"Aéi Getver, schimmel DO Z< I 6 Bijna Valentijnsdag! Kaarten van stille aanbidders, prille of minder prille liefdes: deze standaardjes houden ze klemvast. Om nooit meer los te laten. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipsén een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: schimmel aanpakken UI lij 2. Luipaard 3. Cupcake 1. Rekje 12,50, DE KLUSVROUW Ventileren, ventileren, ventileren Mondkapje en handschoenen vrijdag 10 februari 2017 Zetje geliefde klem 30, A la 3,50, Clayre Eef Het Noteboompje FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Schimmel op het plafond in de badkamer? 'Getver', hoor ik je zeggen. Mijn klanten schamen zich er vaak voor. De grap is dat viezigheid helemaal niet de oorzaak is van een schimmelpro bleem. De boosdoeners zijn onvoldoende ventilatie of een lekkage. Schimmel moet je altijd aanpakken, omdat het ongezond is. Je wilt die heel kleine deel tjes, die voor het blote oog onzichtbaar zijn, niet ina demen. Ze zijn slecht voor onze luchtwegen. De witte blokken van mijn zwart-wit-geblokte-zeil in mijn vorige huurwoning werden ineens steeds grij zer. Poetsen hielp niets. De geur van vocht in huis wekte mijn nieuwsgierig heid. Toch eens onder mijn zeil kijken. Dat was het begin van een lange zoektocht naar de oor zaak van de schimmel die mijn prachtige zeil ver pestte. Symptoombestrijding heeft geen zin. Wacht met schilderen en kitranden en vloeren vervangen totdat je zeker weet dat je het probleem hebt opgelost. Loop je woning na. Zijn de ruimten goed geventileerd, zie je schimmelplekken, ruik je vocht? Laat het er dan niet bij zitten, maar ga op onderzoek uit. O ja, de schimmel op mijn zeil werd veroorzaakt door een lekkende patio. Schimmel is een symp toom en geen oorzaak. Vaak is de ruimte niet goed geventileerd. Van douchen, wassen, drogen en koken komt veel vocht. Zorg ervoor dat dit goed weg kan. Ventileer continu en extra op piekmomenten. Klaar om de symptomen te bestrijden? Bescherm jezelf dan goed. Zorg voor handschoenen en een mondkapje. Sluit de ramen en deuren van de ruimte waarin je werkt. Zo kan de schimmel zich tijdens het schoonmaakwerk niet verder verspreiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48