Arnemuiden valt in de prijzen pzc.nl is vernieuwd! Commotie rond kanaal 4 Aan de Brabantse kant van het Schelde- Rijnkanaal willen ze nieuwe afspraken over calamiteitenbestrijding terugdraaien De Veiligheidsregio peinst er niet over. ze De Brabantse burgemeesters dringen daar op aan nu de brand weer van Tholen verantwoordelijk is voor het zoeken en redden van mensen bij scheepsongelukken. Burgemeester Ger van de Velde van Tholen en Piet Zoon van Rei- merswaal stellen dat de veiligheid op het kanaal juist is verbeterd. De Thoolse brandweerlieden, die spe ciaal zijn opgeleid voor hun nieuwe taak, kunnen volgens hen veel snel ler ter plaatse zijn dan BST Dintel- sas. Dit bedrijf uit Dinteloord werd tot december door de Veiligheids regio Zeeland betaald om uit te rukken bij calamiteiten. De Brabantse burgemeesters twijfelen door berichtgeving in de PZC en BN/De Stem aan de capaci teit van de Jan t, het reddingsvaar- tuig dat sinds januari door de Vei ligheidsregio is gestationeerd in Tholen. De reddingsboot van BST Dintelsas zou beter uitgerust zijn voor zoek- en reddingswerk. Ook klaagt de Steenbergse burgemees ter dat zijn gemeente is gepasseerd in de besluitvorming. Van de Velde, tevens portefeuil lehouder maritieme veiligheid bin nen Veiligheidsregio Zeeland, ver baast zich over de commotie in Bra bant. Ze benadrukt dat beide Vei ligheidsregio's sinds oktober 2014 bezig zijn de veiligheid op het ka naal te verbeteren. Uit een risicoa nalyse bleek dat een reddingsvaar tuig centraal in het kanaal moest worden gestationeerd, dichtbij de Kreekraksluizen waar volgens Rijkswaterstaat de meeste onge lukken gebeuren. Van de Velde: Onze vrijwilligers zijn gemotiveerd en doen hun stinkende best. De kritiek doet zeer „Dat is een gezamenlijk besluit. We voldeden eerst gewoon niet aan de wet, omdat we vanuit Dintelmond niet binnen de norm van 30 minu ten overal op het kanaal aanwezig konden zijn." Vanuit Dintelmond wordt in opdracht van Veiligheids regio Midden- en West Brabant nog wel het bluswerk op het Schelde-Rijnkanaal verzorgd, om dat daar een soepelere norm (bin nen 45 minuten ter plaatse) geldt. Volgens Van de Velde komt de in haar ogen onterechte kritiek hard aan bij de Thoolse vrijwilligers. „Dat raakt ze. Ze zijn al heel lang bezig zich hier goed op voor te be reiden en oefenen zeer regelmatig." De komende twee jaar geldt als proefperiode. Na een evaluatie moet blijken of er misschien een grotere reddingsboot nodig is en of een boothuis in Tholen gewenst is. Ze speelden voor het laatst met twee loten mee aan de Nationale Postcodeloterij, want Bert en Addie Schuurs uit Arnemuiden hadden nog nooit iets gewonnen en wilden het voortaan bij één lot houden. Uit gerekend het laatste lotenduo bracht het echtpaar geluk: de straatprijs viel op hun postcode en dus stond spreekstalmeester Gaston Starreveld gisteren met een bos bloemen en een gouden envelop voor de deur. „We werden woensdag gebeld met de vraag of er donderdag ie mand thuis wilde zijn om een prijs in ontvangst te nemen", zegt een dolblije Addie. Buurtbewo ners staan in de rij om haar te feli citeren, dus haar man Bert neemt het woord over. „We dachten ei genlijk dat het een grap was. Addie vroeg of ze die prijs niet gewoon door de brievenbus konden gooien, maar dat kon volgens die mevrouw echt niet." Al snel hoorde het echtpaar dat andere bewoners van de Oranje Nassaustraat zo'n zelfde telefoon tje hadden gehad. Toen wisten ze dat het niet zomaar een prijs be trof. In totaal hebben negen adres sen in de straat een geldprijs ge wonnen en bij één gezin kwam daar ook nog een BMW bij. De fa milie Schuurs is blij, maar ook een beetje beduusd. Wat ze met de 50.000 euro gaan doen, weten ze nog niet precies. Ja, op vakantie. Die was al geboekt, maar nog niet betaald. En verder gaan ze het eerst allemaal een beetje laten be zinken. „Maar ik blijf gewoon wer ken hoor", haast Bert zich te zeg gen. „Ik rijd op de vrachtwagen en dat vind ik veel te leuk." De prijsuitreiking is vrijdag 24 februari te zien in het spelpro- gramma Eén tegen 100 met pre sentatrice Caroline Tensen. Altijd het laatste nieuws uitjouw buurt én de rest van de wereld AL het regionieuws, of je nu in Terneuzen, op Schouwen-Duiveland of in Goes of Middelburg woont Het belangrijkse nieuws uit binnen- en buitenland Met liveblogs en actuele video's Benieuwd? Ga naar pzc.nl vrijdag 10 februari 2017 'Veiligheid is juist vergroot' Joeri Wisse Kruiningen/Tholen -Ger van de Velde Ellen Jobse Arnemuiden m Alle prijswinnaars bij elkaar, fotos ruben oreel Gaston Starreveld verrast mevrouw Meerman. 'Met de, pzc.nt vi^ud ik. iam. mtf-g <yuMdt<r at W&t vdjtAMMS uit pvu/jk. rtgio!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32