5 Vrijstaand wonen bij de zee in Zoutelande Toen de tafel voor de serre werd afgeleverd was ik niet zo ste plek van de wereld ben? Maar op het strand vind ik het 's zomers wel veel te druk. Toen ik het toch weer eens probeerde, plonsde er een bal in mijn koffie. Wegwezen hier, dacht ik." Zand Riekie: „Elke bouwvakvakantie be steedde Piet aan het huis. Er kwamen onder andere stenen buitenmuren, dubbele beglazing, een nieuw dak en een bijkeuken. Ook maakten we ex tra slaapkamers. Die voegden we sa men tot grotere ruimtes toen de kin deren uitvlogen." Piet: „Onze zoon en schoonzoons hielpen vaak mee. Dat was fijn en ge zellig." Riekie: „Onze inrichting is landelijk, een beetje Engels." Piet: „Op het parket ligt wel altijd zand." Riekie: „Dat heb je, in de duinen." Relaxstoel Riekie: „Ons pronkstuk is een in leer gebonden statenbijbel, een huwe lijksgeschenk van mijn moeder aan mijn vader. Zij leefden ernaar en voedden ons op met het woord van de bijbel." Piet: „Riekie houdt van oude spulle tjes." Riekie: „Maar de versleten ribfluwe len oorfauteuil van Piet maakt bin nenkort plaats voor een relaxstoel." Piet: „En dan voor de veiligheid eerst maar eens oefenen met de afstands bediening." Piet: „Riekie wil nog weieens opmer ken dat ik geen smaak heb." Riekie: „Piet laat me gewoon lekker gaan." Piet: „Maar toen er plotseling een ta fel voor de serre werd afgeleverd, was ik toch niet zo blij." Riekie: „Ik ben niet zo'n vrouw die alles samen met haar man beslist." Piet: „En toen die tafel er eenmaal stond, moest ik ook nog een oude stoel opknappen." Riekie: „Tja, anders paste die er niet bij. En een man moet een beetje be zig blijven, toch?" Even voorstellen KIJK VERGELIJK vrijdag 10 februari 2017 Het huis waar Riekie opgroeide, verbouwde Piet in de loop der jaren eigenhandig en grondig. FOTO'S MECHTELD JANSEN en efde —Piet Dijkers Piet Dijkers (75), gepensioneerd metselaar. Riekie Dijkers-de Jong (72), gepensioneerd gastvrouw bij zorginstelling Arduin. Piet en Riekie hebben vijf kinderen waarvan er twee zijn overle den. Ze hebben twintig kleinkinderen. Zoutelande Adres: Sloestraat 13 Prijs: €399.000 k.k. Bouwjaar: 1976 Kenmerken: L-vor- mige woon- en eet kamer. Luxe design keuken. Aange bouwde garage en berging. Houten vloe ren. Zeer lichte bo venverdieping met zes dakramen. Twee slaapkamers. Zoutelande Adres: Stormvogel 18 Prijs: €525.000 k.k. Bouwjaar: 1997 Kenmerken: Ruime woonkamer met schuifpui naar duin- tuin met veel privacy.. Open keuken. Vijf slaapkamers, twee badkamers. Vide met televisiehoek. Zoutelande Adres: Sint Jans- kerke 31 Prijs: €399.000 k.k. Bouwjaar: 1960 Kenmerken: L-vor- mige woonkamer, tuinkamer, woonkeu ken, werkkamer. Twee slaapkamers, één met dakterras. Sauna. Tuin met zon neterrassen en vijver. Zoutelande Adres: Bosweg 8 Prijs: €369.000 k.k. Bouwjaar: 1980 Kenmerken: Gelijk vloerse woonruimte. Woonkamer met open haard. Gesloten keuken, bijkeuken. Twee slaapkamers. Vaste trap naar ver dieping. Tuin rondom het huis met tuinhuis. Zoutelande Adres: Timmermans straat 30 Prijs: €398.000 k.k. Bouwjaar: 1931 Kenmerken: Woon kamer met open haard en open slaande tuindeuren. Woonkeuken en werkkamer. Vier slaapkamers. Grote tuin met zomerhuis en zwembad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47