De handstand lukt nog niet, maar lopen als een varkentje gaat al wél h F 6 Wethouder denkt na over verdere stappen Het college probeert al weken met het bestuur van het gemeenschaps centrum om de tafel te gaan. Hulst wil het gebouw kopen van het stichtingsbestuur, om voor altijd een einde te maken aan de soap rond Den Dullaert. In de loop der jaren zijn diverse verenigingen uit het gemeenschapscentrum ver trokken vanwege onder meer slecht onderhoud. Het college zou half januari een gesprek met het bestuur hebben over de verkoop. Totté: „Op verzoek van Den Dullaert is dat toen verzet naar 31 januari. Ook die datum is ge- canceld door Den Dullaert. Er is blijkbaar geen bereidheid om dat gesprek aan te gaan. We beraden Zij regeren niet, wij regeren. We doen er alles aan het op de rails te krijgen ons op de verder te nemen stap pen." De mededeling zette kwaad bloed bij onafhankelijk raadslid Jos van Eek. „Ik heb geen vertrouwen dat de wethouder hier na vijfjaar ploeteren nog uitkomt. Zij regeren over ons." Het raadslid opperde zelfs een door de raad gekozen 'commissie van wijzen' als bemiddelaar tussen het college en Den Dullaert in te stellen. Gino Depauw van Alge meen Belang Groot Hulst kwam eerder al met dat voorstel. De overige fracties spraken woensdag wel hun vertrouwen in de wethouder uit, maar hekelden het gedrag van het stichtingsbe stuur. „Het is pure dwarsliggerij van Den Dullaert", vatte Francois Hoefnagels de heersende gedachte samen. Totté sprak op zijn beurt de woorden van Van Eek tegen. „Zij re geren niet, wij regeren. We doen er alles aan dit weer op de rails te krij gen." Ron Lensen, advocaat van Den Dullaert, zegt dat de gesprekken vanwege ziekte zijn afgezegd. Hij heeft een lijst met nieuwe data naar de gemeente gestuurd, maar heeft daar nog niets op gehoord. De vierjarige Pim is de kleinste van de groep, maar laat zich niet ken nen. Vanuit hurkpositie achteruit springen gaat nog niet soepel, maar met hulp van de juf krijgt hij het toch voor elkaar. Bij de handstand schudt hij echter hard met zijn hoofd. „Dat kan ik niet!" Juf Marjan beurt hem op: „Maar jij kan wel heel goed als een varkentje lopen." Knorrend kruipt het jongetje over de vloer. Zijn big smile is weer te- rug.„Kinderen moeten kunnen meedoen met hun leeftijdsgenoot jes", vindt Marjan, die zeventien jaar lang gymlessen gaf op Hulster basisscholen. „Als dat niet lukt, is dat slecht voor hun zelfvertrouwen. Met alle gevolgen vandien." Marjan begint iedere les met bal vaardigheid. „Lessen met kleuters lopen echter altijd anders dan ge pland. Ze doen hun eigen ding." Als er één zijn neus moet snuiten, moeten de anderen ook. Wanneer iemand moet plassen, gaan ze alle maal. Marjan blijft echter lachen. Petra Naessens uit Hulst is tevre den over de lessen van juf Marjan. „Mijn vijfjarige dochter Liz is mo torisch niet sterk. Marjan leert de kinderen te genieten van bewegen. Liz durft steeds meer. Ik geef zelf les op een basisschool en raad ouders aan hierheen te komen als kinderen motorisch niet sterk zijn", vertelt ze. Ondertussen vraagt de juf een jongetje om op handen en voeten te lopen. Eerst loopt hij rechtop, daarna kruipt hij, maar dan heeft hij door wat ze bedoelt. "Grappig dat ze zich op deze manier bewust worden van wat waar zit en wat wat is." Meer informatie: www.face- book.com/KidsGymHulst IN DE REGIO Wagentjes kijken vóór carnaval Protestzanger McMurtry in Porgy&Bess AANLEG ROTONDE BEGONNEN MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag vrijdag 10 februari 2017 Zf- Totté: Den Duilaert wil niet in gesprek Het bestuur van centrum Den