3 Isabel Provoost staat vanavond in de halve finale van The Voice of Holland. Of ze wint of niet, Isabel zingt door. THE VOICE HALVE FINALE Een doorbraak. Zo omschrijft Isabel Provoost haar performance tijdens The Voice of Holland, vorige week vrijdag. „Het was de eerste keer dat ik bij de liveshows helemaal los kon gaan", zegt de 17-jarige zangeres uit Middelburg. Tijdens het nummer Sweet Goodbyes - opge dragen aan haar beste vriendin Isa - was de emotie voelbaar, tastbaar, hoorbaar in haar stem en haar woorden. Niemand kon er om heen: hier gebeurde iets bijzonders. „Ik ben niet iemand die snel zijn emoties laat zien", zegt ze, thuis in Zeeland, tijdens een van de schaarse momenten tussen de hectische da gen in Hilversum door. De dinsdag voor de op namen heeft The Voice of Holland-coach Sanne Hans het haar nog uitgelegd: dat het mag, je emoties laten zien als je zingt. Dat je er niet bang voor moet zijn. Isabel knoopte het in haar oren, zoals ze alle aanwijzingen direct in zich opzuigt en toepast. Het resultaat was een ijzingwekkende vertolking van Krezips Sweet Goodbyes. Vanavond omstreeks 22.30 uur is de halve fi nale achter de rug. Dan weet Isabel of er verder niks meer komt - of dat het verder repeteren wordt, voor de finale. De afgelopen zes weken bedreef de frêle 17-jarige topsport. Elke dins dag, donderdag en vrijdag - soms ook de woensdag of maandag - naar een hotel in Hil- Ja, dit is zwaar, maar goed te doen. Elke dag schrijf ik alles wat ik moet doen in een schema versum. Van negen tot negen werken aan haar performance. „Zelfs als ik niet in Hilversum ben, is er van alles te doen, zangles of iets an ders. Ja, dit is zwaar, maar goed te doen. Elke dag schrijf ik alles wat ik moet doen in een schema en streep ik af wat ik gedaan heb. Dat geeft mij houvast. Dat geeft rust." Als Isabel vanavond doorgaat naar de finale, zijn er voorlopig alleen de weekeinden om bij te komen. „Zaterdag eerst even niks, dan naar de voetbal. W Oostkapelle. Daar ligt mijn hart, dat is heel belangrijk voor mij. Daarna ga ik met mijn vriend ergens eten of een drankje doen. Echt uitgaan doe ik niet, en altijd op tijd naar bed. Zondag ga ik naar vriendinnen en mijn opa en oma." Ze is zo gewoon gebleven, zegt iedereen. Toch is haar leven al veranderd. „Als ik naar de stad ga, spreken mensen me aan. Ze willen met me op de foto. Ik vind dat leuk, dat ik mensen zo enthousiast kan maken met iets wat ik leuk vind om te doen." Wat als vanavond het doek valt, althans voor The Voice of Holland? „Hoe het ook afloopt, ik ga mijn eigen muziek schrijven en opnames maken. Ik zing graag emotieliedjes - met een tekst die echt ergens over gaat. Voor mij zijn dat liedjes waar ik mijn gevoelens in kwijt kan. Ik hoop dat ik ook voor andere mensen iets kan betekenen met zulke nummers." De Zeeuwse heeft zich aangemeld bij de Rockacademy in Tilburg. Elk jaar melden zich daar zo'n 350 mensen aan - slechts acht worden er aangenomen, vertelt Isabel. Er is daarom ook al een plan B: het conservatorium in Rotter dam. „Ik wil zelf liedjes leren schrijven. Mijn pro bleem is dat ik geen muziekinstrument be speel. Daardoor loop ik na een paar zinnen vast, ook al heb ik een melodie in mijn hoofd. En ik wil een tekst schrijven op een melodie. An dersom vind ik veel moeilijker." Om haar heen twijfelt niemand eraan: Isabel komt er wel. Zeifis ze daar niet zo stellig over. „Ik heb een heel sterke wil, maar niet zo veel zelfvertrouwen in dit soort dingen. Ik zeg nooit dat iets me gaat lukken. Wel dat ik het wil. En dat ik daar alles aan zal doen." Anderen over Isabel: „In havo-3 heb ik haar moeten afremmen. Ze was zo perfectionistisch dat ze op een burn out afstevende. Daar heeft ze geleerd haar pri oriteiten te bepalen en tegenover zichzelf toe te geven: je kunt niet alles too procent doen. Ze koos, ze deed: havodiploma halen en dóór in de muziek." „Ze heeft altijd heel goed geturnd bij MTV. Ze heeft eigenschappen die ervoor zorgen dat ze overal ver in komt. Wij hebben binnen het be stuur een groepsapp. Vrijdagavonds doet die niet anders dan 'pinglpinglping!' In onze maandelijkse nieuwsbrief schrijven we over Isabel. Nu staat er een oproep in aan alle leden, inclusief broertjes, oma's, moeders en ooms: stem op Isabel!" „Ze heeft een enorm muzikaal talent en ze weet heel goed wat ze met haar stem wil. Ik geef haar vocaal-technische tips - zingen hoef ik Isabel niet te leren, dat kan ze al. En het leuke is: zodra Isabel het toepast, werkt het. Ze klinkt natuurlijk, oprecht. Dat is haar kracht." „We zijn in de brugklas vriendinnen gewor den. Begin vierde klas moest ik vanwege ge zondheidsproblemen van school. Isabel heeft altijd voor me klaargestaan. Twee dagen voor de uitzending zei ze: ik ga iets voor jou zingen. Het is een verrassing, maar luister maar naar de tekst. Hiermee wil ik je laten zien hoeveel onze vriendschap voor mij betekent. Toen ik het hoorde, viel alles op zijn plek. Ik kon het niet droog houden. De hele terugweg naar huis heb ik ook gehuild. Zo bijzonder, als ie mand dat voor je doet. Ik voelde me vereerd, voelde een soort trots, een traan en een glim lach tegelijk. Wat heb ik een lieve vriendin. Daar ben ik heel trots op. Wauw." vrijdag 10 februari 2017 GO Isabel vorige week vrijdag in The Voice. FOTO ERIC BROERE I Isabel, die komt er wel Ondine van der Vleuten Middelburg -Isabel Provoost Reginald Peene, oud-mentor van Isabels havoklas op CSW: Janny Vermeule, voorzitter Middel burgse Turn Vereniging: Rob van der Meule, zangcoach Isabel: Isa de Koeijer, de vriendin waaraan Isabel 'Sweet Goodbyes' opdroeg:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3