VESfiNGSROSS Groene Ster vist uit een rijkgevulde vijver vol bekend talent 13 WAAR GEBEURT WAT? De Vestingcross belooft zondag een groots evenement te worden. Er worden meer dan 7.000 bezoekers verwacht. Wat móét u weten? zs een dag in het teken van de Vesting- cross en dat heeft gevolgen voor met name automobilisten. De organisatie verwacht meer dan 7.000 bezoekers te trekken naar de internationale veldritwedstrijd. Om die duizenden veldritliefhebbers zonder calamiteiten in en uit de stad te leiden, heeft de organisatie vier gratis parkeerplaatsen gecreëerd. Drie daarvan zijn op loopafstand - op iets meer dan twee kilometer van het parkoers in het centrum - en vanaf de parking bij de Gentsevaart in Kapellebrug loodsen shuttlebus sen de gasten naar het evenemen tenterrein. Maar ook aan hen die de Vesting cross vanuit de luie stoel willen vol gen is gedacht. De veldrit wordt live uitgezonden op VTM en Omroep Zeeland, voor naar schatting gemid deld een half miljoen kijkers uit Bel gië en Nederland. Vanaf wanneer zij voor de televisie moeten kruipen? Om 10.30 uur openen de nieuwe lingen de dans, een uur later nemen de junioren het tegen elkaar op en vanaf 13.30 uur betreden de vrouwen elite het parkoers. Om 15.00 uur klinkt het startschot voor de wed strijd van de mannen elite en belof ten, onder wie wereldtoppers Ma- thieu van der Poel en Wout van Aert. Karim Ben Sellam debuteert van avond als vierde official bij een wedstrijd in de eredivisie voor vrouwen. Hij staat leidsman Joost Thoonen uit Oostkapelle bij tijdens het duel ADO Den Haag-PSV. „Hij zit in het talententraject en ik snap natuurlijk volkomen dat hij dus voor die wedstrijd kiest", aldus Benhammou. „Zijn broertje Yous sef is gelukkig een fenomenaal ta lent. Hij traint al twee jaar mee en is in mijn ogen de toekomstig kee per van Groene Ster. Ik denk zelfs dat hij meer in zijn mars heeft." De jonge goalie werd onlangs op genomen in de selectie van Oranje onder-17. „Als hij zich blijft ont wikkelen, zit ook het grote Oranje er zeker in", voorspelt de vertrek kend hoofdcoach. „Hij is zelfs nu al zover dat ik hem op het doel zou durven zetten." Ook Karba bonkt hard op de deur. „Hij doet het goed in onze on- der-23. Hij is een kopie van Abdoe. Die zal er niet bij zijn, omdat hij een knieblessure heeft opgelopen. Dat is voor ons wel een flinke streep door de rekening, want hij was de laatste tijd lekker op dreef." Schijn bedriegt En zo'n speler had Benhammou goed kunnen gebruiken tegen nummer negen WSV/Shoepimp, dat slechts vier punten achterstand heeft op de Vlissingse zaalvoetbal lers. „Ik snap niet dat ze zo laag staan. Er spelen bijna alleen maar ex-internationals, zoals Dick Huls horst en recordinternational Samir Makhoukhi. Maar ook Joey Ngari- gota, van wie je misschien op het eerste gezicht denkt dat hij voor geen poot kan voetballen. Maar schijn bedriegt!" Benhammou denkt terug aan de eerdere ontmoeting dit seizoen, die in een 6-9-overwinning voor de Zeeuwse bezoekers eindigde. Mede door die zege heeft Groene Ster nu wat lucht in de strijd tegen degra datie, al waren ook de twee zeges in de laatste drie duels (5-4 tegen Ho- vocubo en 3-4 tegen HV/Veerhuys) volgens hem erg belangrijk. „Ik ben zo trots op de jongens", bekent hij. „We staan nu zelfs in het linker rijtje. De kunst is nu alleen om dat vast te houden. Ik weet dat we nog pieken en dalen gaan krijgen, maar we zijn 2017 begonnen met een mooie piek. De jongens beseffen dat ze er hard voor moeten werken om in de eredivisie te blijven. En als deze jongens bij elkaar én in de ere divisie blijven, gaan ze volgend sei zoen nog mooie dingen laten zien." VESTINGCROSS HULST Wie zondag een dagje in Hulst wil shoppen en niet even heeft gegoo- geld of er die dag toevallig iets te doen is, zal even slikken bij aankomst in de//jT\ Zeeuws-Vlaamse ijl 1 stad. Die staat |[F mm t 1 name lijk vrijdag 10 februari 2017 Hulst sluit zondag de poorten voor Vestingcross GISTEREN Merijn Casteleyn, veldcross- specialist van de VTM VANDAAG Waar gebeurt wat in Hulst? MORGEN De Zeeuwse deelnemers Bent u van plan zondag de Vesting cross te bezoeken? Open dan de Google Maps-kaart van de PZC op uw telefoon en start de navigatie - voor auto's, fietsers en voetgan gers - naar de parking naar keuze, een van de publieksingangen, de publiekstent of het parkoers. Zie PZC.nl/sport. Groene Ster-coach Hicham Ben- hammou moet het vandaag bij het thuisduel met WSV/Shoe- pimp stellen zonder Karim Ben Sellam en Abdoe Abdenbi. Zij worden vervangen door familie leden. De pas 16-jarige Youssef Ben Sellam - het broertje van Karim - gaat mee als reserve doelman en Soufian Karba - het neefje van Abdenbi - maakt eve neens deel uit van de selectie. Mitchell Minnaard Vlissingen Mitchell Minaard Hulst PARKOERS VESTINGCROSS Publieksingangen Kaartjes in voorverkoop: 10, Aan de kassa: 12 VIP-tent Feesttent voor het publiek Gratis parkeerplaats, Kapellebrug shuttleservice Gentsevaart 21 Gratis parkeerplaatsen, Hulst De Verrekijker Wittebrugstraat Industrieterrein Hogeweg Hennersparkeerplaats voor eliterenners en vrouwen, Hulst 's-Gravenhofplein Rennersparkeerplaats voor De grote publiekstrekkers die zondag aan de start zullen verschijnen (vlnr): Mathieu van der Poel, Sanne Cant en Wout van Aert. fotosanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73