f V Anderson maat te grootvoor Klaasen Spitsenkoppel bijna 19 uur droog 24 Van een toptoernooi met vijf spe lers uit de top to, naar een editie om later bij door te bladeren. Met de af melding van de grote ster Rafael Nadal gisterochtend en die van nummer 3 van de wereld Stan Wa- wrinka dinsdagochtend is er voor Richard Krajicek alle reden om zijn baan als directeur van het ABN AMRO-toernooi van volgende week hartgrondig te vervloeken. Maar daar blijkt hij toch nog te veel tennisser voor. „Ja, natuurlijk moet je je even afreageren", beaamt de Wimbledon-winnaar van 1996. En dan, met een grimlach, wijzend op zijn mobieltje: „Dit is al mijn vierde iPhone vandaag..." De afzegging van Wawrinka van wege een knieblessure zat er mis schien aan te komen. Maar die van Nadal, vanwege oververmoeidheid, was onverwacht. Krajicek: „Ik had eerder gehoord dat hij na de finale bij de Australian Open alweer hard aan het trainen was geslagen. Maar goed, volgens zijn arts zit hij op de grens van oververmoeidheid en die man kent hem goed. Vorig jaar voor Roland Garros was dat ook zo, toen luisterde hij niet naar zijn dokter en betaalde hij de rekening, met een opgave en lang blessureleed. Dat wil hij nu voor zijn en daarom zegt hij af. Het is een vaag verhaal, maar ik begrijp hem wel." Krajicek: „Twee jaar op een rij je grote ster kwijtraken is wel pijnlijk, ja. Het voelt een beetje als in 2006, toen Federer en Nadal zich afmeld den. We dachten goed afgedekt te zijn dit jaar, met een breed veld, met vijf spelers in de top 10. Vorig jaar met Federer was stomme pech, met zijn knieblessure na een ver keerde beweging in de badkamer. Wat er nu gebeurt, de hoogste twee spelers allebei kwijt, pfff, dat is pijnlijk. Ik vind het heel vervelend voor de fans, en voor ons persoon lijk is het ook jammer. Je wilt toch een toptoernooi neerzetten en ik heb ook een persoonlijke voorkeur voor Nadal, ja." „Nou ja, er is meer aanbod dan tien jaar geleden. Toen had je alleen Fe derer en Nadal. Die wonnen alles, gewoon belachelijk. Je hebt nu ook Murray en Djokovic en er is Wa wrinka, al is hij van een ander ni veau. Ik heb na de afzegging van Nadal nog van alles geprobeerd. Murray, Djokovic, Federer, zelfs Ra- onic (van wie Krajicek coach is, red.). Maar dat was allemaal zinloos. We moeten het doen met Cilic als hoogstgeplaatste, de nummer 7 van de wereld." „Ja, inderdaad. We hebben nu veel geld over. Je kunt er weinig aan ver anderen. We hebben alles goed ge daan en dan gebeurt er zoiets. De aanloop is niet fijn zo, maar ik vind wel dat we nog steeds mooi tennis in huis hebben gehaald. Mijn zoon Alec had graag Nadal willen zien spelen, maar komt nu ook naar Ahoy voor Grigor Dimitrov en Alexander Zverev." Na een snelle partij kon Jelle Klaasen gisteren niet anders dan alle credits aan Gary Anderson te geven. Na een ferme handdruk verliet de 32-jarige Nederlander met gebogen hoofd het podium. Hij kon simpelweg niet mee in het geweld van de nummer 2 van de wereld, die vorige week in de openingsavond al Michael van Gerwen op een gelijkspel had gehouden. Klaasen begon de partij nog voortvarend, maar na een ge miste break in de tweede leg liep Anderson vlot uit. Het werd uit eindelijk 3-7 voor de Schot. Daar door zoekt Klaasen na de eerste twee weken in de Premier League nog altijd naar zijn eerste zege. Zo vreemd is dat niet. Zijn schema in het begin is lood zwaar. Vorige week verloor hij van Peter Wright, de nummer 3 van de wereld. Gisteren volgde Anderson. En ook volgende week zal het niet makkelijk wor den met een kraker tegen Van Gerwen. Klaasen vindt, zo liet hij al we ten voordat hij de wildcard van de PDC voor het invitatietoer- nooi had ontvangen, dat hij er thuis hoort. In 2009 was hij er ook al eens bij, te vroeg zo bleek. Zijn weerzien met het lucratieve toernooi is vooralsnog geen groot succes. De weken na de clash met Van Gerwen worden cruciaal met partijen tegen Dave Chisnall en Kim