Het bevalt hier heel goed 50% Tholen wil zicht op alle kinderen uit arme gezinnen KORTING 7 VOEDSELBANKOPEN Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl GOES Ze waren er al een tijdje in bedrijf, maar nu is het pand van Voedselbank De Bevelanden in Goes dan ook officieel ge opend. De vijf verantwoordelijke wethou ders van de deelnemende Bevelandse ge meenten mochten de opening samen ver richten. Voorzitter Paul Colijn is blij met het nieuwe onderkomen. „De routering is beter en mensen hoeven ook niet meer zware kratten te tillen." Ook voor de klanten is het veel prettiger. Zij hoeven niet meer buiten in de rij te wachten. In de afgelopen periode hebben de vrijwilligers bergen werk verzet om het nieuwe pand geschikt te maken voor de voedselbank. „Ik ben daar heel erg trots op", vertelt Colijn. Hij bekent dat hij er wel tegenop zag. „Maar het zijn allemaal vakmensen geweest die hier in hun vrije tijd aan gewerkt hebben." Om hen de eer te geven die ze verdienen is gisteren een plaquette onthuld met daarop de namen. Ook de sponsoren zijn op die manier geëerd. Voor Loek Theunisse uit Hoedekenskerke is het een gruwel. Afgemaaid riet dat in een berm ligt te rotten. Dat past niet in het beeld dat hij graag ziet bij de entree van het dorp. Bovendien ligt de troep ook nog eens recht tegenover de begraaf plaats. Ook al geen gezicht. En wat doe je dan als bezorgde burger: je pakt de telefoon. Theunisse belt eerst naar Waterschap Schelde- stromen. „Daar werd gezegd dat de meeste rommel binnen de be bouwde kom lag en dat het daarom de verantwoordelijkheid van de gemeente was." Het volgende telefoontje gaat naar de gemeente. „Daar zeiden ze in eerste instantie dat ze het gin gen opruimen, maar na een kwar tiertje belden ze terug dat het niet Riet moet eerst geklepeld worden, dan verrot het gemakkelijk door ging omdat het binnen het extensief beheer valt." Daar wordt Theunisse niet vro lijk van. „Riet moet eerst geklepeld worden, dan verrot het gemakke lijk. Maar dat gaat niet want er staat een rij bomen en dan kan je niet omheen manoeuvreren." Ook een telefoontje richting wethou der en burgemeester levert niet het gewenste resultaat. „En toen heb ik u gebeld." En - zoals dat gaat - dan belt de verslaggever met het Waterschap en de gemeente om het verhaal te checken en te informeren naar de reden waarom het riet niet wordt opgeruimd. De antwoorden waren eenduidig: de gemeente Borsele en het Waterschap hebben een af spraak over het maaien en oprui men en hier is volgens deze af spraak gehandeld. Geen speld tus sen te krijgen. Er is ook niet overwogen om in dit geval een uitzondering te ma ken, al toont wethouder Kees Weststrate wel begrip. „Als je dat altijd onderhoudt en het ziet er nu zo uit dan begrijp ik wel dat je zegt dat het geen gezicht is." Theunisse moet het er mee doen, zo lijkt het. Maar dan gaat de telefoon, en hoort Theunisse dat de gemeente de boel alsnog binnen veertien da gen komt opruimen. op de complete bril ongeacht de prijs en uitvoering van de glazen OpiISK 0118-412370 Uit cijfers van het CBS komt naar voren dat in de gemeente Tholen 400 kinderen leven in gezinnen die minstens een jaar moeten rondkomen van een zeer laag in komen. Van hen leven 300 kinde ren zelfs langer in armoede. Voor deze kinderen bestaan al lerlei regelingen, zodat ze bijvoor beeld een fiets, sportkleding of een lidmaatschap van een vereniging kunnen krijgen. Een groot deel van de doelgroep blijft echter ver borgen. De gemeente stelt nu con crete doelen om meer kinderen te kunnen helpen. Dit jaar moet 60 procent van de 'arme jeugd' wor den bereikt, volgend jaar 80 pro cent en het jaar daarop zelfs 90 procent. Het ultieme streven is een bereik van 99 procent. Om meer kinderen te kunnen helpen, wordt de samenwerking met onder meer huisartsen, scho len en maatschappelijke organisa ties vergroot. Zij zien het vaak als eerste als een kind negatieve ge volgen ondervindt van de ar moede in het gezin. Het Rijk trekt dit jaar 100 mil joen euro uit om armoede onder kinderen te bestrijden. Tholen krijgt ruim 92.000 euro uit die pot. vrijdag 10 februari 2017 FOTO MARCELLE DAVIDSE Rottend riet is bron van ergernis Altijd zorgt Loek Theunisse samen met de buurman voor een keurige entree in Hoede- kenskerke. Maar nu ligt de berm van de Waardweg bezaaid met riet. Maaisel uit de naastgelegen sloot en niemand die het wil op ruimen: tot Theunisse het ho gerop zoekt. Melita Lanting Hoedekenskerkse -Loek Theunisse EEN GOEDE BETAALBARE BRIL IS TOCH WAT U WILT WALSTRAAT VLISSINGEN www.tilroe.nl Alle Thoolse kinderen die in ar moede leven, moeten in beeld komen, zodat ze geholpen kun nen worden. Dat is het streven van de gemeente. Rob Paardekam Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64