Quillermo Peil caan uit Teteringen in de ban van zware ultramarathon 'Weer durven dromen' 14 ZE Oefenen voor een megazware loopwedstrijd in de saharaDaar is Teteringenaar Quillermo Pellicaan momenteel druk mee bezig. Begin april kan hij aan de bak. Voor de foto loopt Quil lermo Pellicaan door zijn straat en sleept een slee aan, verzwaard met 6o kilo. Twee passerende dames in Tete ringen vragen zich hoofdschud dend af'waar dat nou weer goed voor is'. Simpel: hun dorpsgenoot loopt van 9 tot en met 15 april mee in een van de zwaarste hin dernislopen ter wereld, de Mara thon Des Sables (MDS) in Zuid- Marokko. Twee jaar geleden begon het idee te broeien. Eind 2015 hakte Pellicaan de knoop door en ging met zijn trainer Huub van Etten, voormalig surfer uit Oosterhout, zeer gericht werken aan de voor bereiding op deze onderneming. „De eerste drie dagen loop je zo'n 35,40 kilometer. Dag 4 is de koninginnerit, 85 kilometer. Moet je uren in het donker lopen met een koplamp, terwijl je niets of niemand ziet of hoort, be halve wat medelopers. Daarna heb je een rustdag, dag 6 is een 'gewone' marathon (42 km) en dag 7 is uitlopen. Kilometer of 20." Ja, uitlopen noemt hij dat. Bij de MDS, waar zo'n 1.200 atleten aan meedoen, ben je bijna volle dig op jezelf aangewezen. Je rug zak met eten, slaapspullen en kleding draag je zelf. De organi satie levert alleen water. Op rantsoen. En elke dag staan er bij de finish achtpersoons be doeïenententen om te overnach ten. Het klinkt bizar, zeker als je de voorgeschiedenis hoort van de bijna 42-jarige commerciële ma nager bij een IT-bedrijf. Zijn ou ders runden een café annex cafe taria in Nieuwendijk. Bepaald geen geschikte grond voor een ultrasporter. „Ik moest eerst niks van sport hebben. Omdat ik lang was, ouder leek, trok ik als 12-ja- rige al op met jongens van 16, die in onze zaak rondhingen en ging meeroken en drinken." Ook op school ging het aan vankelijk niet best, maar via havo en mbo haalde hij zijn di ploma hbo informatica. „Dat studentenleven was ook niet zo gezond. Ik weeg nu 90 kilo bij 1.90 meter, maar ik woog ooit 25 kilo zwaarder en had toen geen spieren." Langzaam maar zeker ging hij gezonder leven. Stopte met roken, ging steeds fanatie ker sporten. „Een echt omslag punt was 2006, mijn eerste halve marathon." Zes jaar later kwam hij in aan raking met de Mud Run, een hindernisloop waarbij je deels door de modder moet kruipen. De eerste keer 12 kilometer, daarna 18, toen 42. „Het werkte Voor duursport is 42 jaar niet oud; het kan een voordeel zijn, als je mentaal sterker bent dan een jonge gast verslavend. Ik deed aan iedere Mud Run mee." Het was niet genoeg. Hij bleef wereldwijd nieuwe uitdagingen zoeken, zowel fysiek als mentaal zware wedstrijden met heroï sche namen als New Dawn, The Unknown, Iron Viking, Gladia tor Run. En dan nu een week de Sahara in. Met 1.200 zielsver wanten. Hij mikt op een plaats bij de eerste 200. „De winnaar zal wel een Marokkaantje van 60 kilo zijn, die de omstandigheden daar gewend is. Het kan overdag 45,50 graden zijn. Zulke jongens lopen 12 kilometer per uur, in clusief pauzes; ik hoop gemid deld 6 per uur te halen." Is met het lopen van de Mara thon Des Sables zijn geldings drang, zijn honger straks einde lijk gestild? „Ik hoop dat mijn vrouw dit niet leest.Er is een soortgelijke wedstrijd in de Bra ziliaanse jungle. En een in Noord-Noorwegen, dus juist in de kou. Punt is; trainen is niet zo leuk. Pas als je ergens naar uit kunt kijken, is het leuk. Dus als ik wil blijven trainen, zal ik tel kens weer een doel moeten heb ben. Bovendien, voor duursport is 42 jaar niet oud. Het kan zelfs een voordeel zijn, omdat je men taal sterker bent dan een jonge gast. En een maatje van me, Jim Malinka uit Bergen op Zoom, is 62. Die doet ook nog steeds dit soort dingen. Dus vrijdag 10 februari 2017 Week lang rennen in de Sahara Quillermo Pellicaan sleept in Teteringen een 60 kilo zware slee voort als voorbereiding op Le Marathon Des Sables. fotojohanwouters/pix4profs Jacques Hendriks Teteringen GA TOCH LEVEN! - Quillermo Pellicaan Quillermo Pellicaan heeft een stichting in het leven geroe pen: Ga toch leven! Hiermee wil hij an deren motiveren. „Ik wil mensen laten inzien dat het leven meer is dan overdag werken en 's avonds op de bank hangen. Men sen moeten weer durven dromen als een kind. Plannen maken en daarvoor gaan. Ik vind het leuk om mijn ver haal te delen, zodat een ander snapt waarom ik dit doe. Vroeger ging ik de hond uitlaten met de auto. En nu loop ik de Marathon Des Sables. Als ik dat al kan, kan een ander het ook." De ultrasporter verzorgt gratis voordrachten voor sportclubs, vereni gingen en woon groepen. Een vol gende stap is het houden van motiva tielezingen voor bedrijven, waarmee hij zijn eigen spor tieve avonturen hoopt te kunnen bekostigen. Daar naast houdt hij se minars over verant woord eten. „Hoe gek kan het gaan, als zoon van een cafetariahou der." gatochleven.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74