loterij» 'Fout ligt bij het onderwijs, daar mogen ouders niet de dupe van worden' Wethouder Alssema Vestingcross Zeeuws-Vlaamse scholen besloten door een fout de herfstvakantie een week later te plannen dan elders in Zeeland. „Amateuristisch gedoe." 'Alle partijen zijn klaar voor het Energieakkoord' Sanne Cant één van de publiekstrekkers bij internationale veldrit Hulst Zeeuws-Vlaamse ouders balen dat de herfstvakantie dit jaar een week later valt dan elders in Zeeland. Hun kinderen hebben in verschil lende periodes vakantie, omdat broertjes en zusjes naar scholen el ders in de provincie gaan. Sommi gen hebben echt een probleem: zij boekten al een vakantie in de ver keerde week. „Ik ben not amused", zegt een Ter- neuzense vader, die niet met naam in de krant wil. Hij boekte met zijn gezin een vliegreis. „Onze zoon gaat in het buitenland studeren. We willen hem graag bezoeken. We hadden op internet gekeken wanneer de regio zuid herfstvakan tie heeft. En nu horen we ineens dat de herfstvakantie hier een week la ter valt. Wat een amateuristisch ge doe." Chris Dingemanse, directeur van basisschool De Oude Vaart in Ter- neuzen, kreeg twee ouders aan zijn bureau die al een vakantie geboekt hadden. „Ze hadden gekeken naar de landelijke richtlijnen, en kun nen niet meer annuleren." Leerlingen die in Zeeuws-Vlaan- deren op school zitten, hebben in de week van 23 tot en met 27 okto ber herfstvakantie. Dat is een week later dan de kinderen in de rest van Zeeland. Door een communicatie fout tussen scholen ontstond ver warring over de week waarin de va kantie moest plaatsvinden. De fout werd pas ontdekt toen sommige scholen al met de medezeggen schapsraden hadden overlegd en de vakantieweek hadden gecommuni ceerd naar de ouders. De Zeeuws- Vlaamse scholen besloten toen dat de herfstvakantie voor de héle regio een week later plaatsvindt dan in het landelijke advies staat. Scholen willen soepel omgaan met ouders die al een reis geboekt hadden. „De fout ligt bij het onder wijs. Daar mogen ouders niet de Het is lastig, we zijn er niet blij mee, maar we zullen er soepel mee om moeten gaan dupe van worden", vindt Dinge manse. „Ze zullen moeten bewij zen dat ze echt al geboekt hadden en een verklaring van de werkgever moeten overhandigen. Dan gaan we daar niet moeilijk over doen. Ik vind het wel heel vervelend, want dit geeft veel rompslomp." Stede lijke Scholengemeenschap De Rede in Terneuzen geeft een leerling vrij voor een vakantie die al geboekt was. „We willen hier coulant in zijn, omdat het een vervelende si tuatie voor ouders is", laat woord voerder Chris Dreves weten. Maar het Regionaal Bureau Leer plicht (RBL) Zeeuws-Vlaanderen is er nog niet over uit of leerlingen wel vrij mogen krijgen. „Dit is een heel lastige situatie. We zijn hier niet blij mee", zegt coördinator Henk Loof van RBL. Hij heeft nog geen telefoontjes ontvangen. „In principe moeten we hierop hand haven. Aan de andere kant vinden we het ook een belangrijke afwe ging dat ouders hier niets aan kun nen doen." Bert en Addie Schuurs uit Arnemuiden konden gisteren hun geluk niet op. De straatprijs van de Nationale Postco deloterij viel op hun postcode in de Oranje Nassaustraat en dus stond spreekstalmeester Gaston Starreveld (rechts) met een bos bloemen en gouden envelop voor de deur. „We dachten dat het een grap was." It vrijdag 10 februari 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND9 ZEELAND13 Vakantie geboekt, geen vrij Cornelleke Blok Terneuzen -Henk Loof, Regionaal Bureau leerplicht Zeeuws-Vlaanderen V'JFTIGDUIZEN 43M1GC De beer f ve^vViöe, NATIONALE» POSTCODE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68