin, van Maarten Luther en daarna zongen solisten en repiënisten polyfone zettingen van Johann Walter en Johann Her mann Schein. De cantate Sehet, uiir gehen hinauf gen Jerusalem BWV159 van Johann Sebastian Bach en de andere composities sloten naadloos aan. Bas Drew Santini en altus Clint Van der Linden brachten de emotie van de tocht naar Jerusalem en het vooruitzicht van het lijden en de kruisdood goed over. Santini heeft een bescheiden volume en Van der Linden zingt met een strakke, zui vere sterke altstem. Wat een prach tige altus, met een vibratoloze stem zorgde hij voor een juiste ontroe ring. De sopranen Amaryllis Diel- tiens en Elisabeth Hermans over tuigden volledig met hun koraal zang in de aria van de altus. De can tate Fried- und Freudenreiche Hin- fahrt van Dietrich Buxtehude was een uitgebalanceerde compositie waarbij de bijdragen van traverso en oboe prachtig kleurden. Het concert leek gesneden op de kwali teit van de altus die ook mocht ex celleren in de slotcantate Mit Fried und Freud ich fahr dahin BWV 125 van J.S. Bach. De partijen van de blazers en de violen, de constante kwalitatieve begeleiding van de basso continuo en de samenklank van de vocalisten maakten van dit concert iets speciaals. Met een lei dende Van Veldhoven krijgt Bach Plus een plusje extra. 3 dagen Van der Valk Kasteel hotel nabij Quedlinburg beüipa^ coremdon maandag 13 februari 2017 geeft seingever gezag -Hugo van Migerode, seingever Nathalie Hoefnagels uit Hulst staat bij de camper van haar idool Mathieu van van der Poel. Haar chihuahua Natto heeft ze een trui in de kleuren van de Ne derlands kampioen aangetrok ken. FOTO CAMILESCHELSTRAETE Er zijn concerten waar je hele maal in gezogen wordt. Het can tateconcert van BachPlus met Jos van Veldhoven als dirigent was er zo een. De uitvoering was integer en sereen. De muziek kwam puur over. Jeanette Vergouwen Aardenburg Recensie Cantates van Bach e.a. Door BachPlus o.l.v. Jos van Veldho ven. Gehoord zondag 12 februari in de Sint Baafs in Aardenburg. Van der Valk Parkhotel Schloss Meisdorf 2 overnachtingen in Chalet Ludwig •y Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel Vrij gebruik zwembad en sauna Tip: bezoek Quedlinburg of Falkenstein Hoteldeal.nl/K02131 r Vivianne van Veldhoven en Walter Canters (met vlaggen) uit Ekeren. fotoca MILESCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17