mm 4 Aan de voet van de Zoutelandse duinen, met het ruisen van de zee altijd in de oren, wonen Piet en Riekie Dijkers. Na hun huwelijk in 1964 betrokken zij het huis waar Riekie opgroeide en stichtten er hun gezin. Huizenpaspoort e wind buldert in de schoor steen als we bij Piet Dijkers en zijn vrouw Rie kie aanschuiven. Hun woonkamer kijkt uit op de strandopgang aan de Zoutelandse Duinweg. Riekie woont al haar hele leven in het huis, waar van de geschiedenis terugvoert naar de Tweede Wereldoorlog. Legerbarak Riekie: „Mijn ouders verhuisden in 1947 tnet zes kinderen van Deurne naar Zeeland. Ik was toen drie jaar. Later kwamen er nog drie kinderen bij. Mijn vader was bouwkundig Als kinderen liepen we zo in ons badpakje naar het strand ambtenaar bij de Rijksgebouwen dienst en kreeg toestemming om een Duitse legerbarak van Dishoek naar Zoutelande over te laten brengen." Piet: „De barak werd geplaatst op de fundering van een door de Duitsers afgebroken hotel." Riekie: „Het was een ideale plek voor een gezin met kleine kinderen. We liepen zo in ons badpakje naar het strand. In de duinen stonden bun kers die op zeker moment werden opgeblazen. De werklieden riepen: 'Mevrouw De Jong, zijn de kinders binnen en de luiken dicht?' Mijn moeder stierf toen ik twintig was. Een paar jaar later overleed mijn va der, 53 jaar oud. Ons huis was des tijds nog krap, maar we hielden van elkaar en schikten moeiteloos in. Dit huis is gebouwd op geloof, hoop en liefde." Wegwezen Piet: „Na ons trouwen, in 1964, stichtten we hier ons eigen gezin. Na de geboorte van ons vijfde kind noemden we het De Zevensprong." Riekie: „We hebben altijd aanloop. Staat er weer een kleinkind met vriendjes in de keuken: 'Oma, we ko men logeren'." Piet: „Riekie reist graag, ik niet. Waarom zou ik, als ik al op de mooi- ZOUTELANDE vrijdag 10 februari 2017 K8S Huis van geloof, hoop Paula Koster —Riekie Dijkers De bungalow van Piet Dijkers en Riekie Dijkers-de Jong, op Duinweg 38 in Zou telande, was oor spronkelijk een hou ten legerbarak van de Duitsers. Na de Tweede Wereldoorlog maakten de ouders van Riekie er hun wo ning. Ze woonden er met, uiteindelijk, negen kinderen. Het huis heeft drie slaap kamers, een eetkeu- ken, een woonkamer met serre en een schuur. Piet en Riekie kochten het huis van de erven De Jong in 1964. Prijs: 20.000 gulden. De erfpacht bedroeg 60 gulden per jaar. Inmiddels is dat 9000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46