Vu 1.999,- 5 Jos van Ginneken (21) wil voor CDA de Kamer in Winkeldief met speciale tas Tafel vat vlam in woonkamer Politicus Jos van Ginneken (21) uit Terneuzen gooit zich vol in de strijd voor een zetel in de Tweede Kamer. Maandag trapte hij zijn campagne af. 7öpform 112 NIEUWS Met zijn 21 jaar is hij één van de jongste kandidaten van het land. Jos van Ginneken gaat er- helemaal voor. Met het lanceren van zijn campagne, presenteerde hij ook een eigen video. Hij houdt daarnaast een blog bij en is hij su per-actief op Facebook. Meer dan menig zittend Kamerlid. Net alsof hij voor het CDA op de 2de in plaats van de 48ste plek staat. „Ik maak het bewust per soonlijk." Van Ginneken schuwt het niet om zichzelf en zij n vriendin Amber in de schijnwerpers te zetten. „Ik hoor het vaak: je staat op plek 48, je maakt geen kans op een zetel in de Tweede Kamer", reageert hij direct. „Nou, denk ik dan, ik neem mijn plek serieus." Om regionaal meer stemmen te trekken, gebruikt het CDA in Zee land een trucje. Op de laat- ste vijf plekken van de lijst staan Zeeuwen. In de hoop dat kiezers op een bekende en dus het CDA stemmen. De kans dat een van de Zeeuwse kandidaten met voorkeurstemmen in de Ka mer komt, is uiterst nihil. Het kan Van Ginneken niets schelen. „Ik heb geen idee of het me gaat lukken om in de Kamer te komen. Mis schien is het jeugdige naïviteit, maar ik ga er vol passie voor." Dat blijkt. In het korpsgebouw van het Terneuzense Leger des Heils trapte Van Ginneken maan dag zijn campagne af. Geen wille keurige plek. Het Terneuzense raadslid werkt er al vanaf zijn vijf tiende als vrijwilliger. Vrienden, fa milie, mensen van het Leger des Heils en de voedselbank in Terneu zen waren erbij. Zij zagen de pre mière van zijn campagnevideo, op genomen midden tussen de men sen waarvoor hij al jaren vrijwilli gerswerk doet. Hij maakt zijn campagne er op vallend persoonlijk mee. „Dat doe ik bewust. Als ik zelf stem, stem ik niet alleen op een verkiezingspro gramma, maar ook op een persoon. Ik raak pas van een politicus over tuigd als ik degene heb horen spreken. Ik doe dit niet om mezelf in de spotlight te zetten. Waar het me om gaat is dat het verhaal van die mensen gehoord wordt, m Vergeten mensen voor wie het niet zo vanzelfsprekend is dat alles in hun leven op rolletjes verloopt." De student politicologie heeft een heus campagneteam: zijn vriendin Amber en zijn va der en moeder. „Amber helpt me met alles. Mijn moeder helpt met allerlei activitei ten en mijn vader geeft me op de achtergrond adviezen. Hij houdt me met twee benen op de grond. Ik Als ik zelf stem, stem ik niet alleen op een programma, maar ook op een persoon vind het allemaal prachtig. Maar als je 20 mensen om je heen hebt die dat ook vinden, ga je het zelf gelo ven." Een strategie heeft hij ook. „Ik folder in Terneuzen. In specifieke wijken. Bijvoorbeeld wel in de Bloemenbuurt en niet in Othene." Sociale media zijn een belangrijk onderdeel van de jacht op een zetel. „Ik kan nooit op zoveel plekken te gelijk zijn. Natuurlijk ga ik ook langs de deuren en sta ik op een kistje op de markt, maar het is niet meer dan normaal om online cam pagne te voeren. Bovendien kun je tegen betaling van een paar euro er voor zorgen dat Facebook je berich ten promoot." Wat is echt en wat is show? „Am ber en ik vinden elkaar echt heel lief. En ja, dat uiten we zoals elk ver liefd koppel. Maar ik let er wel de gelijk op hoe ik mezelf presenteer." Zijn Zeeuwse CDA-collega's op de lijst zal hij niet aanvallen. „We houden elkaar op de hoogte en steunen elkaar waar dat kan." Maar op de concurrentie is hij wel fel. „Als Albert de Vries van de PvdA twittert wat hij allemaal voor Zeeland heeft gedaan, schrijf ik binnen een half uur een blog over wat hij niet heeft gedaan. Ik ben dan wel jong, maar ik verwacht niet dat ik met satijnen handschoenen wordt aangepakt." Bekijk de video oppzc.nl Bank Morrison van 2.299,- voor Nu met wooncheque WOONPLAZA vrijdag 10 februari 2017 853 GOES Een 24-jarige Mid delburger is gistermiddag aangehouden in de Pape gaaistraat in Goes. Een alerte ondernemer in de binnenstad maakte de melding dat de man moge lijk met een geprepareerde tas 'boodschappen' aan het doen was. De tas was voorzien van middelen die ervoor zorg den dat gestolen voorwer pen in de tas niet gedetec teerd konden worden door een anti-diefstalpoortje, waardoor het alarm niet af zou gaan. PH E F F INGS JITVERKOOO ZIERIKZEE In een woning aan de Houtsnipstraat in Zierikzee heeft woensdag avond een brand gewoed. Een tafel was in brand ge vlogen. De brandweer kreeg om 19.50 uur een melding van een binnenbrand in de wo ning. Daarop zijn politie en brandweer ter plaatse ge gaan. De brandende tafel kon ge makkelijk geblust worden. Volgens Wijkagent Douwe de Vries viel de schade aan de woning mee. Er was wel sprake van flinke rookontwikkeling in de woonkamer, waardoor de brandweer het woon huis wel even goed moest ventileren. Vol passie voor een zetel Jeffrey Kutterink Terneuzen -Jos van Ginneken, politicus M Jos van Ginneken wil een plek in de Kamer, foto peter nicolai Model Morrison van Topform is een bank zoals een bank bedoeld is, voor een zeer aantrekkelijke prijs! Leverbaar als 2 zits, 2,5 zits en 3 zits en in diverse stof- en ledersoorten. Zoals afgebeeld als 3,5 zits bank in leer Vintage van 2.299 voor€ 1.999 Meer weten over deze bank? Direct komen kijken bij BinnenUit Meubelen! 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33