Huuralarm voor De Fonteijne Nog veel vragen over lichtgevend fietspad TEHUÜR TE HUUR TE HiWW KORTING 7 T1LROE optiek 0118-412370 www.tilroe.nl CENTRUM VLISSINGEN Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl „Afschuwelijk!" Hans Knuijt, ondernemer aan de Oude Markt, had graag wat stijlvol lers gezien dan de rode raamstickers die ad verteren dat Stichting Spoorwegpensioen fonds nieuwe huurders zoekt voor negen winkels in De Fonteijne in Vlissingen. Ma kelaar Jeroen Visser van Sinke Komejan liet die gisteren aanbrengen. „Opvallend en het werkt. Er was vandaag al een kandidaat", zegt die. Harry van Hal, oud-winkeliers- voorzitter en nog even huurder in De Fon teijne tot zijn nieuwe zaak klaar is aan de Kleine Markt, vindt de stickers een blamage: „Alsof het hele centrum van Vlissingen te huur staat. Dit doet de stad geen goed." Vis ser wil in gesprek met de ondernemers in de buurt over de stickers. „Onze opdrachtgever wilde het zo." Xenos vertrekt binnenkort ook uit het com plex dat in het tienjarig bestaan nooit hele maal bezet was. foto lex de meester Dinsdag verklaarde de rechtbank in Middelburg de stichting failliet. Er is een schuld van 100.000 euro, schat Buijs in. „Het wordt een fail lissement zonder uitkering aan de schuldeisers", verwacht hij. „Pro jectsubsidies van fondsen zijn be doeld voor projecten, niet voor schuldsanering." Voor het interieur van het restaurant en de apparatuur zoekt Buijs een opkoper of veiling. Wie wat wil overnemen, moet straks bij die partij zijn, legde hij uit. De gemeente Vlissingen heeft tot 1 april een energiecontract ge sloten bij Delta, zodat de achterblij vende onderhuurders niet in het donker zitten tot ze een ander heenkomen hebben gevonden. Onderhuurders Beheerder Percy Olijfveld, ook vrij williger, blijft nog even aan om Het Vlot te beschermen tegen onverla ten en om de onderhuurders van dienst te zijn. Bso Kiddo'z wacht af of de GGD het voormalige Vobis- pand aan de Spuistraat maandag geschikt vindt voor kinderen. Stichting Dunya betrekt in de voor- Mogelijk dat er nog iemand opstaat die dit voort wil zetten jaarsvakantie al een verdieping bo ven het Veiligheidshuis aan de het Stadhuisplein. De Boekenboog en kledingzaak 't Hoekje hebben nog geen idee. Fatima Iri van schoon heidssalon Zoya heeft alle afspra ken afgezegd en gaat eerst een week nadenken over de toekomst van de salon en haar tolkenbureau Let's Talk. Dóór gaat ze. Hoe, weet ze nog niet helemaal. „Ik vraag een paar creatieve mensen om met me mee te denken." Belastinggegevens Neem alle persoonlijke spullen mee, waarschuwt Buijs de vrijwil ligers. Ook de harde schijven van de computers. Over de privégegevens van cliënten die Droom hielp, be lastinggegevens en zo, heeft gewe zen directeur Kris van Wezel nader overleg met Buijs. „Die gegevens moeten terug naar de betrokke nen." De Stichting Budgethulp, vorig jaar verzelfstandigd, kan nog even ge bruik maken van het bureau. De le den van de wijkraad Middenstad zien er ontheemd uit. „We moeten op zoek naar een nieuwe plaats van samenkomst. Maar de wijk heeft een 'hart' als Het Vlot nodig. Dit heeft alles te maken met leefbaar heid," zegt voorzitter Rob Wies- senhaan. Maandagmiddag gaat een delegatie vanuit Het Vlot naar de gemeente. „Mogelijk dat er iemand opstaat die dit wil voortzetten", zegt cura tor Buijs nog. Maar veel hoop heeft hij niet. Waterschap Scheldestromen weet nog niet of het glow-in-the-dark- fietspad tussen Middelburg en Sint Laurens succesvol is. Een week ge leden werden stippen aangebracht op dat fietspad en het is de bedoe ling dat over één tot twee weken ge bruikers van dat fietspad via de mail worden gevraagd wat ze van die lichtgevende stippen vinden. Maar als het merendeel van deze proefpersonen 's morgens over dat fietspad rijdt, is het al licht. „We hopen dan ook dat sommige proef personen ook 's avonds, als het wel donker is, over dat pad rijden", zegt Danielle Steijn van het waterschap. Volgens haar was het de bedoe ling om die stippen eerder aan te brengen, op een moment dat het rond 8.oo uur nog volop donker zou zijn. Dat is niet gelukt omdat dat aanbrengen moet gebeuren op een moment dat het fietspad droog is en de temperatuur vier graden of hoger is. „Door de regen en kou van de afgelopen periode hebben we het werk moeten uitstellen." Die stippen zijn aangebracht om te onderzoeken of fietsers het pret tig vinden als ze over een fietspad rijden dat met lichtgevende stippen gemarkeerd is. op de complete bril ongeacht de prijs en uitvoering van de glazen Word jij de nieuwe verzorgende IC van Zorgstroom? vrijdag 10 februari 2017 Claudia Sondervan Vlissingen Faillissement zonder uitkering „Ik zeg u bij deze op", was de boodschap van curator Peter Buijs gistermiddag aan de ver slagen vrijwilligers van Stichting Droom. De droom in wijkcen trum Het Vlot is aan stukken. Maandag zijn de balie en het restaurant op slot. Claudia Sondervan Vlissingen -Peter Buijs, curator Emile Calon Middelburg n EEN GOEDE BETAALBARE BRIL IS TOCH WAT U WILT Kijk voor meer info op www.zorgstroom.nl/leerling en solliciteer!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35