Huybrechts. UITSLAGEN De kans voor open doel die Ri chairo Zivkovic miste tegen sc Heerenveen deed pijn aan de ogen, maar zijn teamgenoten waren er als de kippen bij om hem in be scherming te nemen. Die goal gaat komen, verzekerde captain Wil lem Janssen. Hopelijk zondag te gen PSV al. Dat zowel Zivkovic als Haller zo lang droog staat, is echter opval lend. De Ajax-huurling scoorde in zijn laatste acht eredivisieoptre dens niet. Op 20 november bij FC Twente was hij voor het laatst tref zeker. Tussendoor maakte hij een belangrijke penalty in de 93ste mi nuut van het bekerduel met PEC Zwolle. Haller scoorde in de afgelopen vijf duels niet. Heracles-thuis op 11 december was de laatste keer dat Haller, die negen maal scoorde dit seizoen, fans van FC Utrecht liet juichen. Opvallend detail bij de Franse spits: in die wedstrijd te kende hij voor zijn laatste doelpo ging op doel. Bij de vier andere po gingen lukt dat laatste niet. Beide spitsen haalden in de afge lopen weken hun schouders op als er gevraagd werd naar hun impro ductiviteit. Die goal, die komt wel weer, verzekerden Haller en Zivkovic. „Valt die ene weer dan volgt de rest vanzelf." Zo simpel kan het inderdaad zijn. Zegt een oud-goaltjesdief van FC Utrecht, Erik Willaarts. „Je moet er als trainer vooral geen al te groot item van gaan maken. Soms heb je net even een periode pech. Het verschil tussen een balletje onderkant lat en huizenhoog over is echt niet zo groot." PSV-uit - het duel tussen de nummer drie en vier van de rang lijst - is een mooi moment voor Haller en Zivkovic om een omme keer te bewerkstelligen, vindt Wil laarts. „Je moet die gasten wel ver trouwen blijven geven. Hen bei den wisselen is niet de oplossing. Met een klein beetje geluk ziet de wereld er na zondag weer heel an ders uit." vrijdag 10 februari 2017 GO 'Dit is wel pijnlijk, ja' De afzegging van Rafael Nadal voor het ABN AMRO-tennistoer- nooi kwam gisteren hard aan bij toernooidirecteur Richard Kraji- cek. „Een vaag verhaal, maar ik begrijp hem wel." Carl Houtkamp Rotterdam Krijg je er niet schoon genoeg van, elk jaar weer die opzeggin gen van topspelers? Is het niet de makke van het ten nis, zo'n klein aantal sterren? Absurd: een fortuin aan start- geld over en geen grote ster meer te halen. Een bittere pil voor Krajicek: Nadal niet naar Rotterdam, fotoafp Jelle Klaasen heeft zijn ren tree in de Premier League Darts nog niet kunnen opsie ren met een zege. In Notting ham was de Schot Gary An derson simpelweg te sterk. Pim Bijl Notthingham SCHAATSEN Gangneung (ZKo). WK afstanden. Mannen, 5.000 meter: 1. Kramer (Ned) 6.06,82,2. Bergsma (Ned) 6.09,33,3. Michael (NZe) 6.11,67, 4. De Vries (Ned) 6.13,70,5. Bloemen (Can) 6.14,73, 6. Pedersen (Noo) 6.15,77. Vrouwen, 3.000 meter: 1. Wüst (Ned) 3.59,05,2. Sablikova (Tsj) 3.59,65,3. De Jong (Ned) 4.01,99,4. Blondin (Can) 4.02,45, 5. Nauta (Ned) 4.02,56, 6. Kim Bo-reum (ZKo) 4.03,85. VOETBAL Eredivisie. Programma. Vandaag, 20.00 uur: PEC Zwolle - NEC. Morgen, 18.30 uur: Heracles Almelo - Roda JC Kerkrade. 19.45 uur: Feyenoord - FC Groningen, Go Ahead Eagles - ADO Den Haag. 20.45 uur: Vitesse - Willem II. Zondag, 12.30 uur: Excelsior - FC Twente. 14.30 uur: Ajax - Sparta Rotterdam, sc Heerenveen - AZ. 16.45 uur: PSV - FC Utrecht. Eerste divisie. Programma. Vandaag, 20.00 uur: FC Dordrecht - Jong PSV, FC Den Bosch - Almere City FC, Telstar - Achilles'29, NAC Breda - RKC Waalwijk, VVV-Venlo - Helmond Sport, FC Eindhoven - FC Oss, FC Emmen - De Graafschap, SC Cambuur - Fortuna Sittard, Maandag, 20.00 uur: Jong FC Utrecht - FC Vo- lendam, Jong Ajax - MVV Maastricht. Het spitsenkoppel van FC Utrecht kreeg in de winterstop een nadrukkelijk opdracht mee: meer scoren. Maar Richairo Zivkovic en Sébastien Haller staan ondertussen alweer 667 en 445 minuten droog in com petitieverband. Ard Schouten Utrecht vam Zivkovic (I) en Haller in betere tijden, foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24