O O) 0) O 12 ZEELANI Droomdebuut voor Van Giesen De Bruijn weer niet in hoofdtoernooi Van der Klooster in selectie Oranje Nancy van de Ven scoort drie op een rij als Zeeuws Sportvrouw van het jaar. Anouk van der Klooster, foto lex de meester Dressuuramazone Marijke van Giesen kende een uitstekend debuut bij de Young Riders. Ze stuurde in de manege van de Jacoba-stichting in Den Dungen in teamproef (Prix Sint Ge orge) de ruin Hexagon's Furious naar de vierde plaats in 64,87 procent. In de individu ele proef (Intermediate I) liep de combinatie uit Schore met 68,48 procent naar de overwin ning. Van Giesen: „Met zo'n debuut kun je al leen maar erg blij zijn. Furious is ook een fijn paard om te rijden en maakt veel progressie. In de Prix Sint George was hij wat gespannen en slopen er wat foutjes in de proef, maar in de Intermediate liep hij heel ontspannen en gaf hij mij weer dat fijne vertrouwde gevoel." In het wereldbekertoernooi driebanden in Turkije wist Jean Paul de Bruijn uit Hulst voor de vijfde keer op rij niet het hoofdtoernooi te bereiken. Het zag er aanvankelijk goed uit voor de Zeeuw, na een prima overwinning op de Colombiaan Jose Juan Garcia, oud wereld kampioen bij de jeugd. De Bruijn won na een formidabele tweede helft van zijn partij, waarin hij met series van 5,5,4 en 6 uit maakte: 40-23 in 24 beurten. Zijn tweede par tij verloor hij echter van de Zuid-Koreaan Dong Koong Kang. De Bruijn had aan een ge lijkspel genoeg gehad, maar kwam daar nooit bij in de buurt. Anouk van der Klooster uit Arnemuiden is door KNVB-coach Jessica Torny opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor speelsters onder 16 jaar. De 15-jarige keepster van JVOZ reist volgende week met de selectie naar Portugal, waar Oranje onder 16 deel neemt aan het Uefa Development Tourna ment. Naast het gastland zijn Frankrijk en Duitsland de tegenstanders in de Algarve. Alle duels worden gespeeld op het complex Vila Real de Santo Antonio. Oranje onder 16 begint op donderdag 16 februari om 16.00 uur tegen Frankrijk. Torny heeft 20 speelsters ge selecteerd. Zaalvoetbal zvvv Dé verrassing van het Zeeuws Topsportgala was gisteravond de uitverkiezing van Hans-Peter Min derhoud tot Sportman van het jaar. De winnaar van de wereldbeker gaf onder anderen Niels Mesu, die in 2016 misschien wel meer harten stal met zijn solozege in de Alterna tieve Elfstedentocht, het nakijken. Minderhoud (43) was al vele ma len genomineerd. Dit was zijn acht ste keer. Maar slechts één keer eer der ging hij met de hoofdprijs terug naar Gelderland, waar hij woont en traint. Vorig jaar dacht hij écht te gaan winnen, maar moest hij de eer laten aan Erwin Mesu. Hij vertrok toen zwaar teleurgesteld uit De My the. Dit keer was weer een Mesu - Niels dus - de grote concurrent. Maar die Middelburger zag zijn no minatie niet verzilverd. Opmerkelijk was dat dit keer Minderhoud verstek moest laten gaan. Hij was met griep thuis geble ven. Hij had zich 's middags afge meld bij de organisatie. Zijn vader vertegenwoordigde hem nu. Die greep nog even terug op het gala van twaalf maanden geleden: dat zijn zoon toen heel graag had wil len 'winnen'. Bij de vrouwen was de surprise minder groot. Nancy van de Ven scoorde al op jonge leeftijd - ze is echt pas negentien - drie op een rij. Eerder werd de Vlissingse motor crossster ook al twee keer uitgeroe pen tot Sporttalent van het jaar. Ze is derhalve een vast gezicht op het podium van De Mythe en zal dat ook nog wel even blijven. Haar car rière heeft namelijk net een We werken er allemaal hard voor en dan ben ik degene die het verneukt enorme stimulans gekregen: ze is toegetreden tot het grote Yamaha- team. Ze is net terug van een trip naar