WIM HOFMAN Het klimmen der jaren SPECIAAL VOOR U ALS LEZER Pon 8 gxooI In de stad R. waar ik nu ben, zijn veel trappen. Soms zijn ze praktisch, dikwijls hebben ze echter een bete kenis. De symboliek van het trappen beklimmen ligt hier voor het oprapen. De mens moet hogerop. De driehonderd kerken hier hebben dikwijls trappen. Het gigantische ge rechtsgebouw kom je niet in zonder de enorme trap te nemen. Er is hier zelfs een Heilige Trap die je op je knieën hoort te beklimmen. Gewoon trapklimmen is echter op zich alleen al een op gave. Na een trede of vijftig is het zover en dan begin ik het te merken. De tred wordt minder ritmisch en opge wekt en dan weet ik: nog even en dan begint het echt, de typische trappenklimpijn. De knieën knikken, de kuiten trillen, het balanceren wordt moeilijker, de gedachten worden ingeperkt. Maar ik zet door met mijn tanden op elkaar. Al houd ik blijkbaar ook wel van ophouden. Ik zou op een muurtje of op één van de traptreden kunnen gaan zitten om te kijken naar het belachelijke aantal treden die ik al gedaan heb. Aan afdalen denk ik maar niet. Ik weet dat, als ik een tijdje ga zitten, de eerste pijntjes veranderen in een ijse- lijke stilzitpijn. Het beste is maar om niet bij deze ongemakken stil te staan en om je niet te veel te verdiepen in de pijn door haar te definiëren en te benoemen als stekende, schrij nende, zeurende, vlammende, zagende, borende, hame rende enzovoorts pijn. Dan benadruk je je lijden alleen maar en existeert de pijn extra indringend. Het beste is te denken aan de buitensporige beloningen die je te wachten staan bij het bereiken van de top: het uitzicht, de troost voortspruitend uit de geleverde presta tie en tenslotte de grijnzende gezichten van degenen die je zijn voorgegaan. m* mm PZC ONLINE Patricia Paay krijgt meer actie dan ik op het moment, you go girl. Hoop dat ik op die leeftijd ook nog zo lekker ga. i NUWEG Hotel Restaurant Jagerhof €99,- Gratis sieraad Bewonder de Lorelei. Proef de wijn. NUWEG exdhiAieft. vrijdag 10 februari 2017 PC De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator UW REACTIE Vlissingen heeft plannen voor een 97 meter hoge woontoren op het Schelde- terrein. David Walvis vindt het niets. 'Wat een ge drocht', reageert hij op PZC.nl. John van Oorschot noemt het op Facebook 'hoogheidswaanzin'. Maar het ontwerp spreekt ook tot de verbeelding. Sven Begthel: 'Het lijkt wel een glas bier.' En John van Oor schot: 'Ik zag er een dikke blow in'. Of dat ook bete kent of het ontwerp hen wel aanspreekt? ONLINE TOP-5 Deze artikelen werden het meest gelezen: 1. Dow en staalbedrijf slaan handen ineen 2. Vlissingen wekt met ei genmachtig optreden woede andere gemeenten 3. Ambitieus plan voor in vulling heel het Schelde- kwartier 4. Arnemuids echtpaar op de valreep in de prijzen 5. Isabel komt er wel TWITTER Mevrouw van Beek @mevrouwvanbeek De uitgelekte seksueel ge tinte videobeelden van Pa tricia Paay (67) veroorza ken commotie op sociale media. De beelden bieden Nederland een podium om de meest uiteenlopende in- haakgrappen te maken. Toch zijn er ook een hoop mensen die La Paay een hart onder de riem willen steken. Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie Hotel Restaurant Jagerhof Kamp-Bornhofen, Duitsland 4 dagen half pension rondvaart over de Rijn van 169 voor Welkom aan de oevers van de Rijn. De Rijn is een bijzondere rivier. Tal van schrijvers en dichters schreven er over. Zangers en zangeressen bezongen dit water in alle toonaarden. Schilders lieten hun pallet spreken. En componisten maakten jubelnoten aan muziek. De Rijn is een fenomeen. Hotel Jagerhof ligt vlakbij de oever in Kamp-Bornhofen, omgeven door de feeërieke wijnheuvels in het stroomgebied van de Midden-Rijn tussen Bingen, Rüdesheim en Bonn. Dit gedeelte van de Rijn staat bekend als de Romantische Rijn. U struikelt er als het ware over de bezienswaardigheden. Het bekende wandelpad Rheinsteig ligt op loopafstand van het hotel. U begrijpt al snel waarom dit gebied sinds 2002 op de Unesco-lijst staat van werelderfgoed. In de directe omgeving vindt u meer dan 40 middeleeuwse, vaak op bergen gelegen burchten. Overal om u heen wordt wijn verbouwd op steile hellingen. Een lust voor uw oog en voor uw tong. Natuurlijk bezoekt u ook de befaamde Lorelei, een 132 meter hoge rots langs de rechteroever van de Rijn bij de Duitse stad Sankt Goarshausen. Op dit punt maakt de rivier een scherpe bocht, waardoor er een stevige stroming ontstaat. De vele schepen die hiervergingen, vormen een rijke inspiratiebron voor legendes en verhalen. U mag het niet missen! Zoals ook het proeven van een glas witte wijn uit de streek tot bijna verplichte 'kost' behoort. Nergens in Europa smaken de druiven zoeter en verrassender. Over het Hotel Restaurant Jagerhof kunnen we kort zijn. Niet trendy, maar ouderwets goed. Hele comfortabele bedden, plus zithoek, televisie en badkamer met douche en toilet. Inclusief gratis wifi in het hoofdgebouw. Het ontbijtbuffet en het diner worden bereid met verse en regionale producten. In de bar van het hotel kunt u 's avonds, na een dag rondzwerven door de mooie omgeving, nog van een drankje genieten. Bijvoorbeeld een droge witte uit de regio. Arrangement 3 overnachtingen 3 x uitgebreid ontbijtbuffet 3 x 3-gangendiner of buffet sieraad EXOAL cadeau welkomstdrankje drank-tegoedbon van €10 per persoon rondvaart over de Rijn, naar St, Goar en terug een klein afscheidscadeautje bij vertrek Voorwaarden Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. 1 kind van O t/m 5 jaar gratis, t/m 11 jaar 50% korting en vanaf 12 jaar 30% korting. Toeslag 1-persoonskamer: €2,50 per nacht. Toeristenbelasting: 2 p.p.p.n, ter plaatse te betalen. Boekingskosten: 15 per boeking. 3"SK''i|'oj Meer informatie en boeken: Ga naar www.nuwegexclusief.nl/iaaerhof waar u direct online uw reservering kunt maken. Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36