R /7 if - n 13 ANGELA KIJKT BOEREN Ingrid Horst is even in Nederland. Ze praat openhartig over de breuk met boer Johan uit Denemarken. 'Ik heb er zoveel verdriet van, maar geen spijt'. Ik was al fan van boer Mare uit Zambia, maar na gisteravond helemaal. Chagrijnig wor den van 829 brieven, hoe mooi is dat? Door de bomen het bos niet meer zien, bang zijn om de verkeerde keuzes te maken; en dan zegt me neer met een stalen gezicht dat hij geen perfec tionist is. Tuurlijk Mare, maar wij kijkers weten inmiddels wel beter. Geeft niks hoor, die iet wat verlegen glimlach op je sexy kaken maakt alles goed. Sorry mensen, ik liet me even gaan. Normaal vind ik de brievenaflevering zo'n beetje het saaiste onderdeel van een seizoen Boer zoekt Vrouw. Een stel boeren dat verdiept zit in een stapel post levert nu eenmaal veel minder interessante gespreksstof op voor bij de koffieautomaat op maandagmorgen dan pijn lijke stiltes of onhandige opmerkingen bij de speeddates. Maar dit keer was het anders. Het viel me op dat het karakter van de boer zo goed was af te lezen aan de manier waarop hij zijn stapel (of het stapeltje) te lijf ging. Marc die dus volledig in paniek raakte en vertwijfeld pakketten heen en weer schoof. Import-Canadees Riks (36 brieven) die eerst las en toen pas de foto's bekeek. 'Trotse man' Olke uit Texas (206 brieven) die het juist liever andersom deed en de ultieme keuze aan zijn zussen overliet. Dan moet het vertrouwen wel heel groot zijn, want desinteresse was het heus niet, toch Olke? De aandoenlijke Herman uit Frankrijk die maar bleef herhalen dat hij zich niet kon voorstellen dat er 40 leuke meisjes op hem hadden geschreven. Maar ja, ze noemden wel zijn naam en er deed nu eenmaal geen an dere Herman aan het programma mee. Hoe schattig! En dan David uit Roemenië (88 brie ven), die volgens mij bij elke mooie zin spon taan een beetje verliefd werd, zolang de schrijf ster tenminste niet over paarden begon. Ik ben benieuwd hoe dit diverse maar leuke clubje boeren zich komende weken gaat ont poppen. Of het wat gaat worden op die boerde rijen in den vreemde. En naar de briefschrijf sters trouwens. Ik moest een beetje gniffelen om die ene vrouw van Riks die haar ogen zat op te maken in haar voorstelfilmpje. Hoe lang zou ze dat volhouden, vroeg ik me af, in de middle of nowhere in Canada? Volgens mij heb je daar meer aan een hobbezakkerig maar warm fleece- vest dan aan oogschaduw en mascara. Maar ja, eerst maar eens zien of ze volgende week door de speeddates rolt. Het is dat die al opgenomen zijn, anders zou ik de dames nog een tip meege ven: neem een doos frikandellen mee, daar scoor je duidelijk bonuspunten mee bij boeren die al een tijd in het buitenland wonen. Ingrid (56) zit aan de keukentafel van Jan en Pauline in Friesland. Inderdaad, boer Jan uit seizoen 3 van Boer zoekt Vrouw. Het zijn dierbare vrienden en daar logeert ze, nu ze een weekje in Nederland is vanwege de start van een nieuw seizoen Boer zoekt Vrouw. Ze heeft gemerkt dat ze altijd op haar BZV-fami- lie kan terugvallen. Ze at laatst nog met Hetty, de ex-vriendin van boer Geert en met Jos en Dycke gaat ze ook leuk om. „En de mensen van KRO- NCRV en Yvon (Jaspers, red) vangen me ook heel goed op. Het is allemaal heel warm.'" Dat kan ze eerlijk gezegd ook goed gebruiken. Vlak voor kerst ging haar relatie met boer Johan uit Denemarken uit. „Op zaterdag stond ik de kerst boom op te tuigen, zondagavond brak ik hem weer af." Die breuk was niet haar keuze. En nog steeds worstelt ze met de vraag: waarom? „Dit doet zó zeer. Al zou ik liegen als ik zei dat het als een complete verrassing kwam. Sinds okto ber merkte ik dat er iets was. Ik heb geprobeerd om met hem te praten, steeds weer. Maar hij zat in zijn eigen wereld en ik kon niet bij hem komen. „Hij toonde eigenlijk nergens meer interesse in. Niet in de jonge pups die waren geboren, niet in wat we zouden eten met kerst, niet als ik naar de oorarts was geweest, niet in de kerstboom. Ik was een paar dagen naar mijn zoon in Roemenië ge weest en toen ik terugkwam stond hij niet eens op om me te begroeten. „'Hou je nog van mij?' heb ik hem gevraagd. 