'A 'We zoeken nog een wandelend blaadje' 9 Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man z'n eigen honk. John Walravens (45) uit Eindhoven heeft een gameroom en thuis bioscoop in het souterrain van zijn woning. nderen kijken op vrijdag avond The Voice Of Holland, i ik speel games of kijk een film hier", vertelt John Walravens over zijn mancave. De ruimte van zo'n zeven vierkante meter heeft al les wat een thuisbioscoop moet heb ben: een HD-beamerscherm, zes Dolby Surround-boxen en een knusse, witte slaapbank. Op de vloer ligt een bruin/witte koeienhuid. Deze mancave is van alle gemakken voorzien: achter een deur ligt de wc en in een ander hok staat een koelkast. Aan de muren hangen gameposters én een voetbalsjaal. „Die heb ik meege nomen toen ik met vrienden in Liver pool was." Raamfolie Walravens wijst naar de ruitjes bo ven de zithoek. „Die zijn afgeplakt met raamfolie die ik bij een autohan delaar vond. Zo blijft het hier donker, net als in een bioscoop." De muur waarop geprojecteerd wordt, met een schermgrootte van 2,75 meter diagonaal, is beschilderd met beamerverf. „Daarin zit een soort gemalen glas voor een betere reflectie", verklaart Walravens. Dat hij een gameliefhebber is, blijkt uit zijn collectie beeldjes uit games als Assassin's Creed en Watch Dogs die op een plankje boven de zit hoek prijkt. „Ik heb de tijd van de Pong en Atari uit de jaren 70 en 80 nog meegemaakt. Nu heb ik hier de PlayStation 4 staan." In zijn jongere jaren wilde Walra vens alle computerspellen die uit kwamen hebben. Nu, met een druk gezinsleven, is hij kritischer gewor den. „Ik speel alleen games waarbij je echt meegevoerd wordt in een ver haal. Jij bent dan de hoofdpersoon in een soort film en bepaalt wat er ge- lk speel alleen games waarbij je echt wordt meegevoerd in een verhaal beurt." Walravens laat wat games zien die hij het liefst speelt, zoals Tomb Raider en Uncharted. Thuisbioscoop De mancave doet niet alleen dienst als gameroom, maar ook als thuisbio scoop. Walravens opent Netflix. „Mooi beeld, hè? En als er een vlieg tuig voorkomt in een film, hoor je hem letterlijk overvliegen." Hoewel hij niet vies is van een potje gamen, benadrukt Walravens dat hij geen game-nerd is. De ene keer brengt hij drie avonden in de week door in zijn mancave, de andere keer komt hij er een maand niet. „Soms zit ik hier met mijn buurman of een vriend te gamen en drinken we gezellig een paar biertjes." Zijn twee kinderen vertoeven er ook graag met vriendjes en vriendin netjes, vertelt de Eindhovenaar. „Tij dens een kinderfeestje kijken ze hier film. Dat vinden ze natuurlijk gewel dig." TUL WANDELENDE TAKKEN vrijdag 10 februari 2017 Af en toe opent John Walravens zijn mancave voor zijn kinderen. „Dat vinden ze geweldig." FOTO KEES MARTENS Souterrain vol vermaak Nathalie Damen Tijl Rijnbout (10) uit Goirle heeft vier ver schillende soorten wan delende takken. Dat heeft gevolgen voor cavia Zwartje. „Daar be steed ik niet zoveel aan dacht meer aan." „Zwartje is fijn om mee te knuffelen, de wandelende takken zijn meer om naar te kijken. Het zijn grote in secten. We hebben twee levende soorten en eitjes van twee andere soorten. Die krijgen we van vrien den of bestellen we op in ternet. We hebben ook ei tjes geruild met dieren park De Oliemeulen uit Tilburg. We wachten nu op de eitjes van de jun glenimf, dat is een hele grote wandelende tak. Het duurt één tot drie jaar voordat ze uit hun ei komen. Tot die tijd liggen ze in een bakje bij de ven sterbank." Flappentak „Ruim twee jaar geleden kregen we de eerste wandelende tak. Dat was leuk. Toen zijn we gaan uitbreiden. Er zijn honder den verschillende soor ten, zoals de PSG1 en de PSG9. Wij hebben ze de bijnamen Flappentak en Knobbeltak gegeven. Af en toe houd ik ze op mijn hand, maar het is ook grappig om ze te zoeken als ze in hun bak zitten. Daar liggen hout snippers in en klimop of bramentakken die ze kun nen eten. Al hebben we niet veel ruimte meer: we zouden graag een wandelend blaadje willen. Maar die zijn lastiger om te hou den." —Stan Schrijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51