Italië, waar ze in Milaan de ploegpresentatie bijwoonde. „Tot volgend jaar", zei presenta tor Gert van 't Hof toen Nancy van de Ven weer van het podium stapte. Daarvoor had ze verteld dat ze lie ver geen stiltes meer in de auto heeft na een wedstrijd. In 2016 had ze enkele races verprutst, waardoor ze net naast de wereldtitel greep. De familie Van de Ven was dan al tijd enorm chagrijnig. „Dat is ook logisch", stelde de jonge Vlissingse. „We werken er allemaal hard voor en dan ben ik degene die het ver neukt." Misschien net zo'n verrassing als Minderhoud was de prijs van Sportploeg van het jaar voor Oe moemenoe. De Middelburgse rug byers lieten onder anderen de korf ballers van TOP Arnemuiden - licht favoriet - achter zich. Ze be haalden in 2016 de kampioen spoule, een mijlpaal. Volgens Joey Luitwieler, de captain, is het ook een tussenstap. „Nu willen we de landstitel", zei hij, kort voordat hij het clublied aanhief en veel opvol ging kreeg in de zaal. Johnny Hoogerland gaf in Goes het stokje over aan Antwan Tol- hoek. Hij, succesvol geweest en net gestopt, gaf de bokaal voor 'Sport talent van het jaar' aan de 22-jarige Yersekenaar, de coming man in het Nederlandse wielrennen. In 2016 viel hij vooral op met de bergtrui in de Ronde van Zwitserland. Tolhoek reageerde nuchter op de prijs. „Dit is een mooi compliment. Een aan moedigingsprijs. Ik ben nog lang niet zover als Johnny." Bij de aangepast sporters werden atlete Shirley Kerkhove (verstande lijke beperking) en Corné de Ko ning (lichamelijke beperking) ge huldigd. Voor de laatste was het een gevoel van 'eindelijk'. In voor gaande jaren presteerde hij ook al op een hoog niveau, maar greep hij er steeds naast. Maar zijn tijd is mis schien nu aangebroken: hij gaat nog door tot Tokio 2020. Daar wil hij re vanche nemen voor zijn vierde plek in Rio de Janeiro. vrijdag 10 februari 2017 PAARDENSPORT DRIEBANDEN VOETBAL Zondag-vierdeklasser RIA W. komt komend weekend niet in actie. De wedstrijd is verzet na het overlijden van de vrouw van erevoorzitter Walter van Haelst. De voetballers uit West- dorpe zouden het zondag eigenlijk opnemen tegen Patrijzen, dat de zevende plaats bezet in de vierde klasse A. RIA W. staat op de elfde plaats met elf punten uit vijftien wedstrijden. Het achttal van Lammerenburg blijft onge slagen in de hoofdklasse van de Zeeuwse damcompetitie. In de vijfde ronde won het team met 13-3 van Tholen/DSVF. GZC, de be langrijkste concurrent van de Vlissingers, mor ste een punt tegen Aagtekerke: 8-8.ln de on derste regionen deed Souburg de laatste plaats over aan BDV. ZE 19 Er vielen deze week veel doel punten op de veertiende speel dag in de eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws-Vlaande- ren. In vijf duels werd er 49 keer gescoord. Koplo per ARBS kende geen problemen met Unitron (7-2). Can Kiran scoorde vier keer. Concur rent ZVV Hulst had geen kind aan hekkensluiter HE Facility: 8-1. 1 Voor de tweede week op rij boekte ZVVV 1 in poule A van de bedrijfsvol- leybalcompetitie in Terneuzen een makkelijke zege. Was de koploper vorige week nog een maatje te groot voor Stevo Beachvolleybal (3- 0), dit keer had UNPO 1 weinig tot niets in te bren gen. Nadat het in de eerste set 25- 10 was geworden, eindigde zowel de tweede als de derde set in 25-13. In poule B her overde De Hoop de eerste plaats. Dat ging ten koste van Matthijs Indu strial Supplies, dat niet in actie kwam. Dare to Design bezet de tweede plaats. De rugbyers van Oemoemenoe werden gekozen tot Sportploeg van het jaar. foto johan van der heijden Minderhoud: Wint- ie 'm weer een keer en dan is-ie er niet Roeland van Vliet Goes - Nancy van de Ven a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72