'Minder dan jij van mij houdt', was toen zijn antwoord. Natuurlijk heb ik geprobeerd om erachter te komen wat er aan de hand was. Maar ik kreeg geen sjoege. Op een gegeven mo ment heb ik gezegd: 'Wacht even, zo werkt het niet. Als de pupjes straks weggaan, zal ik dan ook maar gaan?' Nou, ik heb nog nooit zo snel ant woord gehad. Dat hij niet van mij hield en ook nooit van mij gehouden heeft. Dat geloof ik ge- Al Jarreau overleden woon niet. Het is natuurlijk zijn manier om van zich af te schoppen, maar ik dacht dat de grond on der mijn voeten wegviel." Ze woont nu bij haar zoon Rick (31), die een paar maanden voor de breuk ook in Denemarken was komen wonen. Ze probeert zo goed en zo kwaad als het gaat haar leven weer op te bouwen. „Al kan ik daar natuurlijk niet tot in eeuwigheid blijven wonen." Johan houdt momenteel elk contact af, tot haar grote verdriet. Terwijl er nog een hoop praktische en financiële zaken zijn te regelen. „Als ik bij hem langs ga, kletst hij overal overheen. Antwoord op mijn vragen krijg ik niet. Terwijl we toch als vol wassen mensen dingen moeten kunnen regelen zoals een verzekering, ons Nederlandse kabel abonnement, de auto." Van zijn familie heeft ze geen afscheid kunnen nemen. „Dat werd niet op prijs gesteld." Natuurlijk heb ik geprobeerd om erachter te komen wat er aan de hand was. Maar ik kreeg geen sjoege Ja, ze is ook boos, maar het verdriet overheerst. Ze moet af en toe even flink haar neus snuiten tij dens het gesprek. „Ik weet gewoon niet wat ik hem heb aangedaan dat hij nu zo doet. Hij zit helemaal in zijn eigen wereld. Hij is terug naar hoe hij de twintig jaar voor mij heeft geleefd. Maar na die drie jaar samen moet dat voor hem toch ook niet zo eenvoudig zijn. En ik houd nog steeds van hem. Ik dacht echt oud met hem te worden." Ze werkt aan een boek, over alles wat ze heeft gemaakt sinds ze in 2013 haar leven in Nederland opgaf en naar haar boer in Denemarken vertrok. „Daar werkten we samen al aan. We hebben zoveel leuke dingen meegemaakt met elkaar. De koning ontmoet bijvoorbeeld. Het wordt alleen een boek zonder happy end. Toch heb ik geen seconde spijt. Dat wil ik ook tegen alle vrouwen zeggen die nu aan Boer zoekt Vrouw Internationaal meedoen. Als ik nu weer hetzelfde gevoel zou krijgen bij een man als bij Johan destijds, ging ik weer. Desnoods naar de Noordpool. Al moet ik voorlopig even niet aan mannen denken, maar dat snap je wel." Paay bedankt voor steun maandag 13 februari 2017 Brieven Angela de Jong is al jaren fan van Boer zoekt Vrouwen schrijft elke maandag een column over de aflevering van zondagavond. Reageren? angela@persgroep.nl i V' A Boer Marc is de nieuwe held. fotokro-ncrv Angela de Jong MUZIEK De Ameri kaanse jazz- zanger Al Jar reau is op 76-ja- rige leeftijd overleden in Los Angeles. Jarreau, die tientallen al bums uitbracht, won in zijn 50- jarige carrière 7 Grammy's. —Ingrid Horst SHOW Patricia Paay heeft via Facebook dege nen bedankt die haar steunden na het uitlekken van een seks- filmpje. Iemand heeft er een carnavalslied op gemaakt: 'Pa- tries Waar Ging Het Nou Mis?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13