Dullaert zegt geplande gesprek ken met B en W Hulst steeds af. Wethouder Adri Totté is het beu en bereidt zich voor op verdere stappen, zei hij woensdagavond tijdens een commissievergade ring. Bob Maes Hulst -Adri Totté, wethouder De gymlessen op school zijn voor sommige kinderen niet vol doende om hun motoriek goed te ontwikkelen, liet een grote groep deskundigen onlangs weer weten. Klopt helemaal, vindt Marjan Bun. Zij geeft kleu- tergym in Sint Jansteen. Gertie De Boey Sint Jansteen A Lekker rennen! Juf Marjan Bun blijft altijd enthousiast, foto camileschelstraete SAS VAN GENT/ KLOOSTERZANDE/ OSSENISSE Het is een mooie traditie: vóór carna val de wagens in aanbouw bekijken en de bouwers aan moedigen. Carna valsstichtingen de Betekoppen (Sas van Gent), de Kloorianen (Kloos- terzande) en d'Os- sekoppen (Osse- nisse) doen dit za terdag. De Bete koppen verzamelen om 13.00 uur in café Reseda. Ze bezoeken onder meer de Leutfa- briek, waar al vanaf 10.30 uur een car- navalskledingbeurs is. Prins Rubens I van de Kloorianen trekt met zijn ge volg vanaf 13.00 uur langs de Kloosterse wagenbouwers. Prinses Margaretha van d'Ossekoppen neemt vandaag én zaterdag een kijkje bij alle ruim 20 wa genbouwers die 5 maart meedoen aan de alternatieve op tocht in Ossenisse. TERNEUZEN Americana-zanger James McMurtry (54, foto) uit Texas, moet gouden tijden beleven, of juist niet. Hij is maat schappijkritisch en moet niks van machtswellustelin gen hebben. In zijn songs klinkt dat door. Wie wil ervaren hoe hij dat doet, moet morgenavond in Porgy Bess in Terneuzen zijn. Hij treedt daar dan vanaf 21.00 uur op met zijn band. En tree vijftien euro. H ABSDALE De voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van de rotonde bij Absdale zijn in volle gang. Zodra de sloten gegraven en de kabels verlegd zijn, kan de daad werkelijke aanleg beginnen. Dat zal naar verwachting rond Pasen zijn. Het is de bedoeling dat automobilisten rond juli over de nieuwe rotonde kunnen rijden. Het verkeersplein komt te liggen in de knik in de Absdaalseweg (N258) vlakbij het gehucht. De verkeersonveilige situaties moeten daarna verleden tijd zijn. foto camileschelstraete AXEL Markt, 11.00-17.00 uur: Museum Het Warenhuis, Land van Axel (woensdag tot en met zater dag); CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Bingo, kaarten; GROEDE Molenstraat 18, 12.00-18.00 uur: Galerie EdeSart, winters ingerichte expositie schilde rijen, sculpturen, fo tografie en modern design (vrijdag tot en met zondag); HULST De Serre, 13.00 uur: Inloopmiddag; Bal- ly's Diner, 21.00 uur: Pré carnavalsparty; KLOOSTERZANDE Woonzorgcentrum Antonius, 14.00 uur: Kleine bingo; Café In den D'Waes, 19.00 uur: Kaarten; OOSTBURG Ledeltheater, 20.00 uur: 'Reis om de wereld in tachtig dagen' door jonge ren toneelvereni ging De Plattelan ders; SAS VAN GENT Westkade 114, 12.30-17.00 uur: In dustrieel Museum Zeeland (woensdag tot en met zondag); De Statie, 18.45 uur: Jeugdschaken; SLUIS Grote Markt, 08.00- 16.00 uur: Week markt; Grote Markt 1,13.00-16.30 uur: Museum Het Bel fort, met ook toren beklimming (woensdag tot en met zondag); Hoog straat 35,13.00- 18.00 uur: Museum Bizarium, museum van bizarre uitvin dingen (woensdag tot en met zondag); TERNEUZEN Parkeerterrein win kelcentrum Zuid polder, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Bellamystraat 26a, 13.00-17.00 uur: KULT-Kunstuitleen, expositie werken Lidy Jacobs; De Kameleon, 19.00 uur: Disco; WESTDORPE Café 't Oude Raed- huis, 19.00-21.00 uur: Inschrijven voor carnavalsop tocht Westdorpe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70